Női kézi NB I: 16 góllal nyert a Győr, Tóth Gabriella visszatért

2016.04.24. 19:40
Grimsbö és Löke a bajnoki döntőben érezheti magát (Fotó: gyorietokc.hu)
A Győri Audi ETO KC 42–26-ra nyert hazai pályán az Érd ellen a női kézilabda NB I elődöntőjének első mérkőzésén.

A győriek amellett, hogy valószínűleg eldöntötték a továbbjutást, annak is örülhetnek, hogy súlyos térdsérülése után újra pályára lépett Tóth Gabriella, aki az utolsó percben hétméteresből gólt is szerzett.

NŐI KÉZILABDA NB I
ELŐDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
GYŐRI AUDI ETO KC–ÉRD 42–26 (22–14)
Győr, 2700
néző. V: Bíró, Kiss O.
GYŐR: Grimsbö – Orbán Adrienn 1, GROOT 4, KOVACSICS 4, H. LÖKE 7, E. AMORIM 5, Hársfalvi. Csere: Kiss É. (kapus), BROCH 6, Sulland 7 (6), Knedlíková 1, Alstad 3, Görbicz 3, Lakatos, Tóth G. 1 (1). Edző: Ambros Martín
ÉRD: Janurik – KRPEZS-SZLEZÁK 6, M. González 3, A. Bulatovics, Kisfaludy 1, Klivinyi 4, Fekete B. 1. Csere: Gridnyeva, Győri (kapusok), Signate 3, Havronyina, Szabó L. 5 (5), O. Vukcsevics, BARJÁN 3, Gulyás, Vajda. Edző: Szabó Edina
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–3. 11. p.: 9–3. 20. p.: 16–8. 24. p.: 16–12. 31. p.: 24–14. 42. p.: 30–19. 48. p.: 35–20. 55. p.: 38–25
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 8/7, ill. 6/5
Ambros Martín:
– Nagyon fontos volt számunkra tíz nap edzésmunka után lemérni, hogy hol tartunk. Az eredmény mellett azt is lényegesnek tartjuk, hogy mindenki jól érzett rá a csapatjátékra.
Szabó Edina: – A Győr kitűnően játszott, ettől függetlenül sokkal több volt ebben a mérkőzésben. Az embernek a vereséget is alázattal kell fogadnia, mert sok tanulságot lehet levonni belőle.

RÁJÁTSZÁS AZ 5–8. HELYÉRT, 1. MÉRKŐZÉS
DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA–IPRESS CENTER VÁC 27–25 (16–9)
Dunaújváros, 500
néző. V: Andorka, Hucker
DUNAÚJVÁROS: Oguntoye – AZARI 4, Kovács A. 5 (2), Szalai 1, Takács D. 6, TRISCSUK 6, Vincze 3. Csere: Triffa (kapus), Bulath, Hajtai 1, Klujber 1, Kamper, Horváth B., Ferenczy. Edző: Zdravko Zovko
VÁC: BÍRÓ – JOVETIC 6, Hámori, Helembai, Basic 5 (3), Farkas V. 1, Szondi. Csere: SOÓS 7, Tóth E. 1, Gróz 2, Vukcevic 2, Pelczéder 1. Edző: Ottó Katalin
Az eredmény alakulása. 11. perc: 4–2. 22. p.: 9–8. 27. p.: 14–8. 36. p.: 19–12. 51. p.: 23–20. 55. p.: 24–24
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 3/3
Zdravko Zovko:
– Fontos volt ez a győzelem, mert nagyon "mélyen" voltunk. Sajnos azonban nem tanultunk a saját hibáinkból, rengeteg ziccert kihagytunk, és a koncentrációval is gondjaink voltak.
Ottó Katalin: – Nagyon boldogok vagyunk, mert csapatunk fejlődése töretlen, ám még messze vagyunk a kitűzött céltól.