Női kézi NB I: a Siófok nem botlott a Mosonmagyaróvár ellen

2015.02.25. 19:29
A Siófok 33–26-ra nyert hazai pályán a Mosonmagyaróvár ellen a női kézilabda NB I 19. fordulójából elhalasztott mérkőzésen.

A Siófok egygólos vereséget szenvedett legutóbb Debrecenben, de a legjobb négy közé kerülésre még így is jó az esélye – mivel az Érd még utazik Győrbe. A Mosonmagyaróvár elleni kötelező győzelem megszerzése mindenesetre nem okozott gondot a Balaton-parti csapatnak, amely a brazil Daniela Piedade vezérletével könnyen gyűjtötte be a két pontot.A Siófok egygólos vereséget szenvedett legutóbb Debrecenben, de a legjobb négy közé kerülésre még így is jó az esélye – mivel az Érd még utazik Győrbe. A Mosonmagyaróvár elleni kötelező győzelem megszerzése mindenesetre nem okozott gondot a Balaton-parti csapatnak, amely a brazil Daniela Piedade vezérletével könnyen gyűjtötte be a két pontot.

NŐI KÉZILABDA NB I
19. FORDULÓ
SIÓFOK KC-GALERIUS FÜRDŐ–MOSONMAGYARÓVÁRI KC SE 33–26 (19–9)
Siófok, 500
néző. Vezette: Bacs, Bóna
SIÓFOK: Pastrovics – SUCH 7, Szekerczés 2 (2), PIEADADE 11, Wörz 2, Orbán A. 3, ERDŐSI 5. Csere: Kumpel (kapus), Németh Cs. 1, Szabadfi 1, Szalai B. 1, Deáki, Fauszt, Scheffer, Schneider. Edző: Golovin Vlagyimir
MOSONMAGYARÓVÁR: Szemerey – Kiss K. 1, Frankovic 3, Dombi 1, Gyimesi, Tóth G. 4, Hajtai 1. Csere: Petróczi (kapus), HANCZVIKKEL 11 (5), Dajka 2, Tamás K. 2, Kurucz 1, Csala, Kopecz, Nádasdi. Edző: Róth Kálmán
Az eredmény alakulása: 6. perc: 3–0. 9. perc: 5–2. 13. perc: 8–5. 21. perc: 14–8. 24. perc: 17–8. 34. perc: 22–11. 40. perc: 24–14. 45. perc: 27–19. 49. perc: 29–20. 56.p.: 30–24.
Kiállítások: 14 perc illetve 8 perc
Hétméteresek: 2/2 illetve 6/5
Golovin Vlagyimir:
– Az első félidőben nagyon komoly kézilabdát mutattunk be, bízom benne, hogy ezt a tempót át tudjuk menteni a hátralévő találkozókra. Régen láttam olyan jól játszani a csapatot, mint az első játékrészben. Ez talán a téthelyzetből is fakadt, hiszen tisztában vagyunk vele, hogy már nem hibázhatunk.
Róth Kálmán: – A mérkőzés elején kissé az öltözőben ragadtunk. Agresszív, kemény védekezést kértem, sajnos ebből nem sokat sikerült megvalósítanunk, ezzel magyarázható a szünetig kialakult különbség. A védekezésünk mellett a kapusteljesítményünk sem volt az igazi, de mindezek ellenére a második félidőben valamelyest sikerült kozmetikáznunk az eredményt.

1. Győri Audi ETO KC 20 20 638–397 +241 40
2. FTC-Rail Cargo Hungaria 20 18 1 1 679–460 +219 37
3. Dunaújváros Kohász KA 20 12 1 7 518–479 +39 25
4. Siófok KC-Galerius Fürdő 20 11 2 7 598–536 +62 24
5. Érd 19 11 1 7 493–442 +51 23
6. Fehérvár KC 20 11 1 8 463–465 –2 23
7. Eubility Group Békéscsaba 19 8 11 482–565 –83 16
8. DVSC-TVP-AQUATICUM 20 8 12 508–560 –52 16