Trónfosztás a Magyar Kupában: az FTC legyőzte a Győri ETO-t!

2017.04.02. 15:54
KATTINTSON A KÉPRE, ÉS TEKINTSE A MÉRKŐZÉSRŐL KÉSZÍTETT KÉPGALÉRIÁNKAT! (Fotó: Földi D. Attila)
Az FTC-Rail Cargo Hungaria nyerte meg a női kézilabda Magyar Kupát, a kecskeméti döntőben hétméteresekkel legyőzve a legutóbbi 12 kiírást megnyerő Győri Audi ETO-t. A bronzérmet a Debrecen szerezte meg.

Rosszul kezdődött a vasárnap a Ferencváros számára, hiszen a mérkőzés előtti bemelegítésnél biztossá vált, hogy Zácsik Szandra nem tudja vállalni a játékot a fináléban. Ennek ellenére nem érződött a kiváló átlövő hiánya, hiszen a fővárosiak sorra termelték a gólokat, kézben tartva az irányítást. A mérkőzés első perceiben a két szélen voltak aktívak a csapatok, Bódi, Lukács és Görbicz is eredményes volt.

Bíró Blanka több védéssel vette ki a részét abból, hogy a Fradi lépéselőnybe kerüljön, és őrizni tudja 1-2 gólos előnyét. Már hárommal is vezetett többször Elek Gábor együttese, Nerea Pena és Marija Jovanovics is több góllal vétette észre magát – ehhez az is kellett, hogy sem Kiss Éva, sem Grimsbö nem tudott extrát nyújtani a kapuban. A hajrára azért felzárkózott az ETO, a szünetben csak eggyel vezetett a Fradi (16–15).

A fordulás után szinte egyből elolvadt a ferencvárosiak előnye, de az ETO lendülete csak néhány percig tartott. A 42. percben Schatzl Nadine duplája után már hárommal vezetett az FTC, a szélső ráadásul második gólját emberhátrányban szerezte. A mérkőzésen azonban fordulatokból nem volt hiány, néhány minutummal később már ismét döntetlent mutatott az eredményjelző. Görbicz Anita egyre inkább elkapta a fonalat, a heteseket is magabiztosan lőtte, ráadásul Groot és Amorim is többször eredményes volt.

A hajrában Kovacsics és Szucsánszki helyenként bombagólokkal vitték előre a Fradit, ám a Győr egy percig sem akart lemaradni, és már nem engedte egy gólnál tovább ellenfelét. Az utolsó percben rendkívüli izgalmaknak lehettünk szemtanúi: fél perccel a vége előtt időt kért Elek Gábor, de nem tudta kihúzni a végéig csapata, az utolsó másodpercben Amorim kiegyenlített (29–29), így jöhettek a hetesek. A sors fintora, hogy az öt párosból épp Amorim hibázott, aki a mérkőzésen fantasztikusan játszott. 34–32

A Ferencváros így sorozatban 12 kupagyőzelem után taszította le a trónról a Győri ETO-t. A négyes döntő legjobb játékosának Szucsánszki Zitát, legjobb kapusának a szintén ferencvárosi Bíró Blankát választották meg.

NŐI KÉZILABDA MAGYAR KUPA
DÖNTŐ

FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–GYŐRI AUDI ETO KC 29–29 (16–15) – hétméteresekkel 5–3
Kecskemét, 1800
néző. V: Dobrovits, Tájok
FTC: BÍRÓ – Lukács 3, KOVACSICS 6 (3), SZUCSÁNSZKI 8, Snelder, PENA 6, SCHATZL 4. Cs: Szikora (kapus), SZEKERES, Jovanovics 2, Mészáros R. Edző: Elek Gábor
GYŐR: Grimsbö – BÓDI 5, N. Mörk 5 (2), Groot 4, el-Gaui 1, AMORIM 7, GÖRBICZ 7 (3). Cs: Kiss É. (kapus), Tomori, Puhalák. Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása. 5. perc: 4–2. 11. p.: 6–7. 15. p.: 10–7. 21. p.: 12–11. 24. p.: 15–12. 34. p.: 18–18. 42. p.: 22–19. 49. p.: 23–23. 56. p.: 26–26. 59. p.: 29–27
Kiállítások: 4, ill. 0 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 7/5
Elek Gábor:
– Azzal küldtem pályára a lányokat, hogy élvezzék a meccset, és adjanak ki magukból mindent – így is történt. Kézilabda terén talán csak a kapuban voltunk jobbak, mint a Győr, de hatalmas szívvel küzdöttünk. Nagyon büszke vagyok a csapatra!
Ambros Martín: – Végig futottunk az eredmény után, és amikor utolértük a Ferencvárost, nem tudtuk megtenni a következő lépést. Hagytuk, hogy a Fradi diktálja a mérkőzés ritmusát, nem tudtuk rákényszeríteni az akaratunkat az ellenfélre, és bár nagyon küzdöttünk, ez csak a hetespárbajhoz volt elég.
A 3. HELYÉRT
DVSC-TVP–DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA 30–24 (14–11)

