Női kézi NB I: hoppá! A Dunaújváros kiütötte az FTC-t

2017.05.05. 18:47
Kovacsicsék nem találták az ellenszert a dunaújvárosiak remek védekezése ellen (Fotó: Koncz György, archív)
Bombameglepetést hozott a női kézilabda NB I 23. fordulójának pénteki játéknapja: a Dunaújváros hazai pályán kilenc góllal, 33–24-re legyőzte a Ferencvárost.

A szezonban már harmadszor csapott össze a két csapat: a bajnokságban ősszel és a Magyar Kupában is a zöld-fehérek diadalmaskodtak, akik most is a győzelemért utaztak Dunaújvárosba. Az első percekben a Fradi diktálta a tempót, egészen 3–3-ig: innen nyolc perc alatt hét gólt is szerzett a házigazda, míg a vendégek egyet sem, 10–3.

A játék képe Elek Gábor időkérése után sem változott: a ferencvárosi támadások elhaltak, a dunaújvárosiak ültek, így a szünetben már tíz góllal vezettek a hazaiak. A második játékrész derekán aztán felcsillant egy nagyon halvány reménysugár, felzárkózott négyre a Fradi. A Dunaújváros azonban hamar eloszlatta a kételyeket: gyorsan dobott két gólt, majd tovább duzzasztotta előnyét.

Az utolsó másodpercekben egy kínai figurából szerzett találattal tette fel a koronát teljesítményére a Dunaújváros, amivel be is állította a 33–24-es végeredményt.

Az újvárosiak két pontra megközelítették a harmadik Érdet, ráadásul eggyel kevesebb meccsük van. A Fradi ezüstérme nem igazán forog veszélyben: két pont fórja van az Érd előtt, ráadásul eggyel kevesebb mérkőzést játszott és az egymás elleni mérleg is a fővárosiak felé billen.

NŐI KÉZILABDA NB I
23. FORDULÓ

DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA–FTC–RAIL CARGO HUNGÁRIA 33–24 (19–9)
Dunaújváros, 900 néző. V: Bonifert, Oláh
DUNAÚJVÁROS: CSAPÓ 1 – KLUJBER 5, KOVÁCS A. 12 (4), Cifra 1, Micijevic 4, SZALAI 6, Rácz-Vincze. Csere: Pálinkás, Vártok (kapusok), Kudor 1, Takács D. 2, Molnár, Karnik 1, Grosch. Edző: György László FTC: Bíró – Lukács 1, PENA 5, Kovacsics 5 (3), Snelder 4, Jovanovics 2, Schatzl. Csere: Szikora (kapus), Szekeres, Mészáros 1, Szöllősi-Zácsik, Hornyák D. 3, Szarka, Faluvégi 3. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–2. 18. p.: 10–3. 29. p.: 19–8. 42. p.: 22–15. 48. p.: 23–19. 55. p.: 29–22
Kiállítások: 12, ill. 16 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 3/3
György László: – Nagyon jól játszottunk ma, szinte hibátlanul működött a támadó játékunk. Az első félidőben hatékony védekezésből gyors indításokat tudtunk vezetni, ezekből több gólt szereztünk. Az első félidei játékunk nagyban meghatározta a mérkőzés végkimenetelét. Az első játékrészben óriási tempót diktáltunk, tudtam, hogy emiatt lesz egy holtpont a fordulás után. Ez be is következett, de jól osztottuk be az erőnket.
Elek Gábor: – Az első játékrész vállalhatatlan volt számunkra, a szünet után küszködtünk, de akkor már olyan nagy volt a Dunaújváros előnye, hogy nem tudtunk fordítani. Egy csodálatos év végén egy borzasztó mérkőzést játszottunk, gratulálok a Kohásznak.

BUDAÖRS–ALBA FEHÉRVÁR KC 26–33 (13–17)
Budaörs,
700 néző. V: Horváth, Marton
Budaörs:
Györkös – Ertl 1, HORNYÁK Á. 4, Pálos-Bognár 3, HORVÁTH B. 4, Ivanics 1, Hatala 3. Csere: Schneck, Andrási (kapusok), Zsigmond 2, Maláti 1, Kovács Alexandra 1, Karalyos, Szabadfi, FÖLDES K. 6 (2), Kamuti. Edző: Mihály Attila
FKC:
Sipeki – Hajduch 2, Lavko 2, ISHITATE 6, B. Klikovac 3, BANDELIER 3, Pelczéder 1. Csere: Herr O. (kapus), DJORDJIEVSZKA 5, TILINGER 5 (1), MAYER 4, Májer 1, Boldizsár, Kazai 1. Edző: Deli Rita
Az eredmény alakulása. 2. perc:
3–1. 9. p.: 5–7. 21. p.: 8–12. 27. p.: 12–14. 38. p.: 15–20. 44. p.: 18–24. 50. p.: 20–28. 56. p.: 24–31.
Kiállítások:
6, ill. 4 perc
Hétméteresek:
3/2, ill. 2/1
Mihály Attila: –
Ennyi a különbség a mi és a Fehérvár állapota között. Az elmúlt hetek feszültsége után nem tudtunk úgy felpörögni, ahogy kellett volna, illetve küzdöttünk, de az utolsó pillanatokban belehibáztunk,ezért alakult ki ilyen különbség.
Deli Rita: –
Nagyon örülök, hogy végre idegenben tudtunk pontot szerezni, már régóta ki voltunk erre éhezve. Ez egy komoly csapatmunka volt, szóval gratulálok a csapatnak. Pozitívuma volt a meccsnek, hogy Mayer Szabina és Djordjievszka sérülése után visszatért és nem is akárhogy.

DVSC-TVP–KISVÁRDA MSTER GOOD SE 24–20 (14–10)
Debrecen, 800
néző.V:Tomecskó-Hunyadi, Unyatinszki
DEBRECEN:
HORVÁTH-PÁSZTOR – Varsányi, Sirián2, Deszpotovics2,Garbuz,JEZSIKAVA6 (2), Kelemen2. Csere:PUNYKO5,Csáki6 (5), SISKA1, Tóvizi. Edző:Tone Tiselj
KISVÁRDA:Dzsukeva – Orbán Adrienn1, Umanec1, Liscsevics3, Szabó V., Tóth G.1, ROCHA6 (1). Csere:PUSCAS (kapus), Yttereng, Dmitrovics4, Karacs, Mihovics, Gedroit, KUCSEROVA4. Edző:Dévényi János
Az eredmény alakulása. 4. perc:
3–0.7. p.:3–3.15. p.:7–5.22. p.:11–8.34. p.:14–12.45. p.:19–15.54. p.:23–17
6, ill. 10 perc
10/7, ill. 4/1
Tone Tiselj:
– Nagyon örülök a győzelemnek, nagyon hiányzott már ez nekünk. Leginkábba remek kapusteljesítményünknek köszönhetjük a két pontot.
Dévényi János:
– A debreceniek kapusa volt a vereségünk kulcsa. Illetve az, hogy rengeteg helyzetet kihagytunk. Ilyen helyzetkihasználással nem lehet pontot szerezni Debrecenben.