Női kézi NB I: a Fradi majdnem leadta nagy előnyét a Loki ellen

2016.04.27. 19:35
Pena (balra) újra húzta magával a Fradit (Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt, archív)
A női kézilabda NB I elődöntőjének első mérkőzésén a Ferencváros a második félidőben ugyan visszaengedte a DVSC-t, de végül hétgólos előnyt (31–24) szerzett a visszavágóra.

A Loki gyakorlatilag teher nélkül léphetett pályára a Népligetben az után, hogy meglepetésre búcsúztatta a Dunaújvárost a negyeddöntőben. A Fradi magabiztosan kezdett, a sérülése után újra belelendülő Nerea Pena, valamint Hornyák Dóra találataival 6–1-re meglépett, jött is Tone Tiselj időkérése.

A hajdúságiaknak különösen támadásban akadtak gondjai, de közte hatnál meg tudták fogni a meccset, a szünetben öttel (16–11) vezetett az FTC. Penáék a második félidőben még rátettek egy lapáttal, Tiselj pedig újra időt kért, amely során a küzdést hiányolta csapatától [„Minden ellened van, ez most egy mentális teszt" – tette hozzá a szlovén edző].

A 49. percre kialakult a tízgólos különbség (27–17), de ezután egy csapásra magára talált a DVSC, és fokozatosan megkezdte a felzárkózást. Elek Gábor időkérése ellenére 28–24-nél kezdődött meg a meccs hajrája.

Az utolsó perceket emberhátrányban töltötte a Loki, a Fradi pedig ezt is kihasználva 31–24-re győzött. A visszavágót május 11-én rendezik Debrecenben.

A másik ágon a Győr lelépte az Érdet az első meccsen (42–26), ott egy nappal később, május 12-én lesz a második találkozó.

NŐI KÉZILABDA NB I
ELŐDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–DVSC-TVP 31–24 (16–11)

Elek Gyula Aréna, 400 néző. V: B. Pech, Vágvölgyi
FTC: Szikora – Lukács, Hornyák D. 3, Szucsánszki 4 (1), MÉSZÁROS R. 3, PENA 7, SCHATZL 4. Csere: Tomasevics (kapus), Szekerczés 1 (1), Szekeres, KOVACSICZ 6, Cifra, Szarka 1, Zácsik 2. Edző: Elek Gábor
DVSC: Lajtos – Varsányi, Karnik Sz. 3, Kudor 2, B. Klikovac, Garbuz 3, Kelemen 1. Csere: HORVÁTH-PÁSZTOR (kapus), SISKA 7 (3), DESZPOTOVICS 6, Sirián 2, Szilágyi, Slakta. Edző: Tone Tiselj
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–1. 12. p.: 6–1. 16. p.: 8–4. 20. p.: 12–6. 26. p.: 14–10. 34. p.: 19–11. 42. p.: 22–15. 49. p.: 27–17. 51. p.: 28–19. 56. p.: 28–24
Kiállítások: 6, ill. 16 perc
Hétméteresek: 5/2, ill. 4/3
Elek Gábor:
– Az első negyven perccel elégedett vagyok, az utána következő húsz nem tetszett, saját magunknak tettük nehézzé a mérkőzést, de a végén azért helyén volt a szívünk.
Tone Tiselj: – Csak két napot edzettünk a meccs előtt, nem készültünk semmi különössel, és bár az elején megmutatkozott, hogy melyik csapat a rutinosabb, a végén nagyon szépen küzdöttünk. Látszott, hogy a Fradi európai nagy csapat, a végén ezt-azt nem értettem a bíráskodásban.