Női kézi NB I: sima FTC-siker a nyitó forduló rangadóján

N. T.N. T.
2017.09.09. 16:38
A Ferencváros gyorsan eldöntötte a Fehérvár elleni bajnokit (Fotók: Török Attila)
Az FTC-Rail Cargo Hungaria simán, 32–18-ra legyőzte az Alba Fehérvárt a női kézilabda NB I első fordulójában.

Az első forduló párosításai alapján előzetesen úgy tűnt, a Népligetben rendezik a legérdekesebb mérkőzést. A látottak végül nem igazolták a várakozást, a legutóbbi ezüstérmes Ferencváros ugyanis legkésőbb a második félidő elején nagyon simává tette a Fehérvár elleni győzelmét.

A 39. percben ugyanis már tíz góllal vezetett Elek Gábor együttese, amely a mérkőzés elején is hamar elhúzott öt találattal.

A vendégek azonban a hosszú időre kidőlő Herr Orsolyát helyettesítő Szonja Barjaktarovics védéseinek is köszönhetően a szünet előtt két gólra megközelítették az FTC-t. Ráadásul közben a már a felkészülés végén is sérüléssel bajlódó Nerea Pena egy ütközés után a vállát fájlalva ült le a kispadra, de a második játékrészben vissza tudott állni. A csapatok egyébként még idény eleji formát mutattak, főleg a meccs első felében volt sok a technikai hiba.

Pena fájdalmas arccal feküdt a földön, de később vissza tudott állni

A térdműtét után visszatérő Hornyák Dóra is ott volt már a Fradi keretében, és a hajrában kapott is pár percet, sőt hetesből eredményes is volt. A vállműtétből lábadozó Szucsánszki Zita azonban még csak civilben biztatta a társait, többek között a Zácsik Szandra távozása miatt visszahívott fiatal Háfra Noémit, aki több szép góllal is jelentkezett.

A Fehérvárt irányító Deli Rita a második félidő közepére mindhárom idejét kikérte, de a csapata már nem tudta szorossá tenni a találkozót. A lelátón helyet foglaló Kim Rasmussen minden bizonnyal elégedetten nyugtázta, hogy több magyar válogatott kerettag is jó formát mutatott. Leginkább talán a kapus Bíró Blanka dicsérhető, akinek döntő érdemei voltak abban, hogy a Fradi csak 18 gólt kapott, míg a zöldek 32-t dobva nyertek.

K&H NŐI KÉZILABDALIGA
FTC RAIL CARGO HUNGÁRIA
ALBA FEHÉRVÁR KC 32–18 (15–9)
Elek Gyula Aréna, 500
néző. V: Bác, Bóna
FTC:
BÍRÓ – Lukács 2, Van der Heijden 3, KOVACSICS 5 (4), SNELDER 4, Jovanovics 2, Schatzl 3. Csere: Szekeres, HÁFRA 3, Pena 4, Faluvégi 3, Márton 2, Mészáros, Hornyák D. 1 (1). Edző: Elek Gábor
FEHÉRVÁR: Barjaktarovics – Májer 2, Zsilinszkajtye 1, Gjorgjievszka 2, Gorsenyina, Mendy 4, Peltzéder 2. Csere: Mistina (kapus), LAVKO 3 (2), Mayer 1, Temes 2, Tornóczky 1, Boldizsár, Rózsás, Piller. Edző: Deli Rita
Az eredmény alakulása. 7. perc: 6–1. 18. p.: 8–6. 26. p.: 11–9. 39. p.: 20–10. 46. p.: 24–13. 55. p.: 30–14
Kiállítások: 4, ill. 20 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 3/2
Elek Gábor:
– Kezdésnek jó volt, de a technikai hibákat csökkenteni kell.
Deli Rita: – Nem volt kétséges, hogy melyik csapat nyeri a mérkőzést, de legalább tudtuk gyakorolni az emberhátrányos helyzeteket.

KÉSŐBBI EREDMÉNYEK – RÉSZLETES JEGYZŐKÖNYVEK ITT!
25–26 (13–13)
A Győri Audi ETO KC–Vasas SC mérkőzés a győrieket sújtó vírusos megbetegedések miatt elmarad.

1. Győri Audi ETO KC 1 1 36–16 +20 2
2. Siófok KC 1 1 34–18 +16 2
3. FTC-Rail Cargo Hungaria 1 1 32–18 +14 2
4. Érd 1 1 35–24 +11 2
5. Dunaújvárosi KKA 1 1 33–22 +11 2
6. DVSC-TVP 2 1 1 42–61 –19 2
7. Vasas SC 0 0–0 0 0
7. Váci NKSE 0 0–0 0 0