Női kézi-vb: a németek öt góllal legyőzték a cseheket

2013.12.09. 18:33
A magyar válogatottal egy csoportban szereplő Németország 37–32-re legyőzte Csehországot a női kézilabda-világbajnokság D-csoportjának második fordulójában. A szünetben négy góllal vezettek a németek, majd a másodikban elhúztak, vezettek nyolccal is, és ugyan a csehek egyszer még fel tudtak zárkózni három gólra, a hajrá ismét inkább a németeké volt.

A magyar–tunéziai után színvonalasabb mérkőzés rajzolódott ki a nap második újvidéki meccsén: az első fordulóban a mieinktől vereséget szenvedő csehek az ausztrálok ellen bemelegítő németekkel mérkőztek. A csehek az első fordulóhoz hasonlóan az elején ezúttal is jól tartották magukat. A csehek sok hetest harcoltak ki, a németek pedig védekezésében pedig az elején hézagok voltak. A németek a félidő közepén kezdtek meglépni (5–7), nem jelentett azonban számukra jó hírt, hogy Anja Althaust már ekkor kétszer kiküldték kétperccel a bírók. A félidő második felében mégis már inkább a német akarat érvényesült, Heine Jensen csapata így 17–13-ra vezetett a szünetben.

A mérkőzés képe szünet után sem változott, a támadásban Susann Müller vezette németek ráadásul többször labdát is tudtak szerezni, így gyors indításokból is növelhették előnyüket, ami a félidő közepére már nyolcgólosra hízott (20–28). Ekkor azonban a csehek kerültek jó szériába, és egy 6–1-es szakasz révén három gólra zárkóztak fel, lendületüket azonban megtörte két kiállítás, a folytatásban pedig már nem lehetett kérdéses a német siker. A Jensen-csapat 37–32-re nyert a második meccsén, holnap 17 órától pedig Romániával mérkőzik. csehek az ausztrálok ellen bemelegítő németekkel mérkőztek. A csehek az első fordulóhoz hasonlóan az elején ezúttal is jól tartották magukat. A csehek sok hetest harcoltak ki, a németek pedig védekezésében pedig az elején hézagok voltak. A németek a félidő közepén kezdtek meglépni (5–7), nem jelentett azonban számukra jó hírt, hogy Anja Althaust már ekkor kétszer kiküldték kétperccel a bírók. A félidő második felében mégis már inkább a német akarat érvényesült, Heine Jensen csapata így 17–13-ra vezetett a szünetben.

A mérkőzés képe szünet után sem változott, a támadásban Susann Müller vezette németek ráadásul többször labdát is tudtak szerezni, így gyors indításokból is növelhették előnyüket, ami a félidő közepére már nyolcgólosra hízott (20–28). Ekkor azonban a csehek kerültek jó szériába, és egy 6–1-es szakasz révén három gólra zárkóztak fel, lendületüket azonban megtörte két kiállítás, a folytatásban pedig már nem lehetett kérdéses a német siker. A Jensen-csapat 37–32-re nyert a második meccsén, holnap 17 órától pedig Romániával mérkőzik.

A németeknél a Magyarországon játszó Laura Steinbach 5 gólt dobott a cseheknek. Az FTC másik légiósa, a spanyol Nerea Pena egyszer talált be a C-csoportban a lengyelek elleni meccsen, az ibériaiak Alexandrina Barbosa vezetésével 26–20-ra győztek Lengyelország ellen. A C jelű hatosban egyébként Angola és Norvégia is papírforma győzelmet aratott a sok vizet nem zavaró dél-amerikai csapatok, Paraguay, illetve Argentína ellen.

A D-csoport esti meccsén a lelkesedés már a bemelegítésnél tapasztalható volt az ausztrálokon a Románia elleni meccsük előtt, ahogy egymást spannolva „jártak körtáncot”. Aztán a találkozón is minden gólnak örülni tudtak, még ha ezekből nem is szereztek túl sokat, konkrétan először a tizedik percben tudtak betalálni. A románok több kulcsjátékosukat pihentetve is egyre jobban elléptek, a meccs gólja mégis az ausztrálokhoz fűződött, Vanja Smiljanic a félidőt jelző dudaszó pillanata előtt, a kezdőkörből talált be a hatosvonalnál a társaival beszélgető román kapus fölött.

NŐI KÉZILABDA-VB, SZERBIA
D-CSOPORT, 2. FORDULÓ

Tunézia‒Magyarország 24–26
(15–15)
Csehország–Németország 32–37 (13–17)
Ld: Luzumová 9/4, Knedlíková 7, Keclíková 6/2, ill. S. Müller 11/3, Althaus 6, Geschke, Steinbach 5-5

Ld: M. Gómez 6, ill. Bernardo 9, L. Kiala 6, Paixao 6/1
Spanyolország–Lengyelország 26–20 (11–11)
Ld:
Barbosa 8/3, Beg. Fernández 5, Aguilar 4, ill. Niedzwiedz 4, Byzdra 4/1, Kudlacz 4/2
Argentína–Norvégia 18–37 (9–15)
Ld: Mendoza 4, ill. Alstad 6, Blanco, Herrem, Solberg, N. Mörk 4-4, Riegelhuth-Koren, Sulland 4/1-4/1