Női kézi NB I: Jovanovics bemutatkozott, az FTC 12-vel nyert

2016.10.18. 19:44
Az FTC-Rail Cargo Hungaria 31–19-re nyert a Mosonmagyaróvár otthonában a női kézilabda NB I-ben.

Mint ismert, az Elek Gyula Aréna felújítása miatt több bajnokija pályaválasztói jogát is felcserélte a Fradi, ezúttal a Mosonmagyaróvár otthonában lépett pályára. Már a pénteki, szkopjei Bajnokok Ligája-mérkőzésen is ott ült a padon a fővárosiak új szerzeménye, Marija Jovanovics, a bemutatkozására akkor még nem került sor.szkopjei Bajnokok Ligája-mérkőzésen is ott ült a padon a fővárosiak új szerzeménye, Marija Jovanovics, a bemutatkozására akkor még nem került sor.

A montenegrói balátlövő az Óvár ellen már szerepet kapott, és meg is születtek az első Maki-gólok (a fradi.hu beszámolója szerint így nevezték el társai). Az FTC a szünetben még csak négy találattal vezetett, a végére azonban tizenkettőre növelte előnyét.

NŐI KÉZILABDA NB I
MOSONMAGYARÓVÁRI KC SE–FTC RAIL CARGO HUNGÁRIA 19–31 (11–15)
Mosonszolnok,
350 néző. Vezette: Földesi, Halász
MOSONMAGYARÓVÁR: STOJAK 1 – Katona, Kiss N. 1, Bouti 1, Dombi 1, Gyimesi 3, BÍZIK 5 (3). Csere: Szemerey (kapus), Csala 3, Hajtai, Gerháth 2 (1), Janeszka, Bardi 2. Edző: Varga József
FTC: Bíró – Faluvégi 3, Kovacsics 1, Szucsánszki 4 (1), Snelder 4, Pena, Szarka. Csere: Szikora (kapus), Szekeres 1, Jovanovics 3, Mészáros, Schatzl 5 (4), HORNYÁK D. 5, Monori 2, Lukács 3, Mód. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–4. 9. p.: 4–5. 16. p.: 6–7. 21. p.: 8–10. 26. p.: 10–13. 36. p.: 12–19. 42. p.: 15–20. 50. p.: 15–25. 56. p.: 16–28
Kiállítások: 14 perc, ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 7/5
Varga József:
– A mérkőzés nagyobb részében egyenlő partnerei tudtunk lenni a Bajnokok Ligája-résztvevő Ferencvárosnak. Viszont az ellenfelünk a hajrában könyörtelenül kihasználta minden hibánkat.
Elek Gábor: – Köszönjük az MKCSE segítségét a BL-időpontunkhoz való alkalmazkodásban. A rendkívül szimpatikus közönség előtt az első félidőben még bennünk volt a szkopjei mérkőzés, a szünet után jobb védekezéssel tettük magabiztossá a győzelmünket.

1. Győri Audi ETO KC 5 5 161– 99 +62 10
2. Dunaújvárosi Kohász KA 5 5 149–105 +44 10
3. Érd 5 4 1 139–121 +18 9
4. DVSC-TVP 5 3 1 1 144–114 +30 7
5. FTC-Rail Cargo Hungaria 5 3 2 156–122 +34 6
6. Ipress Center-Vác 5 3 2 146–129 +17 6
7. Siófok KC 5 2 3 129–130 –1 4
8. Kisvárda Master Good SE 5 2 3 120–132 –12 4