Női kézi NB I: simán nyert az FTC, az Érd és a Győri ETO is

2018.04.25. 19:42
Az Érd újabb lépést tett a bronzérem megszerzése felé (Fotó: Koncz György)
A női kézilabda NB I 22. fordulójában a Ferencváros magabiztos, tízgólos győzelmet aratott a Dunaújváros vendégeként. Az Érd odahaza győzte le a Kisvárdát, a Siófok pedig a Vácnál bizonyult jobbnak. A Győri ETO kiütötte hazai pályán a Kecskemétet.

Az FTC a kisebb vállsérüléssel bajlódó Kovacsics Anikó nélkül lépett pályára Dunaújvárosban, de a házigazdáknál is volt hiányzó Kovács Anna személyében. Ráadásul a zöld-fehéreknél Danick Snelder kapott egyet bokájára, ami után lebicegett a pályáról, de folytatni tudta a találkozót – három gólig jutott a találkozón.

A ferencvárosiak egyébként 6–0-s rohammal indítottak, az első hazai gólra majd' hét percet kellett várni, Dombi Luca törte meg a csendet. A szünetben már fölényes előnyben volt Elek Gábor csapata, így a második félidő elején egy közel hétperces rövidzárlat is belefért a Fradinak. A Dunaújváros végig szaladt az eredmény után, és a hajrára tízre tudott felzárkózni. Az FTC-nél nem kevesebb mint 12 mezőnyjátékos volt eredményes, a végén betalált első NB I-es meccsén a 16 éves Tóth Nikolett is.

A Győri ETO a Kecskemétet fogadta, a találkozó azonban 45 perces késéssel kezdődött, miután a vendégeknek technikai problémájuk támadt az útjuk során. Az ETO egyébként esélyeshez méltóan végig fölényben kézilabdázott a találkozón. Jó hír a Bajnokok Ligájában négyes döntőbe jutó együttesnek, hogy sérülése után visszatért a norvég irányító Stine Oftedal. A győriek is elosztották a gólokat, a mezőnyjátékosok közül csak Puhalák Szidónia nem talált be.

Az Érd a 12 gólig jutó Katarina Krpezs-Slezák vezérletével tartotta otthon a pontokat a Kisvárda ellen, ezzel még egy lépéssel közelebb került ahhoz, hogy sorozatban hatodszor is megszerezze a harmadik helyet a bajnokságban.

Mint megírtuk, a város polgármestere, T. Mészáros András az FTC elleni vereség után élesen kritizálta a csapatot. Míg Tekauer Norbert, a klub elnöke egyelőre nem akarta kommentálni a helyzetet, Szabó Edina, az Érd edzője a mérkőzés után külön is beszélt a történtekről:

„Az egyik kínai mondás szerint jöhet jó és jöhet rossz, ha egy szívvel, egy hajóban evezünk. Ez nekem fontos, miként csapatunknak is fontos a város és az emberek. Nem gondoljuk, hogy mi vagyunk a legjobbak. Tiszteljük az ellenfeleinket, és mindennap alázattal, keményen dolgozunk a céljainkért. Új ötleteket keresünk, hogy gazdagítsuk városunk életét, és minden erőnkkel szeretnénk viszonozni a támogatást. Szeretik csapatunkat és edzőinket Érden és az országban, valamint külföldön, más kontinenseken is elismerik. Büszkék vagyunk az eredményeinkre és az emberek szeretetére. Állhatatos vagyok, naponta igyekszem megújulni. Ismerem a gyengéimet és a belső erőmet, erőnket is, amely a nyugalmunkból és a szívünkből ered.”

A Siófok a Vácot gyűrte le, légiósai repítették a Balaton-parti együttest: Simone Böhme és Estelle Nze-Minko is nyolc gólig jutott a meccsen. A Budaörs sok gólt hozó mérkőzésen verte meg a Vasast, Zsigmond Vivien 9, Szöllősi-Zácsik Szandra 7 gólt dobott.

Az MTKFehérvár mérkőzésen 14. percben elsötétült a csarnok, majd néhány perc múlva egy-két percre a nézőtér fölötti folyosón felvillantak a fények, de újabb néhány perc elteltével az is elsötétült. Az Elektromos Művektől kapott értesítés értelmében a XIII. kerületben áramszünet volt, először egy fél órát ígértek a helyreállításra, majd amikor ez nem történt meg, a két csapat megegyezett, hogy a mérkőzést csütörtökön 18 órától újrajátsszák. A Magyar Kézilabda-szövetség versenyigazgatója jóváhagyta az új időpontot, és Paál László, az MTK szakosztályvezetője elmondta, az újrajátszott mérkőzésre a belépés ingyenes lesz.

