Az FTC két év után győzte le a Győrt az NB I-ben

BÁLINT MÁTYÁS (összefoglaló), MOLNÁR KRISZTIÁN (közvetítés)BÁLINT MÁTYÁS (összefoglaló), MOLNÁR KRISZTIÁN (közvetítés)
2017.10.31. 17:47
A K&H Liga, vagyis a női kézilabda-bajnokság őszi csúcsrangadóját az FTC-Rail Cargo Hungaria 27–25-re nyerte meg a Győri Audi ETO KC ellen.
Ferencvárosi öröm (Fotó: Török Attila)

Pedig az elején úgy tűnt, a Győr nem bízza a véletlenre a sikert: pontos, erőteljes játékkal a 6. percre már 4–0-ra vezetett, miközben a hazaiak rossz bejátszásokat váltogattak kihagyott ziccerekkel, és védekezésben sem fejtettek ki különösebb ellenállást.

Aztán az FTC kicsit összeszedte a védekezését (Mészáros Rea beállása sokat jelentett), a kapuban Bíró Blanka ráérzett a vendéglövések ütemére, és támadásban is pontosabbá és türelmesebbé váltak a hazaiak, akiknek az első akciógóljára a 11. percig kellett várni.

Utána viszont egyre inkább lendületbe jött az FTC, az épp csak 19 éves Háfra Noémi például beállása után négy támadáson belül lőtt két gólt és kiharcolt két hétméterest. 10–9-nél épp az ő találatával vette át a vezetést a fővárosi csapat, a szünetre pedig 11–11-es döntetlennel fordultak a felek.

A második félidőt a Fradi kezdte úgy ahogy az elsőt az ETO: 4–1-gyel, ráadásul a négy gólból hármat Háfra, Márton Gréta és Faluvégi Dorottya szerzett, akik hárman együtt sincsenek hatvanévesek.

A Győr közben darált, igyekezett (Görbicz Anitát még ápolni is kellett, miután tízméteres sprintet követően belecsúszott a labdáért vele vetődő Bíró Blankába, akinek szintén nem tett jót a karambol), de ez egy ideig csak ahhoz volt elég, hogy 18–13-as hátrányban megállítsa a lecsúszást a lejtőn. Görbicz után Nora Mörk és Stine Oftedal is kihagyta a maga hetesét (utóbbi mondjuk belőtte a kipattanót).

A Fradit mintha megzavarta volna Bíró kiesése, pedig Szikora Melinda is percek alatt négy bravúrral kezdett a kapuban. Támadásban azonban kapkodni, hibázni kezdett az FTC, az ETO pedig megérezte a vérszagot és elkezdett felzárkózni. Ha nincs Kovacsics Anikó, és a kizárólag akaraterőből és elszántságból gyúrt góljai, meg a visszaállt Bíró nagy védései, nem csak az 53. percben, 21–21-nél egyenlített volna a vendégcsapat, amelynek hiába volt sokkal kevesebb valós cserelehetősége, frissebbnek tűnt a hajrában, mint az FTC.

Az FTC bajnokin legutóbb 2015. november 4-én győzte le a Győrt (hazai pályán 29–28-ra), kupameccsen 2017. április 2-án nyert a kecskeméti MK-döntőben, hetesekkel 5–3-ra.

Ám az utolsó percekre még egyszer összeszedte magát a Fradi. Danick Snelder egy páros kiállítás után üres kapus gólt szerzett, és ezzel lépéselőnybe kerültek a hazaiak, mivel eddigre már a Győrnek sem maradt ereje védekezni, csak futott az eredmény után, a végére pedig az FTC már nem hagyott esélyt és végül 27–25-re nyert.

NŐI KÉZILABDA NB I
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–GYŐRI AUDI ETO KC 27–25 (11–11)
Elek Gyula Aréna, 1200 néző. V: Horváth P., Marton
FTC: BÍRÓ – Lukács 1, PENA 8 (4), KOVACSICS 8 (2), Snelder 2, Jovanovics 2, Schatzl Nadine 1. Csere: SZIKORA (kapus), Szekeres, Mészáros R., Márton 1, Van der Heijden, HÁFRA 3, Faluvégi 1. Edző: Elek Gábor
GYŐR: Kiss É. – Bódi 1, N. Mörk 4, Oftedal 4, Broch 3, AMORIM 5, Görbicz 4 (3). Csere: GRIMSBÖ (kapus), Althaus, Fodor, PUHALÁK 4. Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása. 6. perc: 0–4. 12. p.: 4–5. 15. p.: 6–6. 25. p.: 10–9. 36. p.: 16–12. 40. p.: 19–15. 47. p.: 20–18. 53. p.: 21–21. 57. p.: 24–22

Köszönjük a figyelmet!

