Női kézi NB I: nyert a Fradi, Triscsuk debütált az Újvárosban

2014.09.26. 19:23
Két hazai győzelmet hozott a női kézilabda NB I pénteki játéknapja. A Ferencváros 32–17-re nyert a DVSC ellen, míg a Dunaújváros 27–20-ra verte meg a Vácot.

Zaklatott napok állnak a ferencvárosiak mögött, hiszen nem mindennapi körülmények között elbukták a lipcsei BL-selejtezőjüket, majd óvásukat előbb elutasították, végül befogadták – döntés később várható az ügyben. A DVSC elleni bajnokin mindenesetre ebből nem sok látszott, Elek Gábor csapata összeszedett játékot produkálva, remek védekezéssel sima győzelmet aratott.

A Dunaújváros sikere nem volt ennyire egyértelmű, de azért a Kohász híveinek sem kellett lerágniuk a körmeiket. A vendég Vác szűk negyven percig tartotta úgy-ahogy a lépést a hazaiakkal, akiknél bemutatkozott a Érdet elhagyó Triscsuk Krisztina. A magyar válogatott irányító-átlövő megszerezte első újvárosi góljait, és több gólpasszt is kiosztott társainak, úgy tűnik, a beilleszkedéssel nem lesz sok gondja.

NŐI KÉZILABDA NB I
5. FORDULÓ

FTC-RAIL CARGO HUNGÁRIA–DVSC-TVP AQUATICUM 32–17 (14–7)
Elek Gyula Aréna, 400
néző. V: Tomecskó-Hunyadi, Unyatinszki
FTC: TOMASEVICS – Kovacsicz, Rédei-Soós 3, Mészáros, TOMORI 9, SZUCSÁNSZKI 7, Vérten. Csere: Szamoránsky 1, Pena 3 (2), Cifra 2, Szarka 2, Lukács 1, STEINBACH 3, Faluvégi, Tóth M. 1. Edző: Elek Gábor
DVSC: Horváth-Pásztor – Slakta 2, Karnik 2, Klikovac, Kudor 1, SISKA 3, Szilágyi Á. 1. Csere: Makai, Kiss (kapusok), Sopronyi 2, Bárány 2, Varsányi 2, Kelemen 2, Doros, Bohus-Karnik. Edző: Varga Róbert
Az eredmény alakulása. 8. perc: 4–1. 13. p.: 8–2. 27. p.: 12–6. 34. p.: 14–9. 39. p.: 22–12. 40. p.: 24–12. 50. p.: 27–14
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. –
Elek Gábor:
– Végig fegyelmezetten játszottunk, főleg védekezésben, amihez társult még a jó kapusteljesítmény is. Támadásban is lendületesen, jól mozogtunk. A múlt hét nagyon nehéz volt, de remélem, hogy ki tudtunk belőle lábalni.
Varga József: – Azt kértem a lányoktól, hogy próbáljunk meg olyan iramot diktálni, mint az Érd ellen. Ez sajnos nem sikerült. Nem csak a Fradi miatt, saját magunkat is akadályoztuk. A Győrrel játszunk legközelebb, az azt követő időszak határozza meg az alapszakasz végi helyünket a tabellán.

DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA–IPRESS CENTER VÁC 27–20 (12–9)
Dunaújváros, 700
néző. V: Halász, Tarnavölgyi
DUNAÚJVÁROS: Vígh – AZARI 4, Kamper 1, FERLING 3, TAKÁCS D. 3, BULATH 5, VINCZE 6. Csere: Triffa (kapus), Triscsuk 3, Hosszú 2, Berta, Takács B. Edző: Mátéfi Eszter
VÁC: BÍRÓ – Hansághy, Stefanovic 1, Fülöp, Shteriova 2, Farkas V. 4 (3), Szondi 1. Csere: Dakos 2, Hámori, VIRÁG 4, Katona 2, Helembai 2, Pelczéder 2. Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–1. 15. p.: 3–6. 20. p.: 7–7. 39. p.: 16–11. 41. p.: 18–11. 43. p.: 18–14
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresek: 1/–, ill. 3/3
Mátéfi Eszter:
– Küzdelmes, kemény mérkőzésre számítottunk, és azt is kaptuk. Remek teljesítménynek ítélem, hogy húsz gólon tartottuk a kiváló és játékainkból alaposan felkészült váciakat. Győzelmünket teljesen megérdemeltnek tartom. Ismét igazi arcát mutatta csapatom, gratulálok mindegyik játékosomnak.
Konkoly Csaba: – Az eladott labdák mindkét félidőben megpecsételték a sorsunkat, ezek miatt minden reményünk elúszott.

1. FTC-Rail Cargo Hungaria 5 4 1 171–117 +54 9
2. Győri Audi ETO KC 4 4 133–78 +55 8
3. Dunaújváros Kohász KA 5 3 2 122–112 +10 6
4. Fehérvár KC 4 3 1 92–82 +10 6
5. Siófok KC-Galerius Fürdő 4 2 1 1 101–104 –3 5
6. Érd 4 2 2 111–92 +19 4
7. Ipress Center Váci NKSE 5 2 3 106–115 –9 4
8. Eubility Group Békéscsaba 4 2 2 94–107 –13 4