K&H NŐI KÉZILABDALIGA
SIÓFOK KC–GVM-EUROPE VÁC 34–31 (21–17)
Siófok, 800
néző. V: Bócz, Wiedemann
SIÓFOK: SZEMEREY – BÖHME 8, Geiger 5, NZE MINKO 8, al-Gaui 5, Maibom 1, AOUSTIN 5. Csere: Dedu (kapus), Mazák-Németh, Jezic 2, Such, Bozsok, Barkóczi, Takács, Ferenczy, Sárosi. Edző: Lars Rasmussen
VÁC: Arenhart – Jovetic 6, Hámori 2, Lakatos, Helembai F. 7, Kácsor 3, Radoszavljevics 2. Csere: Suba (kapus), Souza, Szondi, Szamoránsky P. 1, Barján 2, Kovács P. 6, Diószegi, De Souza 2, Bukovszky. Edző: Szilágyi Zoltán
Az eredmény alakulása. 7. perc: 6–6. 15. p.: 10–10. 32. p.: 23–19. 41. p.: 29–24. 53. p.: 31–29
Kiállítások: 10, ill. 12 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 5/3
Lars Rasmussen:
– Sok érzés kavarog bennem. Boldog, büszke és megkönnyebbült vagyok. Németh Csilla kiesésével újra kellett szerveznünk a védelmünket, a lelkünket is kitettük a pályára, nagy győzelmet arattunk.
Szilágyi László: – Hektikus küzdelem volt, megérdemli a dicséretet a Siófok. Teljesen jogosan tartotta otthon a két pontot.

GYŐRI AUDI ETO KC–HUFBAU AKKER KECSKEMÉTI NKSE 39–19 (22–11)
Győr, 2050 néző. Vezette: Héjjas, Kránitz
GYŐR: Grimsbö – Knedlíková 3, M. González 2, Görbicz 3 (1), ALTHAUS 6, AMORIM 4, Fodor 2. Csere: Kiss Éva (kapus), Oftedal 1, BROCH 5, Hansen 5 (1), Bódi 4, Puhalák, Afentáler 1, Pál 2, Varga E. . Edző: Ambros Martín
KECSKEMÉT: RISOVICS – Tóth L. 2, Fauszt 2, Orell 1, Gulyás 3, Deáki 1, Szabó E. 1 (1). Csere: Horváth D., Siska 1, Gulya 1, Kucerová, Borges Lima 3, Aron 1, Kovács K. 1, Kaiser 2. Edző: Marosán György
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–3. 15. p.: 10–6. 23. p.: 17–7. 40. p.: 28–13. 48. p.: 31–16. 54. p.: 35–16
Kiállítások: –, ill. 2
Hétméteresek: 5/2, ill. 1/1
Ambros Martín: – Jó mérkőzést játszottunk, a nézők is jól szórakoztak. A védekezésünkkel teljes mértékben elégedett vagyok, és bár sok lehetőséget kihagytunk, sikerült sok gólt is lőni.
Marosán György: – Élmény volt Győrben kézilabdázni, végig tudtunk mosolyogva játszani. Élveztük, amit csinálunk és a sportban ez a legfontosabb.

DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA–FTC RAIL CARGO HUNGÁRIA 25–35 (8–19)
Dunaújváros, 700 néző. Vezette: Herczeg Péter, Südi Péter
DUNAÚJVÁROS: Oguntoye – KLUJBER 5 (1), Szekerczés 2 (1), Cifra, Micijevic 6 (1), Szalai 4, Kazai 1. Csere: Tomasevic (kapus), Dombi 1, Grosch 2, Bulath 2, Molnár B., Nick 1, Takács D. 1, Mihály. Edző: György László
FTC: BÍRÓ – Lukács 2, VAN DER HEIJDEN 5 (2), SZUCSÁNSZKI 3, Snelder 3, JOVANOVICS 5, Schatzl. Csere: Hadfi (kapus), Szekeres, MÉSZÁROS 3, Háfra 4, Faluvégi 2, Pena 3 (2), Hornyák D. 2, Márton 2, Tóth N. 1. Edző: Elek Gábor
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 5/4
György László: – A játék első félidei képe alapján teljesen megérdemelt az FTC ilyen arányú győzelme. A második félidőben agresszívabb volt a védekezésünk és a támadó játékunk is. A mai találkozón hiányzott belőlünk az akarat, a megfelelő hozzáállás. Ezen változtatnunk kell, készülünk a Kisvárda elleni találkozóra.
Elek Gábor: – Nagyon határozottan, jól kezdtünk, és ez hellyel-közzel el is döntötte a mai mérkőzést. A második félidő elejével nem vagyok elégedett, de ezt leszámítva jobban játszottunk, mint a hazaiak és megérdemelten győztünk.