Ez a vége. A Ferencváros 27–25-re győzött.
60. perc: Schatzl
kapott jó labdát szélen, be is talált, a másik oldalon szinte azonnal válaszolt Oftedal. 27–25
59. perc: Lukács
lövésébe belekapott Grimsbö, de így is bement. (26–24) Martín időt kért, másfél perc van hátra. Az időkérés után eladta labdát Amorim.
58. perc: Pena lőtt gólt ismét, majd Amorim a másik oldalon. 25–24
58. perc: Puhalák gyorsan válaszolt, ő is jól játszik. 24–23
57. perc:
Brochot támadás közben állították ki – vele együtt Jovanovics is kiállt. Labdát szerzett a Fradi, Snelder egész pályáról lőtt az üres kapuba. 24–22
56. perc: Pena tört be szépen és szerzett gólt. 23–22
55. perc: megint Kovacsics, a nyolcadik lövéséből a nyolcadik gólját szerezte. (22–21) Görbicz lőtt be egy hetest. 22–22
54. perc: az utóbbi támadásokban vagy a kapusok hárítottak, vagy a játékosok voltak pontatlanok. Időt kért Elek Gábor.
52. perc: éppen visszaért Bíró a kapuba, de Puhalák gólját nem tudta megelőzni. (21–21) Elek közben sárga lapot kapott reklamálásért.
51. perc:
most pedig hetet harcolt ki Oftedal. Emberhátrányba került az FTC. Görbicz belőtte a büntetőt. 21–20
50. perc: Oftedal egy csel után a védője feje felett lőtt óriási gólt. 21–19
48. perc: Kovacsics nem lassít, újabb gólt lőtt. 21–18
47. perc: Van Der Heijdent állították ki, Görbicz pedig belőtte a hetest. A negyedik győri büntetőből az első, amelyik sikeres lett. 20–18
46. perc: hosszan támadott a Ferencváros, de sokáig pontatlanul, végül Kovacsics így is betalált – Grimsbö lábai között talált utat a labda a kapuba. 20–17
45. perc: Althaus szép labdát kapott Görbicztől, lövését védte Szikora. A másik oldalon Grimsbö is bemutatott egy bravúrt.
44. perc: Mörk szép gólt lőtt átlövésből. (19–17) Időt kért az FTC. Grimsbö nagyot védett, a másik oldalon viszont Szikora is hárított.
42. perc: Amorim nagyon akar, most egy hetest harcolt ki. Oftedal büntetőjét kivédte Szikora, a kipattanó azonban visszapattant a győrihez, aki az ismétlést már nem rontotta el. 19–16
41. perc: Görbicz és a kapujából kijövő Bíró startolt rá egy hossz passzra – nagy ütközés lett a vége, mindketten a földön maradtak. Úgy néz ki, egyikőjüknek sincs nagyobb baja szerencsére.
40. perc: Megint Fradi-hetes, megint Pena talált be. A másik oldalon azonnal válaszolt szélről Puhalák. 19–15
39. perc: Amorim érkezett nagy lendülettel, majd Faluvégin számon kérte, a gólt megelőző kontaktust. 18–14
38. perc: Pena játszotta meg Sneldert, akit aztán kiállítottak a másik oldalon. Mörk lőtt mellé egy hetest, pontosabban Bíró védett. 18–13
37. perc: Kovacsics laposan talált be. Ez már az ötödik gólja volt. 17–13
36. perc: Puhalák ejtett szépen. 16–13
35. perc: Bíró védte Görbicz lövését, majd Kovacsics harcolt ki hetest. A büntetőt Pena értékesített, 4-ből 4-nél jár a vonalról. 16–12
34. perc: nagy lendülettel játszik a Fradi, Faluvégi is betalált. Időt kért a Győr. 15–12
33. perc: Borch góljára Kovacsics talált be. 14–12
32. perc: Háfra talált be gyorsan, majd Márton növelte az előnyt. 13–11
Elkezdődött a második játékrész.

