Női kézi NB I: az FTC hét góllal nyert a Dunaújváros ellen

2017.12.30. 16:29
Háfra Noémi (jobbra) főszerepet játszott a Fradi sikerében (Fotó: Török Attila)
A Ferencváros hazai pályán 30–23-ra legyőzte a Dunaújvárost a női kézilabda NB I 9. fordulójának nyitó mérkőzésén. A Siófok Vácon, az Érd Kisvárdán győzött, a Fehérvár nem bírt az MTK-val. A Győrbe visszatért Tomori Zsuzsanna, ugyanakkor kiesett Kiss Éva.

A világbajnokság után teljes fordulóval zárult az év a női kézilabda-bajnokságban. A kilencedik kör egyik rangadóját a Népligetben rendezték, ahol a hibátlan mérleggel a tabella élén álló Ferencváros a Dunaújvárost fogadta. A találkozóra minden jegy elővételben elkelt, így 1200-an követhették az Elek Gyula Arénában a találkozót. A zöld-fehéreknek volt miért visszavágniuk, ugyanis az előző idény végén kellemetlen, kilencgólos vereségbe szaladtak bele Újvárosban.

A kezdés előtt mindkét csapatból köszöntötték a vb-n részt vett játékosokat, utolsóként a holland válogatottal bronzérmes Danick Sneldert és Laura van der Heijdent. A Fradiból sérülés miatt Nerea Pena és Mészáros Rea is hiányzott, ott volt viszont a keretben a térdműtétből visszatérő Marija Jovanovics. A túloldalon karácsony előtt Bouti Fruzsina dőlt ki hosszabb időre.

A meccs elején a vendégek nem találták az FTC határozott védekezésének ellenszerét, többször is már passzív jelzésnél kellett lőniük. A hazaiak viszont villámgyorsan felvitték a labdát, és 3–1-re elléptek, György László, a DKKA vezetőedzője kénytelen volt időt kérni. Különösen a válogatottban is kiváló formát mutató Háfra Noémi, Schatzl Nadine páros jeleskedett, a góljaikkal már négy is volt a Fradi előnye (6–2).

Az időkérés után javult az Újváros támadójátéka, és ekkor már megtalálta az utat az egyébként jól védő Bíró Blanka kapuja felé, a két átlövő, Kovács Anna és a horvát Camila Micijevic révén egyre feljött a vendégcsapat. Egyenlíteni azonban nem sikerült, mert újra a Fradi percei következtek, két üres kapus gólt is elérve a félidő hajrájára 15–9-re nőtt a hazai előny. Háfra ellenállhatatlanul szórta a gólokat, a túloldalon a magyar kézilabda egy másik reménysége, a jobbszélső Klujber Katrin tartotta meccsben a Kohászt.

A szünetbeli ötgólos (16–11) fórját jól őrizte a Fradi, a vendégek négynél közelebb nem tudtak jönni. 24–20 után megrázta magát az FTC, és gyors indulásból szerzett gólokkal az 56. percre tízre növelte előnyét (30–20). Eközben Jovanovics is betalált kétszer, és végül magabiztos győzelemmel búcsúzott 2017-től az éllovas.

A TÖBBI MÉRKŐZÉSEN TÖRTÉNT

A Siófok szombaton jelentette be Melinda Geiger érkezését, és a román jobbátlövő este Vácon már pályára is lépett a forduló másik kiemelt mérkőzésén. Sőt, hét góljával a vendégek egyik legjobbja volt. A dán Simone Böhme „csak" négyszer volt eredményes, de két másodperccel a vége előtt ő lőtte a Siófok győztes gólját. A Balaton-parti csapat az 56. percben vezetett először a mérkőzésen, és sikerével fontos két pontot szerzett egyik közvetlen riválisa otthonában.

Ezzel a góllal nyert a Siófok

A Győr papírforma-győzelmet aratott Kecskeméten, ezen a mérkőzésen tért vissza Tomori Zsuzsanna, aki még októberben szenvedett térdsérülést. A kisalföldiek kapus poszton kénytelenek voltak nélkülözni Kiss Évát, aki a csütörtöki edzésen egy rossz mozdulatot követően apróbb sérülést szenvedett.

„Évi térde már sérült volt korábban, tizenkét évvel ezelőtt keresztszalag-pótláson esett át, amely után száz százalékban felépült. Jelen pillanatban nincs szalag- vagy csontsérülése. A rándulás során a térdízületi rész külső-hátsó elemei húzódtak meg, feltételezhető kisebb meniszkusz-sérülés, azonban az eddigi vizsgálatok alapján nincs szükség műtéti beavatkozásra. A játékos kezelését megkezdtük, pihentetés javasolt, visszatérésére körülbelül két-három hét múlva számíthatunk" – nyilatkozta Balogh Péter csapatorvos a győriek honlapján.

