Női kézi NB I: nem lett szoros – az FTC átrobogott a Vácon

2016.11.16. 19:47
Hornyák Dóra (a labdával) négyszer talált be volt csapatának (Fotó: Veres Viktor)
A Ferencváros magabiztosan, tíz góllal nyert a Vác otthonában a K&H női kézilabdaliga 8. fordulójában.

A Vardar Szkopjétól elszenvedett demoralizáló Bajnokok Ligája-vereséget követően nehéznek ígérkező bajnokin lépett pályára az FTC Vácon. Hogy aztán már az első percek után világossá váljon, ezúttal egy egészen más arcát mutatja a Fradi, a hazaiaknak nem volt valós esélyük a pontszerzésre.

Pedig a vendégeknek nélkülözniük kellett a BL-meccsen megsérülő Kovacsics Anikót, de Nerea Pena már a találkozó elején megszórta magát, míg az éppen Vácról igazolt Bíró Blanka meggyőző teljesítményt nyújtott az FTC kapujában.

Ezúttal védekezésben és támadásban is sokkal jobb teljesítményt nyújtott a Fradi, míg a sokat hibázó Vác igazán nem tudta szorossá tenni a rangadót. A szünetben is már hét góllal ment a Fradi, a folytatásban végig tíz körül mozgott a különbség. Az FTC 30–20-ra győzött a válogatott szünet előtti utolsó bajnokiján, a hétvégén pedig következik az utolsó BL-csoportmeccs az orosz Asztrahanocska otthonában. Elek Gábor a találkozó után Szamoránsky Piroska újszülött kisfiának ajánlotta a sikert.

Az Alba Fehérvár a 40. percben még csak egy góllal vezetett az MTK ellen, végül azonban nyolccal nyert.

K&H NŐI KÉZILABDALIGA
8. FORDULÓ

IPRESS CENTER–VÁC–FTC–RAIL CARGO HUNGARIA 20–30 (9–16)
Vác,
600 néző. V: Bacs, Bóna
VÁC: ARENHART – Nascimento 2, Soós 3, Helembai, Basic, Temes 4 (2), Radoszavljevics 2. Csere: Sz. Vukcsevics, Hámori 1, Farkas V. 1, Szondi 3, Jovetic 2, Kácsor 1, Takács Bianka 1. Edző: Szilágyi Zoltán
FTC: BÍRÓ B. – Lukács 1, Hornyák D. 4, Szucsánszki 4, Snelder 4, PENA 9 (2), SCHATZL 5. Csere: Szikora (kapus), SZEKERES 1, Jovanovics, Mészáros R., Faluvégi 2, Monori. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 8. perc: 1–6. 19. p.: 5–10. 27. p.: 6–15. 35. p.: 10–20. 45. p.: 14–24. 57. p.: 18–30
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 3/2
Szilágyi Zoltán:
– Az FTC a játék minden elemében jobb volt nálunk. Sajnálom, hogy nem sikerült szorosabbá tenni a mérkőzést, de mi még nem vagyunk olyan szinten, mint ők. Lépésről lépésre kell haladnunk, hogy a jövőben a távolság csökkenjen. Sok sikert kívánunk a BL-ben a zöld–fehéreknek.
Elek Gábor: – Két egykori mesterem csapata ellen jó sebességgel, jó felfogásban és javuló formában kézilabdázva magabiztosan nyertünk. Nagyon szorítok a váciaknak, hogy elérjék céljaikat.

ALBA FEHÉRVÁR KC–MTK BUDAPEST 30–22 (17–13)
Székesfehérvár
, 500 néző. V: Horváth P., Marton
FEHÉRVÁR: Herr O. – MÁJER 6, Djordjievszka, Hajduch, BANDELIER 8, Piedade 1, Kazai. Csere: SIPEKI (kapus), MENDY 4, Tilinger 6 (5), Zsivkovics 2, Pelczéder 2, Isitate 1, Boldizsár. Edző: Deli Rita
MTK: HLOGYIK – SLAKTA 4, Nikolajenko 2, Kovács G., GORILSZKA 5 (3), Háfra 2, Szádvári 3. Csere: Tóth E. 1, Stranigg 1, Blaubacher 1, Dakos 3 (1), Juhász E. Edző: Golovin Vlagyimir
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–2. 12. p.: 5–4. 18. p.: 8–7. 24. p.: 13–11. 28. p.: 15–13. 34. p.: 19–15. 40. p.: 20–18. 46. p.: 23–19. 52. p.: 26–19. 58. p.: 30–21
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 4/4
Deli Rita:
– AZ első félidőben több hiba csúszott a védekezésünkbe, és a támadójátékunkba, akkor az MTK túlságosan sok lerohanás gólt lőtt, a befejezéseinknél pedig Hlogyik Petra nagyon jól védett, és olyan helyzetekbe tudták a védőik kényszeríteni játékosainkat, hogy többet hibáztak. A szünetet követően, miután felzárkózott ellenfelünk egy gólra, volt egy kilenc nullás sorozatunk, és ez meghatározta a találkozó végkimenetelét.
Golovin Vlagyimir: – Óriásit küzdöttünk, az első félidőben nagyon tetszett a hozzáállásunk, annak ellenére, hogy voltak hibáink. Az a különbség, amely kialakult a félidő végére hét lerohanás gónak volt köszönhető. Volt olyan szakasza a meccsnek, amikor nagyon nehezen tudtunk eredményesek, lenni, és ezeket a gólokat is csak labdaeladás után lőttük. A szünet után agresszívabbak lettünk a védekezésben, és kapusunk védéseinek köszönhetően felzárkóztunk egyre. Utána azonban jött egy olyan tíz perc, amelyben hat ziccert hagytunk ki, és volt négy eladott labdánk. Sajnálom, hogy így alakult, sokkal jobb is lehetett volna...