1. FÉLIDŐ

Véget ért az első félidő!
30. perc:
Mörk előbb mellélőtt, majd Bíró indítását fülelte le. A félidő utolsó támadásából eladta a labdát a Győr.
29. perc: Pena átlövése megpattant, Kiss tehetetlen volt. 11–11
28. perc: ismét Görbicz került helyzetbe, most védett Bíró.
27. perc: visszavette a vezetést a Győr. Oftedal lőtt gólt. 10–11
26. perc: jól járatta meg a labdát az ETO, Görbicz talált be szélről. 10–10
25. perc: Bíró védte Mörk lövését, a másik oldalon Háfra gyorsan került jó helyzetbe, a góljával először vezet a Fradi. 10–9
24. perc: Háfra lőtt szép gólt átlövésből. (9–9) Időt kért a Győr.
23. perc: emberhátrányban is gólt lőtt a Győr, Mörk a kezek alatt talált be talpról. 8–9
22. perc: gyorsan betalált Amorim is. (7–8) Althaust állították ki, Pena egy újabb hetest lőtt be, ezúttal már Grimsbőnek. 8–8
21. perc: pontatlan támadások sorozata után az FTC tudta megtörni a gólcsendet – Pena értékesített hétméterest. 7–7
18. perc: megjáratta a labdát a Fradi, Márton rontott szélről, a másikon Bódi is hibázott.
17. perc: Amorim nagy gólt lőtt 9 méterről, talpról. 6–7
16. perc: Jovanovics kiegyenlített. 6–6
15. perc: Kovacsics eladta a labdát, Mörk pedig fölé lőtte a lendületes ETO-támadást.
14. perc: egyenlíthetett volna a Fradi, de Kiss nagy bravúrral védett. nem sokkal később heteshez jutott a Győr, Görbicz azonban elhibázta.
13. perc: Mörk előtt nyílt szét a fal, így szerzett hosszú idő után újabb győri gólt. (4–6) Jovanovics is lőtt egyet átlövésből. 5–6
12. perc: hiába egészült ki az ETO, a támadását elrontotta, az ellenakcióból pedig újabb hetest harcolt ki a Fradi. Megint Kovacsics lőtte be. 4–5
11. perc: Kovacsics szépen tört be és megszerezte a Ferencváros első mezőnygólját. 3–5
10. perc: Oftedal remek csel után a kapufára lőtt, a kipattanót megszerezte a Győr. Az újabb akcióból eladták a labdát a vendégek.
9. perc: Pena harcolt ki hetest, ezzel együtt ki is állították Brochot. Most Kovacsics értékesítette a büntetőt. 2–5
8. perc: Bíró előbb Broch ziccerét, majd Amorim átlövését is hárította. Egy pontatlan Ferencváros-akció után Bódi ziccerét is védte a hazai kapus – igaz, ezt fejjel tette. Az ápolás után Mörk oda sem nézve játszotta meg Brochot, aki ismét betalált. (1–5) Időt kért Elek Gábor.
7. perc: heteshez jutott az FTC, Pena így szerezte meg a hazaiak első gólját. 1–4
6. perc: Amorim magára vonta a védők figyelmét, így tudta szépen bejátszani Brochnak. 0–4
5. perc: Jovanovics szélről ziccerezett, Kiss nagyot védett. Labdát szerzett a Fradi, majd Snelder rohant végig egyedül a labdával – fölé pattintotta a ziccert, Kissnek védenie sem kellett.
4. perc: Mörk tört be középen, egy védővel a nyakán szerzett gólt. 0–3
3. perc: a Ferencváros egyelőre nem tudott igazán jó helyzetet kialakítani.
2. perc: az első Fradi-akciót kivédekezték a vendégek, a másik oldalon Bódi fejezte be a lerohanást. 0–2
1. perc:
a Győr vezette az első támadást, rögtön ki is használta. Amorim 9 méterről üresen lőtt a kapuba. 0–1
Elkezdődött a rangadó.

Zajlik a csapatok bemutatása, hamarosan kezdődik a mérkőzés!

ELŐZMÉNYEK

A találkozó felvezetőjét – interjúkat, statisztikákat, érdekességeket – ide kattintva olvashatja el!

Üdvözöljük kedves olvasóinkat a női kézilabda NB I csúcsrangadója, a Ferencváros–Győr mérkőzés online tudósításában!