Női kézi NB I: az Érd nem bírt a Fehérvárral, az ETO 39-et lőtt

2014.09.27. 19:35
Az Érd a legvégén már hiába támadott a győzelemért (Fotó: Domonkos Bálint)
Továbbra sem tud kilábalni a gödörből az Érd női kézilabdacsapata, amely az NB I 5. fordulójában hazai pályán 21–21-es döntetlent játszott a Fehérvár KC-vel. A Győri ETO 39–20-ra győzött otthon a Mosonmagyaróvár ellen.

Triscsuk Krisztina a hét közben kurtán-furcsán elhagyta az Érdet – és azóta már be is mutatkozott a Dunaújvárosban –, de Szabó Edina csapata nélküle is esélyesnek számított hazai pályán a Fehérvár ellen. Ehhez képest tíz perc után 3–0-ra a vendégek vezettek, Katarina Krpezs büntetőből szerezte meg az első érdi gólt. A Pest megyei csapat a rossz kezdés ellenére a szünetben csak egygólos hátrányban volt (9–10), a második félidőben pedig átvette a vezetést is.

A fehérváriak szekerét ezekben a percekben Hajduch Csenge tolta. 17–15-ös állás után az Érd produkált egy újabb tízperces gólcsendet, ezalatt a vendégek 19–17-re fordítottak. A véghajrá nem kevésbé volt fordulatos: a Fehérvár 20–18-ra vezetett, majd emberelőnybe is került, ám nem tudta kihasználni, az utolsó percben 21–20-nál már ismét az Érd állt nyerésre. Tanja Bogoszavljevics végül átlövésből mentett meg egy pontot a Fehérvárnak, az utolsó érdi támadásból nem született gól.

A győriek fiókcsapata először látogatott az anyaklubhoz mosonmagyaróvári színeket képviselve. Róth Kálmán csapata mindkét félidő első negyedórájában jól tartotta magát, a játékrészek második felében azonban az ETO akarata érvényesült, így végül majdnem kétszer annyi gólt lőtt a címvédő, mint fiatal ellenfele.

NŐI KÉZILABDA NB I
5. FORDULÓ

GYŐRI AUDI ETO KC–MOSONMAGYARÓVÁRI KCSE 39–20 (19–11)
Győr, 2000
néző. Vezette: Bócz, Wiedemann
GYŐR: Grubisic – Orbán Adrienn 4, S. Müller 4, AGUILAR 3, MILANOVIC-LITRE 4, E. AMORIM 4, KOVACSICS 8 (3). Csere: Herr O. (kapus), Görbicz 3, Szepesi 3, Bognár-Bódi 1, Planéta 2, Szeny 2, Korsós 1. Edző: Ambros Martín
MOSONMAGYARÓVÁR: Szemerey – Knedliková 3, Gyimesi 1, TÓTH G. 7 (3), Dombi, S. Filipovics 1, Hajtai 2. Csere: Mistina, Schneck (kapusok), HANCZVIKKEL 4 (3), Kopecz, Marincsák 1, Kiss K. 1, Bardi, Biber. Edző: Róth Kálmán
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–1. 16. p.: 10–5. 22. p.: 14–7. 27. p.: 18–11. 39. p.: 25–15. 48. p.: 30–19. 55. p.: 34–20
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 7/6
Ambros Martín:
– Ezúttal nemcsak a két pontért játszottunk, hanem igyekeztünk megfelelni a számunkra mindig fontos mérkőzésről-mérkőzésre javulás szempontjainak.
Róth Kálmán: – Az történt, amire számítottunk. Sok tanulnivalónk van még, a huszonegyedik századi kézilabdázást bemutató ETO-tól.

ÉRD–FEHÉRVÁR KC 21–21 (9–10)
Érd Aréna, 1200
néző. V: Medve, Nagy L.
ÉRD: Janurik – Schatzl 3, Klivinyi, Signaté 3, Kisfaludy, KOVÁCS A. 5, KRPEZS 8 (5). Csere: Oguntoye, Gridnyeva (kapusok), Pálos-Bognár 1, Szekeres, Kosztjukova, Vukcsevics 1. Edző: Szabó Edina
FEHÉRVÁR KC: KISS É. – Kazai 2, Lackovics, BOGOSZAVLJEVICS 5 (3), Horváth B., HAJDUCH 5, CSÁKI 4. Csere: Savko (kapus), Mayer 1, BECSÉRI 4, Tanabe. Edző: Bakó Botond
Az eredmény alakulása: 4. perc: 0–1. 10. p.: 0–3. 18. p.: 3–5. 22. p.: 4–7. 29. p.: 9–10. 33. p.: 11–10. 37. p.: 12–13. 41. p.: 16–14. 53. p.: 18–19. 59. p.: 21–21
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 9/6 ,ill. 2/2
Szabó Edina:
– Nagyon görcsösen, sokat hibázva, de azért küzdve tartottuk itthon az egy pontot.
Bakó Botond: – Ma kisebb csodát hajtottunk végre, azért is mert a kezünkben volt a győzelem, illetve pontot szereztünk. A csapat minden dicséretet megérdemel azért, amit ma elért.

1. Győri Audi ETO KC 5 5 172– 98 +74 10
2. FTC-Rail Cargo Hungaria 5 4 1 171–117 +54 9
3. Fehérvár KC 5 3 1 1 113–103 +10 7
4. Dunaújváros Kohász KA 5 3 2 122–112 +10 6
5. Érd 5 2 1 2 132–113 +19 5
6. Siófok KC-Galerius Fürdő 4 2 1 1 101–104 –3 5
7. Ipress Center Váci NKSE 5 2 3 106–115 –9 4
8. Eubility Group Békéscsaba 4 2 2 94–107 –13 4