Az Érd sem botlott, mindössze 21 gólt kapott Kisvárdán, a Budaörs simán megverte a Vasast, a Fehérvár viszont hazai pályán nem bírt a kiesés elől menekülő MTK-val.

K&H NŐI KÉZILABDALIGA
9. FORDULÓ
FTC RAIL CARGO HUNGÁRIA–DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA 30–23 (16–11)
Elek Gyula Aréna, 1200
néző. V: Altmár, Horváth M.
FTC: BÍRÓ B. – Lukács V. 3, HÁFRA N. 8, Snelder 2, Szekeres, KOVACSICS 4 (2), Schatzl Nadine 3. Csere: Van der Heijden 3, Szucsánszki 2, Hornyák D. 1, Márton, Faluvégi 2, Jovanovics 2. Edző: Elek Gábor
DUNAÚJVÁROS: OGUNTOYE – KLUJBER 5, Kovács Anna 3, Cifra, Szalai 3, Micijevic 2, Kazai 1. Csere: Molnár B., Dombi 2, Monori 3, Szekerczés 3 (1), Grosch, Takács B. 1, Nick. Edző: György László
Az eredmény alakulása. 9. perc: 6–2. 11. p.: 6–5. 21. p.: 12–7. 26. p.: 15–9. 36. p.: 18–14. 48. p.: 24–17. 56. p.: 30–20
Kiállítások: 4, ill. 2 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 1/1
Elek Gábor:
– Helyenként jó védekezéssel nyertük meg a mérkőzést. Sok munka van mögöttünk, de előttünk is. Szurkolóinknak és a kézilabdasport barátainak boldog új évet kívánok!
György László: – Visszafogottan kezdtünk, később belerázódtunk. Elégedett vagyok a csapatommal, az eredménnyel ugyan nem, de látszott a küzdés, készülünk tovább.

HUFBAU AKKER-KECSKEMÉTI NKSE–GYŐRI AUDI ETO KC 22–30 (10–17)
Kecskemét, 2000
néző. V: Mizsák, Schimdt
KECSKEMÉT: Pusztai – Tóth L., NIKOLAJENKO 4, Kucerová 3, Gulya 2, Deáki, SZABÓ E. 4 (3). Csere: Risovics (kapus), Horváth D., Kovács K., GULYÁS 4, Karalyos, Siska 2, Fauszt, Aron 1, Orell 2. Edző: Marosán György
GYŐR: Grimsbö – BÓDI 3, Tomori 2, Oftedal 2, BROCH 6, AMORIM 4, Görbicz 2. Csere: Binó (kapus), Groot 1, Varga E., N. Mörk 4 (3), Puhalák 2, Fodor 1, Pál, AFENTÁLER 3. Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–3. 10. p.: 2–7. 14. p.: 4–10. 20. p.: 7–13. 23. p.: 7–16. 27. p.: 8–16. 35. p.: 11–19. 40. p.: 15–21. 43. p.: 16–23. 47. p.: 18–25. 53. p.: 19–26. 56. p.: 20–27
Kiállítások: 10, ill. 2 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 3/3
Marosán György:
– Ezt a meccset majd büszkén mesélhetik a játékosaim még az unokájuknak is. Azért dolgozunk, hogy az ilyen nagycsapatokat meg tudjuk szorítani. A szívünk és az eszünk a helyén volt, büszke vagyok a lányokra.
Danyi Gábor másodedző: – Ha mindenki így játszana ellenünk, akkor nem tudnánk sokszor nagy különbséggel győzni. Okosan kézilabdázott a Kecskemét, amikor kellett, szépen lassította a játékot. A vb után még keveset edzett együtt a csapat, ez látszott a teljesítményünkön.

