5. FORDULÓ, A-CSOPORT

MAGYARORSZÁG–Japán 31–21 (17–11)
Tunézia–Szerbia 21–43 (10–23)
Dánia–Montenegró 21–23 (7–12)

A magyar válogatott Japán délutáni legyőzésével megtartotta az esélyét a csoportelsőségre, Szerbia pedig a várakozásoknak megfelelően kiütötte Tunéziát. A kérdés az esti meccsen az volt, hogy milyen sorrend alakul ki: dán sikerrel Magyarország lett volna a csoportelső, más eredménnyel pedig Montenegró. A „más” jött be, Montenegró remek védekezéssel dermesztette tehetetlenségbe a házigazdát. A sorrend: Montenegró, Magyarország, Dánia, mely azt jelenti, hogy Magyarország a nyolcaddöntőben Lengyelországgal mérkőzik meg, a nyolc között pedig Oroszország vagy Dél-Korea vár rá, ha továbbjut.

Az esti rangadón hiába volt újra telt ház, a házigazda dán válogatott nem igen tudott mit kezdeni a montenegróiak védekezésével, negyed óra alatt csak két gólra volt képes. Nagy érvágást jelentett a jobbátlövő, Line Jörgensen hiánya. Bulatovicsék hozták a magabiztos, egymást is hergelő játékukat, amivel a szünetben öt góllal vezettek (17–12).

Figyelemre méltó volt a két fiatal átlövő teljesítménye, a hazaiaknál Anne Mette Hansen, Montenegrónál pedig Djurdjina Jaukovics szórta a gólokat. Mindketten hatnál jártak a második játékrész közepén, miközben Adzsics csapata őrizte ötgólos fórját.

A hazaiak a meccs utolsó negyedére ugyan valamelyest magukra találtak, és többször is feljöhettek volna három találatra, de ezeket a lehetőségeket először még rendre elpuskázták. Egészen az 55. percig, ekkor már minden hazai támadásnál talpra ugrott a közönség. Hansen kettőre hozta fel Dániát, de Jovanka Radicsevics estében is betalált, eldöntve a meccset. Győzelmével Montenegró megnyerte a csoportját, míg a magyar válogatott második helyen ment tovább.

Kuba–Svédország 25–49 (12–23)

Kezdésnek a Bernardo tíz góljára építő angolaiak legyőzték Kínát, így megszerezték a csoportnegyedik helyet. A hollandok Lengyelország ellen a csoportelsőségért játszottak, és minél nagyobb gólkülönbséggel kellett nyerniük, hogy a svédek ne tudják már megelőzni őket. Tizeneggyel nyertek, Lois Abbingh, Laura Van der Heijden és Estavana Polman összesen 18 góllal szórta meg a lengyeleket. A svédeknek a csoportelsőség kivívása így reménytelen volt, hiába verték meg nagyon Kubát.

Kongói DK–Németország 19–37 (11–18)

A brazil–francia rangadó drámai végjátékot hozott, a franciák a kapust is lehívva támadtak a végén, be is találtak, ám „elfelejtették" lefaultolni a dél-amerikaiakat, ráadásul Estelle Nze Minko ahelyett, hogy lesprintelt volna cserélni, góljának örült, Amandine Leynaud nem ért vissza időben. Fabiana Diniz köszönte a lehetőséget és az üres kapuba ívelt, így hiába tettek meg mindent a franciák az egyenlítésért, 21–20-ra kikaptak, a brazilok a csoportelsők. Estelle Nze Minko 59:58-nál egyenlített, Diniz meccset eldöntő találata dudaszóra esett! A brazilok legeredményesebbje Ana Belo (5 gól), a franciálé Allison Pineau (6) volt.

A másik két meccsen nem voltak izgalmak, Argentína egy félideig bírta a dél-koreaiak tempóját, a németek pedig a Kongói DK legyőzésével biztosították csoportharmadik helyüket.

Norvégia–Spanyolország 29–26 (18–12)

Puerto Rico 30–27-re legyőzte Kazahsztánt, így nem zárt csoportutolsóként, a tréner Camilo Esteves pedig megkopaszodott, miután fogadott, hogy megszabadul hajától, ha csapata nyer egy meccset a vb-n. Az oroszok Románia legyőzésével százszázalékos teljesítménnyel zárták a csoportkört, és jutottak tovább az élen, a norvég–spanyol rangadót pedig az északiak nyerték meg, miután már az első félidőben hatgólos előnyt szereztek.