Női kézi NB I: utolsó mp-es hetes döntött: Loki-siker a Siófok ellen

2015.02.20. 19:32
A női kézilabda NB I 20. fordulójában a Debrecen hazai pályán egy utolsó másodpercekben elvégzett büntetővel 31–30-ra legyőzte a hajrára még előnnyel érkező Siófokot.

Az onlajnok.com tudósítása szerint kifejezetten fordulatosan alakult az összecsapás, hiszen a második félidőben előbb elléptek három góllal a vendégek (17–20), majd innen fordítottak a hazaiak (21–20), hogy aztán 25–22-re ismét a siófokiak vezessenek, majd 26–25-re már a debreceniek.

Innentől már egyik csapat sem tudott elmenni egynél jobban, a rendkívül kiélezett hajrában pedig végül az 59. percben még hátrányban lévő Debrecen egy utolsó másodpercekben értékesített hetessel 31–30-ra nyert.

Érdekesség, hogy a két együttes őszi mérkőzése sem alakult simán, akkor 30–28-ra nyert a Siófok. A Balaton-partiak kisebb hullámvölgybe kerültek az elmúlt időszakban, hiszen a KEK nyolcaddöntőjében ötgólos előnyről kiestek az osztrák Hypo ellen.

A nap másik összecsapásán a második félidőben már nyolccal (8–16) is vezető fehérváriak végül 22–20-ra nyertek Szegeden.

NŐI KÉZILABDA NB I
20. FORDULÓ
DVSC-TVP-AQUATICUM–SIÓFOK KC-GALERIUS FÜRDŐ 31–30 (15–17)
Debrecen 1400 néző. V: Bonifert, Oláh V.
DVSC:
Horváth-Pásztor – Slakta, KARNIK SZ. 5, GORILSZKA 3, SISKA 4, KUDOR 9 (1), Kelemen. Csere: Lajtos (kapus), Bárány, Marincsák, VARSÁNYI 4, Sopronyi 3, SZILÁGYI Á. 3. Edző: Varga József
SIÓFOK: Pastrovics – SUCH 5, SZEKERCÉS 5 (2), WÖRZ 4, Szabadfi 2, ORBÁN 8, Erdősi 3. Csere: Németh Cs. 1, Piedade, Szalai 2, Deáki. Edző: Golovin Vlagyimir
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–4. 12. p.: 9–7. 17. p.: 9–11. 22. p.: 10–14. 37. p.: 20–20. 47. p.: 23–25. 53. p.: 27–27. 57. p.: 29–30
Kiállítások: 2, ill 12 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 3/2
Varga József:
– Hatvan percig nagyon megdolgoztunk ezért a győzelemért, és az utolsó pillanatban is helyén volt a szívünk.
Golovin Vlagyimir: – Mindent megtettünk, de a végén nem volt szerencsénk.onlajnok.com tudósítása szerint kifejezetten fordulatosan alakult az összecsapás, hiszen a második félidőben előbb elléptek három góllal a vendégek (17–20), majd innen fordítottak a hazaiak (21–20), hogy aztán 25–22-re ismét a siófokiak vezessenek, majd 26–25-re már a debreceniek.

20. FORDULÓ
DVSC:
Golovin Vlagyimir: – Mindent megtettünk, de a végén nem volt szerencsénk.

SZEGED KKSE–FEHÉRVÁR KK 20–22 (8–14)
Szeged, 300néző.V:Medve, Nagy L.
SZEGED:
DOBÓ M. – Zsilák 1, BARJÁN 5, Selmeci, TERMÁNY 5, Gulyás 3, Szabó E. 4 (1). Csere:Futaki (kapus), Aron1, Hárs, Hódi1, Csoknyai. Edző:Marosán György
FEHÉRVÁR: Savko – Májer, HAJDUCH 5, Bogosavljevic 3, Horváth B.2, TILINGER 4 (3), TANADE 6. Csere:Kiss É. (kapus), Emberovics2, Mayer, Steriova. Edző:Bakó Botond
Az eredmény alakulása. 8. perc:4–1.13. p.:5–3.16. p.:5–7.21. p.:7–10.26. p.:8–11.33. p.:8–16.39. p.:11–17.47. p.:15–20.55. p.:17–21
Kiállítások:2, ill. 2 perc
Hétméteresek:1/1, ill. 3/3