ÉRD–KISVÁRDA MASTER GOOD SE 31–25 (17–12)
Érd, 750
néző. Vezette: Bíró Á., Kiss O.
ÉRD: JANURIK 1 – KRPEZS-SLEZÁK 12 (3), KISS N. 5, A. Bulatovics 1, Kisfaludy 2, Roberts 1, Gávai 2. Csere: Foggea (kapus), Signaté 3, TÓTH G. 4, Szabó L., C. Lassource, Moncz. Edző: Szabó Edina
KISVÁRDA: Dzsukeva – Orbán Adrienn 3, Hakunova 2, Radojevics 4 (2), MILANOVIC-LITRE 4, Triscsuk 3 (1), Karacs 2. Csere: Triffa (kapus), Umanec 1, DMITROVICS 6 (2), Szabó V., Marincsák. Edző: Vlatko Djonovics
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–0. 12. p.: 4–4. 17. p.: 10–6. 21. p.: 13–7. 27. p.: 16–10. 35. p.: 21–13. 41. p.: 23–16. 48. p.: 24–19. 54. p.: 28–21. 57. p.: 30–25.
Hétméteresek: 3/3, ill. 6/5
Szabó Edina: – Nagyon fontos mérkőzés volt, hiszen küzdünk a céljainkért, elismerésem a csapatomnak, mert jól küzdött.
Vlatko Djonovics: – Mindenki tudta, hogy az ÉRD most jobb nálunk, mert több játékost tudott pályára küldeni és ők is jobb minőséget képviselnek. Az első félidőben sok hibát védettünk, a másodikban viszont jobban játszottunk, de ez is kevés volt a győzelemhez.

EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE–DEBRECENI VSC-TVP 23–29 (9–11)
Békéscsaba, 1100
néző. Vezette: Bonifert Ferenc, Oláh Viktor
BÉKÉSCSABA: Györkös – Kovács A. 1, WALFISCH 7, SZÖGI 5 (2) , Zöldi-Tóth, Kovacsevics 5, Bottó 2. Csere: Popovics (kapus), Mihálffy 1, Vukajlovics, Gidai, Farkas K., Szarka 1, Giricz 1. Edző: Horváth Roland
Debrecen: HORVÁTH-PÁSZTOR – Csáki 1 (1), Tóvizi, Hajduch 2, Deszpotovics 4, Sirian 1, VANTARA-KELEMEN 4. Csere: Lajtos (kapus), GRIGEL 8 (3), VARSÁNYI 6, Zamfirescu, Pálsdóttir 2, Hársfalvi 1. Edző: Vida Gergő
Az eredmény alakulása. 5. perc: 0–1. 10. p.: 5–1. 18. p.: 6–6. 28. p.: 7–11. 34. p.: 10–15. 38. p.: 14–17. 50. p.: 18–23. 54. p.: 22–24. 58. p.: 23–27
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 5/4
Horváth Roland: – Ezt mi rontottuk el.
Vida Gergő: – A jó védekezésünk és a remek kapusteljesítményünk döntött, no meg Lotte Grigel, aki klasszis formában játszott.

MTK–FEHÉRVÁR 5–6-nál félbeszakadt
Népfürdő utca, 200
néző. Vezette: Hargitai, Markó
MTK: Terenyi – Slakta, Karnik 2 (1), Tóth E. 1, Dakos, Termány 1, Szádvári. Csere: Kovács G.
Edző: Golovin Vlagyimir
FEHÉRVÁR: Mistina – Lavko, Do Nascimento 2 (1), Zsilinszkajtye, Mendy, Gorsenyina 1, Pelczéder 3. Csere: Májer K., Temes

néző. Vezette: Andorka, Hucker
BUDAÖRS: Wéninger – Ertl 4 (1), Hornyák Á. 1, Pálos-Bognár 2, PÁSZTOR 6, SZÖLLŐSI-ZÁCSIK 7, Farkas E. Csere: Kemény 1 (1), ZSIGMOND 9, Szabadfi, Mézes, Kiskartali 1, Juhos 1 (1), Gerháth 3, Rácz. Edző: Mihály Attila
VASAS: Győri HÁRS 6, Kocsis Á. 1, Szecsődi 2, Mester 2, KUCZORA 12 (7), Fekete B. 2. Csere: Tzintzis (kapus), Pados 2, Becséri, Németh N., Hanusz, Németh M. 2, Lyngby, Agovics. Edző: Varga Márta
Kiállítások: 2, ill. 6 perc