Női kézi NB I: „A világ szégyene” – simán nyert a Fehérvár

2018.04.26. 19:33
A Fehérvár 32–25-re nyert az MTK otthonában a K&H női kézilabdaliga szerdáról elhalasztott mérkőzésén.

A mérkőzés szerdán a 14. percben 5–6-os állásnál szakadt félbe áramszünet miatt, később a felek abban maradtak, hogy egy nappal később újrajátsszák a találkozót. A fehérváriak jártak jobban, mert ezúttal a 10. percben már 6–1-es előnyük volt. Az MTK később sem tudott felnőni a vendégekhez, akik öt perccel a vége előtt még 11 góllal vezettek. szakadt félbe áramszünet miatt, később a felek abban maradtak, hogy egy nappal később újrajátsszák a találkozót. A fehérváriak jártak jobban, mert ezúttal a 10. percben már 6–1-es előnyük volt. Az MTK később sem tudott felnőni a vendégekhez, akik öt perccel a vége előtt még 11 góllal vezettek.

K&H NŐI KÉZILABDALIGA
MTK–ALBA FEHÉRVÁR KC 25–32 (8–15)
Népfürdő utca, 150
néző. V: Hargitai, Markó
MTK: Terenyi – Slakta 2, Karnik 6, Tóth E. 4 (1), Dakos 2, Termány 3, Szádvári 1. Csere: Hlogyik (kapus), Kovács G., Barna 1, Gorilszka 2, MÓD 4, Kuti B., Sallai, Stranigg, Juhász E. Edző: Golovin Vlagyimir
FEHÉRVÁR: MISTINA – Májer K. 1, NASCIMENTO 11 (6), Zsilinszkajtye 1, Mendy 2, GORSENYINA 9 (1), PELCZÉDER 6. Csere: Herr O. (kapus), Lavko 1, Hudra, Temes 1, Rózsás, Boldizsár, Utasi. Edző: Deli Rita
Az eredmény alakulása. 10. perc: 1–6. 15. p.: 3–9. 21. p.: 5–12. 35. p.: 10–19. 46. p.: 15–26. 55. p.: 21–32
Kiállítások: 6, ill. 14 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 7/7
Golovin Vlagyimir:
– A világ szégyene, nulla teljesítményt nyújtottunk védekezésben és támadásban is.
Deli Rita: – Gratulálok csapatomnak, mert megnyerte a mérkőzést. Sikerünk a védekezésből indult ki, fegyelmezetten játszott a csapat, amit terveztünk, azt megcsinálták.