Női kézi NB I: győri örömjáték, az Újvárosnak sansza sem volt

2017.05.12. 21:25
Aszma el-Gaui (zöld mezben jobbra) végig nagy kedvvel játszott, ő volt a győriek egyik legjobbja (Fotó: Török Attila)
A K&H női kézilabdaliga pénteki játéknapján a friss Bajnokok Ligája-győztes Győri Audi ETO KC hazai pályán 36–27-re legyőzte a Dunaújvárost.

Az ETO csapatkapitánya, Görbicz Anita már azelőtt nagy örömöt szerzett a győri szurkolóknak, hogy elkezdődött volna a mérkőzés, hiszen a bemutatásnál nem egyedül, hanem a tízkilós Bajnokok Ligája-serleggel a kezében futott be a pályára.

Az ünnep tehát már a meccs előtt elkezdődött, majd a kezdő sípszó után folytatódott. A vendégek a tizedik percig tartották a lépést a győriekkel (5–5), akik ezt követően 5–0-s sorozatot futottak (10–5). A folytatásban tovább nőtt a különbség a két csapat között, a hazai szurkolók a 29. percben rászámoltak a Dunaújvárosra (19–9).

ELŐZÖTT A MOSONMAGYARÓVÁR

A játéknap másik mérkőzésén a Mosonmagyaróvár saját közönsége előtt 30–22-re megverte a sereghajtó Kispestet, ezzel megelőzte a Kisvárdát, és elmozdult a kiesőzónából.

A szünetre megmaradt a tízgólos differencia, amely a második félidőben állandósult, mivel az ETO a fordulást követően már nem szaggatta az istrángot. A 43. percre a vendégek feljöttek hat gólra (25–19), majd hat perccel a vége előtt az ETO elhúzott 11-gyel (34–23). A győriek végül kilencgólos győzelmet arattak (36–27), miután Kovács Anna a kapufára lőtte az újvárosiak javára megítélt időn túli hétméterest.

Az örömjátékot bemutató Győr ilyen különbséggel is megérdemelten nyert a Dunaújváros ellen, amely egy héttel ezelőtt kilenc góllal megverte a Ferencvárost.

Az ETO ezzel már csak négy napra van a bajnoki címtől, ha kedden, ugyancsak hazai pályán legyőzi a Mosonmagyaróvárt (ami, lássuk be, benne van a pakliban), megszerzi 2005 óta tizenegyedik bajnoki címét – tizenhárom nekirugaszkodásból.

K&H NŐI KÉZILABDALIGA

GYŐRI AUDI ETO KC–DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA 36–27 (20–10)
Győr, 3500
néző. Vezette: Bíró, Kiss O.
GYŐR: KISS É. – BÓDI 4 (1), N. MÖRK 5 (1), Groot 2, Broch 3, Amorim 4, Görbicz 3 (1). Csere: Binó (kapus), Tomori 2, Hársfalvi 2 (1), Knedlíková 2, AL-GAUI 8, Puhalák, Hudák, Pál 1. Edző: Ambros Martín
DUNAÚJVÁROS: CSAPÓ – Grosch 3, Kovács Anna 5, Szalai 3, Cifra 1, MICIJEVIC 5, Molnár B. 1. Csere: Pálinkás (kapus), Kudor 4 (1), Takács D. 1, Karnik 1, Nick, Rácz-Vincze 3. Edző: György László
Az eredmény alakulása. 7. perc: 3–4. 16. p.: 10–5. 21. p.: 12–8. 26. p.: 15–9. 35. p.: 22–14. 40. p.: 25–15. 44. p.: 25–19. 50. p.: 30–22. 55. p.: 34–23
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 2/1
Ambros Martín:
– Csodálatos az elmúlt két hét, hiszen két rangadót nyertünk nagyon magabiztos játékkal a bajnokságban, és közben még ott volt a BL-győzelem is. Azt játszottuk, amiben jók vagyunk: remek védekezés, labdaszerzések, gyors gólok. Nagyon elégedett vagyok a csapattal.
György László: – A Győr jobb csapat, remekül is játszott, minden elismerést megérdemel. Mi az első félidőben támadásban nyújtottunk gyenge teljesítményt, ennyi hibával, álló kézilabdával nem lehetett esélyünk. A szünet utáni játékunkra lehet építeni a negyedik hely megszerzéséhez kulcsfontosságú hátralévő bajnokik előtt.

MOSONMAGYARÓVÁRI KC–KISPEST NKK 30–22 (15–8)
Mosonmagyaróvár, 800
néző. V: Kékes Cs., Kékes P.
MOSONMAGYARÓVÁR:
SZEMEREY – Vukojevic 1, CSALA 6, Bouti 3, Gyimesi 1, Kopecz 3, BIZIK R. 10 (5). Csere: Wéninger (kapus), Pardi, Töpfner, Hajtai 2, Gerháth 1, Élő 1, Bizik B. 1, Horváth P. 1 (1). Edző: Varga József
KISPEST: Brunner – Tamás 1, Szerző 2 (2), Fundák 1, Trizno 2, Polics 4, Balog 2 (2). Csere: Nenezic (kapus), Pintér, Vadász, Petrovszki, Kiss K. 1, Balogh V. 2, Kosik 2, BÁRDI 5. Edző: Béki Nagy Bertalan
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–0. 9. p.: 7–1. 14. p.: 11–3. 24. p.: 14–6. 38. p.: 18–11. 45. p.: 20–13. 49. p.: 23–13. 56. p.: 28–18
Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Hétméteresek: 6/6, ill. 5/4
Varga József:
– A második félidő elején benn maradtunk az öltözőben, de még időben ritmust váltottunk. Küzdünk az utolsó csepp vérünkig.
Béki Nagy Bertalan: – Ez az első mérkőzésünk, amikor a játék képe alapján az ellenfél többel is nyerhetett volna. A második félidő arra volt jó, hogy valami keveset mi is mutassunk.

1. Győri Audi ETO KC 22 21 1 744–474 +270 43
2. FTC-Rail Cargo Hungaria 22 18 1 3 712–537 +175 37
3. Érd 23 16 3 4 649–572 +77 35
4. Dunaújvárosi Kohász KA 23 16 1 6 691–582 +109 33
5. Ipress Center-Vác 23 15 1 7 671–611 +60 31
6. Alba Fehérvár KC 23 11 12 615–617 –2 22
7. DVSC-TVP 23 9 4 10 612–589 +23 22
8. MTK Budapest 23 9 2 12 582–661 –79 20