GVM EUROPE-VÁC–SIÓFOK KC 27–28 (15–13)
Vác, 600
néző. V: Herczeg, Südi
VÁC: Arenhart – Jovetic, Barján, Lakatos 1, Helembai F. 3, DE SOUZA 9 (6), RADOSZAVLJEVICS 7. Csere: Suba (kapus), Hámori 1, Diószegi, Szamoránsky P. 3, Kácsor 1, Kovács P. 2. Edző: Szilágyi Zoltán
SIÓFOK: Dedu – Such, Böhme 4, Nze Minko 4, el-Gaui 2, DAMNJANOVICS 7 (2), Aoustin 2. Csere: Szemerey (kapus), Mazák-Németh, Ferenczy, GEIGER 7, Jezic 2. Edző: Lars Rasmussen
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–0. 14. p.: 7–4. 22. p.: 10–5. 26. p.: 13–8. 34. p.: 17–15. 40. p.: 19–19. 50. p.: 25–23. 56. p.: 26–27
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 9/6, ill. 2/2
Szilágyi Zoltán:
– Nagyon fájó módon kaptunk ki, hiszen majdnem végig mi vezettünk a
mérkőzésen. Nagyot küzdött a csapatom, de végül szerencsével nyert a kiváló idegenlégiósokat
felvonultató ellenfél. Sajnos, a félidők végén fontos helyzetekben rontottunk.
Lars Rasmussen: – Nagyon örülünk a győzelemnek, hiszen nem éppen a legjobb
teljesítményünkkel tudtunk nyerni. A harcosan küzdő fiatal hazai csapat remekül játszott. A
hajrában szerencsénk is volt, de a lényeg a megszerzett két pont.

ALBA FEHÉRVÁR KC–MTK BUDAPEST 29–29 (14–14)
Székesfehérvár, 600
néző. Vezette: Andorka, Hucker
FEHÉRVÁR: Mistina – Nascimento 2 (1), DJORDJIEVSZKA 6, Zsilinszkajtye 1, Mendy 7, GORSENYINA 6, Pelczéder 2. Csere: Lima Flavia (kapus), Mayer 3, Lavko 2, Boldizsár, Májer, Temes. Edző: Deli Rita
MTK: Terenyi – Slakta, KARNIK SZ. 7, TÓTH E. 8 (1), Dakos 3, TERMÁNY 5 (1), SZÁDVÁRI 4. Csere: Hlogyik (kapus), Kovács G. 1, Barna 1, Gorilszka, Mód, Valovics, Sallai. Edző: Golovin Vlagyimir
Az eredmény alakulása: 6. p.: 2–5. 12. p.: 5–7. 18. p.: 10–10. 24. p.: 11–12. 28. p.: 13–13. 34. p.: 17–17. 40. p.: 19–21. 46. p.: 21–23. 52. p.: 24–26. 58. p.: 28–28
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/1, ill. 5/2
Deli Rita:
– Egyáltalán nem lehetek elégedett. Sokkal keményebben kellet volna faultolnunk, az öt egyes védekezéssel ugyan hibára kényszerítettük ellenfelünket, de lövéseink a támadózónából nem sikerültek. Egy gyermeteg hibából kaptuk három másodperccel a vége előtt az egyenlítő gólt, azt hittem, hogy ennél rutinosabb játékosaink vannak. Jó visszajelzést kaptam arról, ki hogyan tud fókuszálni a bajnoki szünet és az ünnepek után.
Golovin Vlagyimir: – Tudtuk, hogy nagyon nehéz mérkőzés vár ránk, hiszen a kupában már találkoztunk a Fehérvárral, igaz, az a találkozó másképp alakult. Majdnem ötven percen át vezettünk, ám amikor a Fehérvár váltott a védekezésén, elbizonytalanodtunk. Igaz, a kritikus szituációkban jól döntöttek a lányok. Az utolsó harminc másodperc kissé kaotikus volt, de szerencsére van egy Termány Ritánk, aki kihasználta a lövőerejét.

KISVÁRDA MASTER GOOD SE–ÉRD 21–27 (9–18)
Kisvárda, 1200
néző. V: Bíró Á., Kiss O.
KISVÁRDA: TRIFFA – Orbán A. 3, Hakunova, Umanec, Milanovic-Litre 1, Triscsuk 3 (1), Rocha 3. Csere: Dzsukeva (kapus), Radojevics 1, DMITROVICS 8 (5), Szabó V. 1, Katona F. 1, Marincsák. Szakmai igazgató: Mátéfi Eszter
ÉRD: JANURIK – KRPEZS-SLEZÁK 6 (1), Kiss N. 1, SIGNATE 4, Roberts 1, Kisfaludy 3, Gávai 1. Csere: FOGGEA (kapus) SZABÓ L. 4 (1), A. Bulatovics 1, M. González 1, Lassource 2, Klivinyi 3 (1). Edző: Szabó Edina
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–0. 9. p.: 3–4. 13. p.: 4–6. 19. p.: 5–10. 24. p.: 6–13. 33. p.: 9–20. 36. p.: 11–21. 42. p.: 15–21. 48. p.: 17–22. 52. p.: 18–23. 57. p.: 20–26
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 7/6, ill. 4/3
Mátéfi Eszter:
– Nem mi voltunk a meccs esélyesei, és az első félidőben összeszedett nagy hátrány után a másodikban már nem sikerült öt gólnál közelebb férkőznünk az ellenfélhez. Teljesen megérdemelten nyert az Érd.
Szabó Edina: – Évzárónak nagy kihívás volt számunkra ez a mérkőzés, amelyre nagyon készültünk. Sportszerű, jó hangulatú találkozó volt, csapatom olyan teljesítményt nyújtott, amellyel elégedett lehettem. Fegyelmezetten és lelkesen kézilabdáztunk, innen kell folytatnunk 2018-ban is.

