Női kézi NB I: Faluvégi-show – a Ferencváros 13 góllal nyert

M. D.M. D.
2019.01.16. 19:26
Faluvégi 12 góllal terhelte meg az MTK kapuját (Fotó: Koncz György)
A Ferencváros hazai pályán 36–23-as győzelmet aratott az MTK felett a női kézilabda NB I szerdai mérkőzésén.

Ne szépítsük: a játékosok meccs előtti bemutatásánál az FTC által az MTK-nak kölcsönadott Bánfai Kíra és a juniorválogatottal tavaly nyáron világbajnoki címet szerző Golovin Vlagyimir szívélyesebb fogadtatást kapott, mint a hazaiak jobbszélsője, a következő idényt már Győrben megkezdő Faluvégi Dorottya.

De Faluvégi Dorottya húszévesen is profi játékos, nem törődött azzal, hogy a ferencvárosi szurkolók egy csoportja megharagudott rá, és az első félidőben kilenc kísérletből kilenc gólt lőtt a szélről – ő dobta a Fradi találatainak felét (18–13).

A szünet után a zöld-fehérek még mindig messze nem tökéletesen, ám jóval kevesebb hibával játszottak, mint az első játékrészben, és sok szép megoldást bemutatva tíz gólnál is nagyobb különbséggel nyerték meg a meccset (36–23).

És azt se hallgassuk el, hogy Faluvégi a második félidőben sem rontott lövést a szélről – összesen 12 találattal zárta a mérkőzést –, miközben a posztján kezdő két játékos, Lukács Viktória és a szerdán szerződést hosszabbító Schatzl Nadine teljes pihenőt kapott Elek Gábortól.

NŐI KÉZILABDA NB I
FTC-Rail Cargo Hungaria–MTK Budapest 36–23
(18–13)
Elek Gyula Aréna, 900
néző. V: Fekete T., Tóth D.
FTC: Bíró B. – FALUVÉGI 12, Háfra N. 3, Horváth D., Mészáros 1, Kovacsics 3, MÁRTON 5. Csere: Szikora, Szemerey (kapusok), Schatzl Nadine, Klivinyi 1, Farkas K., Lukács, PENA 7 (2), Klujber 4 (1), Zsiborás L. Edző: Elek Gábor
MTK: Lajtos – Slakta 1, KARNIK 8 (3), DAKOS 5, Tóth E. 1, TERMÁNY 6, Fekete B. Csere: Győri, Fritz (kapusok), Nonn, Mihálffy, Stranigg 2, Erdélyi, Kovács G., Horváth N., Bánfai. Edző: Golovin Vlagyimir
Az eredmény alakulása. 7. perc:
3–3. 13. p.: 10–6. 23. p.: 15–9. 35. p.: 22–14. 40. p.: 26–16. 55. p.: 34–21
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresek: 6/3, ill. 3/3
Elek Gábor:
– Elsődleges feladat az átlövő-, illetve a beállójáték semlegesítése volt, ami az első húsz percben nem sikerült. Ezt követően azonban főleg azért, mert az ellenfél elfáradt, könnyebben meg tudtuk oldani, és a szélsőjátékunk nagyon jól működött.
Golovin Vlagyimir: – A Fradi kihasználta hibáinkat, tíz gólon belül szerettünk volna maradni, de ez nem sikerült. Fáradtak voltunk, ami érthető, öt napon beül játszottunk az első és a második helyezett ellen.

1. Győr 14 14 530–366 +164 28
2. FTC 14 13 1 477–335 +142 26
3. Siófok 12 8 1 3 360–275 +85 17
4. Érd 12 8 1 3 362–346 +16 17
5. Vác 12 8 4 340–314 +26 16
6. Debrecen 12 6 1 5 328–329 –1 13
7. Fehérvár 12 6 1 5 324–332 –8 13
8. Kisvárda 12 5 2 5 315–303 +12 12