Női kézi NB I: feltámadt a Kisvárda a Vác ellen, hiába

2016.11.11. 19:44
A Kisvárda nyolcgólos hátrányból egyenlített, ám két góllal mégis kikapott hazai pályán a Váctól a K&H női kézilabdaliga pénteki mérkőzésén.

A Kisvárdát a munkavégzés alól felmentett Kovács Péter távollétében Dévényi János irányította.

K&H NŐI KÉZILABDALIGA
KISVÁRDA MASTER GOOD SE–IPRESS CENTER VÁC 24–26 (9–16)
Kisvárda, 950
néző. Vezette: Horváth P., Marton
KISVÁRDA: Dzsukeva – Vukojevic 2, DMITROVICS 5, Szabó V. 3, ROCHA 4, UMANEC 3, Kucherova 3 (1). Csere: PUSCAS (kapus), Gedroit 2, Bízik B. 1, Mihovics 1, Lévai, Tarjányi. Megbízott edző: Dévényi János
VÁC: ARENHART – NASCIMENTO 10 (5), Soós V. 2, TEMES 3, Helembai, Basics, RADOSZAVLJEVICS 7. Csere: Balog J. (kapus), Hámori 1, FARKAS V. 3, Sz. Vukcsevics. Edző: Szilágyi Zoltán
Az eredmény alakulása. 2. perc: 0–3. 5. p.: 1–6. 9. p.: 4–7. 14. p.: 5–11. 19. p.: 6–13. 22. p.: 8–13. 36. p.: 13–17. 43. p.: 17–20. 50. p.: 21–21. 57. p.: 24–24
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 6/5
Dévényi János:
– Unalmas már erre hivatkozni, de megint elszúrtuk az első tíz percet. Szünet előtt lett volna lehetőségünk rá, hogy közelebb kerüljünk az ellenfelünkhöz, a második játékrészben nyújtott teljesítményünk pedig megsüvegelendő volt, de a végén elpártolt tőlünk a szerencse.
Szilágyi Zoltán: – Az elején szinte minden rendben volt, és nagy előnyünket úgy is tartani tudtuk, hogy az első félidő második felében már akadozott a játékunk. Ezt a mérkőzést az első játékrészben nyertük meg, szünet után érthetetlenül visszaesett a játékunk, a végén a szerencse is kellett a győzelmünkhöz.

1. Győri Audi ETO KC 7 7 234–144 +90 14
2. Érd 7 6 1 199–164 +35 13
3. Dunaújvárosi Kohász KA 8 6 2 234–192 +42 12
4. FTC-Rail Cargo Hungaria 7 5 2 224–176 +48 10
5. Ipress Center-Vác 7 5 2 198–176 +22 10
6. DVSC-TVP 7 4 1 2 198–166 +32 9
7. Siófok KC 7 3 4 191–196 –5 6
8. Alba Fehérvár KC 7 2 5 172–177 –5 4