VASAS SC–BUDAÖRS HANDBALL 19–32 (6–18)
Népfürdő u., 500
néző. V: Hantos, Rózsahegyi
VASAS: Győri B. – Hárs, Mester 2, Kocsis Á. 4 (1), Agovics 5, Németh Nedda 1, Fekete B. Csere: Antóni (kapus), Kuczora 2 (2), Hanusz, Szecsődi 1, Becséri, Hansághy, Moutsogianni, Németh M. 2, Szatmári 2. Edző: Kovács Péter
BUDAÖRS: SIPEKI – JUHOS 8 (6), HORNYÁK Á. 5, Szabadfi 2, Zsigmond V. 2, Szöllősi-Zácsik 5, Farkas E. 2. Csere: Wéninger (kapus), Berta B. 1, Ertl 1, Pásztor N. 3, Kaczor, Brettner, RÁCZ 3 (1). Edző: Mihály Attila
Az eredmény alakulása. 7. perc: 3–2. 13. p.: 3–6. 20. p.: 6–13. 40. p.: 9–20. 45. p.: 15–22. 51. p.: 14–26
Kiállítások: 16, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 9/7
Kovács Péter:
– Boldog új évet kívánok minden szurkolónak, vezetőnek és játékosnak!
Mihály Attila: – Tartottunk ettől a mérkőzéstől, mert nagyon fiatal csapattal jöttünk, de szerencsére mindenki megtette, amit kértem tőle, így örülhettünk a végén.

DVSC-TVP–EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ENKSE 31–28 (15–12)
Debrecen, 1400
néző. V: Bacs, Bóna
DEBRECEN: LAJTOS – VARSÁNYI 4, Punyko 3, Hajduch, Pálsdóttir 1, Grigel 3, Vantara-Kelemen 4. Csere: Horváth-Pásztor (kapus), Hársfalvi, Csáki 4 (4), Sirián 2, DESZPOTOVICS 8, Tóvizi 2. Edző: Tone Tiselj
BÉKÉSCSABA: Györkös 1– Kovács Anett 2, Vukajlovics 1, WALFISCH 4, Zöldi-Tóth 3, KOVACSEVICS 9, Bottó 1. Csere: Popovics (kapus), Mihálffy 4 (2), Szögi 1 (1), Pintér, Szarka 1, Gidai 1. Edző: Horváth Roland
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–1. 15. p.: 6–7. 19. p.: 9–7. 22. p.: 10–10. 28. p.: 15–10. 36.p.: 19–13. 41.p.: 20–17. 52.p.: 26–21. 56.p.: 27–25
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 5/3
Tone Tiselj:
– Fontos győzelmet arattunk a Békéscsaba ellen. Pozitív értelemben csalódtam a vendégekben, hiszen sok új elemet mutattak, a győzelmünkhöz szerencse is kellett. Sok játékosunk volt távol a szünet alatt, ezért sem lehetek elégedetlen a teljesítménnyel. Összességében ez jó év volt.
Horváth Roland: – Az történt, amire számítottam, szoros mérkőzést játszottunk. A fiatalság és a rutintalanság hátránya, hogy elfáradunk egy ilyen mérkőzés végére. De haladunk tovább ezen az úton, hiszen láttam jó megoldásokat játékosaimtól. Mindent meg fogunk tenni az első osztályban maradásért.

1. FTC-Rail Cargo Hungaria 9 9 288–212 +76 18
2. Érd 11 9 2 334–267 +67 18
3. Győri Audi ETO KC 9 8 1 295–195 +100 16
4. Váci NKSE 8 6 2 256–212 +44 12
5. Siófok KC 9 6 3 268–242 +26 12
6. Alba Fehérvár KC 9 4 2 3 252–235 +17 10
7. Dunaújvárosi KKA 9 4 1 4 243–230 +13 9
8. Budaörsi KC 10 4 1 5 268–276 –8 9