Női kézi NB I: a végén mentett pontot az Érd Debrecenben

2016.10.12. 22:30
Bár az első öt percben csak a Békéscsaba talált be a kapuba, a Győri Audi ETO KC címvédőhöz méltó módon fölényesen, 17 góllal nyert idegenben is. A Kisvárda otthon egy góllal legyőzte az Alba Fehérvárt.

Az Érd a Ferencváros legyőzése után újabb rangadóra készült, a DVSC otthonában azonban csak egy pontot tudott szerezni. Sőt, a debreceniek a hajrában 22–21-nél és 22–22-nél is támadhattak, mindkétszer hiába.

NŐI KÉZILABDA NB I
5. FORDULÓ
EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE–GYŐRI AUDI ETO KC 16–33 (7–12)
Békéscsaba, 2000
néző. V: B. Pech Katalin, Vágvölgyi Mária
BÉKÉSCSABA:
Triffa – Diószegi, Vaszileuszkaja 3, KOVACSEVICS 7 (1), Glusica 1, Gávai, Dukics. Csere: Terenyi, Kölcze (kapusok), Walfisch 3, Vukajlovics 1, Balogh Sz., Bottó 1, Mihálffy, Deák. Edző: Skaliczki László
GYŐR: Kiss É. – Bódi, MÖRK 6 (1), Groot 2, BROCH 5, Amorim 4, Korsós 2. Csere: GRIMSBÖ (kapus), H. LÖKE 4, Tóth G. 2, Görbicz 4 (3), Knedlíková, Hársfalvi 1, Orbán 3. Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–0. 11. p.: 2–3. 16. p.: 4–4. 21. p.: 5–8. 25. p.: 6–11. 35. p.: 8–15. 36. p.: 10–15. 39. p.: 10–19. 50. p.: 11–25. 56. p.: 14–30
Kiállítások: 6 ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 4/4
Skaliczki László: –
Ennyi emberrel eddig bírtuk. A második félidőben nem tudtuk a lépést tartani a vendégekkel. De a lányaim így is óriásit küzdöttek.
Ambros Martín: – Nehéz, hogy kimaradtak hetek játék nélkül, de még így is lendületben maradtunk. Boldog vagyok, hogy jól játszottak a lányok Békéscsabán és könnyedén nyertünk.

KISVÁRDA MASTER GOOD SE–ALBA FEHÉRVÁR KC 23–22 (8–8)
Kisvárda, 1000néző. Vezette:Tomecskó-Hunyadi, Unyatinszki.
KISVÁRDA:
DZSUKEVA – Vukojevic1,Lévai, Umanec1,Szabó V., ROCHA6,Bízik B. Csere:Puscas (kapus), KUCHEROVA6 (1),Héjjas, DMITROVICS6,Gedroit2 (2),Smid, Tarjányi, Mihovics1. Edző:Kovács Péter
FEHÉRVÁR: HERR O. – Májer1,Djordjievszka2,Isitate, MENDY3,BANDELIER5,PELCZÉDER6. Csere:Sipeki (kapus), Hajduch, Piedade1,Zsivkovics4 (2),Tilinger.Edző: Deli Rita
Az eredmény alakulása. 7. perc:
0–2.13. p.:1–2.19. p.:4–4.22. p.:4–7.28. p.:7–7.31. p.:9–8.34. p.:10–10.38. p.:14–10.45. p.:17–13.48. p.:17–16.54. p.:20–19.58. p.:23–21
Kiállítások:10, ill. 10 perc
Hétméteresek:5/3, ill. 3/2.
Kovács Péter:
– Régóta várunk az első hazai győzelmünkre. Ha nem is a játék minőségében, de akaratban, versenyszellemben és különböző taktikai elemekben sikerült felülkerekednünk az ellenfélen.
Deli Rita:– Nagyon kevés volt az első félidőben szerzett nyolc gólunk. A védelmünk jól működött, de magunk ellen fordítottuk a fegyverünket, és sok lerohanás gólt kaptunk. A második félidőben a felzárkózás jutott nekünk, és nem sikerült utolérni az ellenfelet. Sokba fog kerülni ez a vereség.

5. FORDULÓ
BÉKÉSCSABA:

KISVÁRDA:

DVSC-TVP–ÉRD 22–22 (13–13)
Debrecen, 1800
néző. V: Herczeg, Südi
DVSC-TVP: HORVÁTH-PÁSZTOR – VARSÁNYI 4, Punyko 3, Garbuz 2, Sirián, JEZSIKAVA 6, Kelemen 1. Csere: Lajtos (kapus), Deszpotovics, Marincsák 1, CSÁKI 3 (3), Siska 2 (2), Tóth M. Edző: Tone Tiselj
ÉRD: JANURIK – KRPEZS 6 (2), Kisfaludy 3, A. Bulatovics 1, SIGNATÉ 1, Klivinyi 1, Araújo. Csere: Gridnyeva (kapus), M. GONZALEZ 7, Szabó L. 1 (1), Havronyina, Fekete B. 2, Gulyás, Barján. Edző: Szabó Edina
Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–2. 14. p.: 8–5. 20. p.: 8–9. 39. p.: 14–16. 50. p.: 18–18.
Kiállítások: 6, ill. –
Hétméteresek: 7/5, ill.3/3

1. Győri Audi ETO KC 5 5 161–99 +62 10
2. Érd 5 4 1 139–121 +18 9
3. Dunaújvárosi Kohász KA 4 4 109–83 +26 8
4. DVSC-TVP 5 3 1 1 144–114 +30 7
5. FTC-Rail Cargo Hungaria 4 2 2 125–103 +22 4
6. Ipress Center-Vác 4 2 2 118–106 +12 4