A Fradi 12. MK-sikerét aratta

A Magyar Kupa eddigi győzteseinek névsorát itt találja.

3. páros: Schatzl
is a pattintott lövést választja, ez is bemegy. Groot szépen elteszi Szikora mellett. 32–31
2. páros: Szucsánszki bepattintja nagyon higgadtan egy lövőcsel után. SZIKORA VÉD! Amorim hetesét megfogja a Fradi kapusa. 31–30
1. páros: Kovacsics Anikó kezd, be is lövi. Nora Mörk is megteszi ugyanezt. 30–30

2. FÉLIDŐ

60. perc: DE! Akcióból jobban megy, Amorim betalál. Időt kér Elek Gábor, fél perc van hátra. Szucsánszki lövését kispárgázza Kiss Éva. Szucsánszki másodjára csúnyán fölé durrant. ILYEN NINCS! DÖNTETLEN! Amorimra nem figyel senki középen, a brazil válogatott átlövő meg bepattintja. JÖHETNEK A HETESEK! 29–29
59. perc: Szinte azonnal góllal válaszol az FTC, így újra kétgólos előnyben a fővárosiak. Megint Amorim harcol ki egy büntetőt. KIMARAD! Bíró kivédi Görbicz hétméteresét.
58. perc: HOPPÁ! Szucsánszki viszont nem, egy védővel a nyakán is bemegy és a kapuba pattint. Időt kér az ETO. Amorim hoz össze egy hetest az ETO-nak. GÓÓÓL! Görbicz bevágja, Bíró feje mellett teszi el. 28–27
57. perc: Elkapkodja támadását az ETO, elveszítik a labdát a győriek. Belemenés a Fradinál, kontrázhat az ETO. Görbicz lő nullszögből, nem csoda, hogy csak a kapufát tudja eltalálni.
56. perc: MEGINT EGÁL! Mörk bejátszását el-Gaui váltja gólra. Óriási az iram, Szucsánszki két védő között lő a kapu közepébe. 27–26
55. perc: Mörk eközben az oldalhálóba trafál. VÉDÉS! A másik oldalon Kiss Éva ezúttal kiszedi Kovacsics próbálkozását, bár ez jóval gyengébb, mint az iménti.
54. perc: Ez a bődületes gólok meccse, Kovacsics védhetetlenül tüzel a jobb felsőbe. 26–25
53. perc: Gól, jó a hetes, egy közte. SŐT! Kiegyenlít az ETO, Groot labdájával Bódi fordul be és lövi ki a hosszú alsót. 25–25
52. perc: Jovanovics és Kovacsics nem értik meg egymást, előbbi eladja a labdát. Időt kér Ambros Martín. Bíró védi el-Gaui ziccerét, de büntetőt fújnak az ETO-nak.
51. perc: Labdát szerez védekezésben a Fradi, Schatzl iramodik meg a lerohanásból, de Mörk odaüt a lövő kezére, hetes ez is. GÓÓL! Kovacsics ezt is értékesíti, megint kettő közte. Groot veszi célba a jobb felsőt, de Bíró kitolja. 25–23
50. perc: Kovacsics bevágja a hetest, megmozgatja Kiss Évát, majd a bal alsóba bombáz. 24–23
49. perc: EGYENLŐ! Grootnak másodjára sikerül, befut beállósnak és a kapu közepébe lő. Az FTC hetest kap a másik oldalon. 23–23
48. perc: Groot cselez, de nem tud közelebb kerülni a kapuhoz, keményen megállítják.
47. perc: Időt kér Elek Gábor. Szucsánszki hatodik gólját lövi a mérkőzésen a rövid szünet után. JÖN A VÁLASZ! Görbicz a szélről lő Bíró „szemei közé”. 23–22
46. perc: Mörktől kap remek labdát középen Amorim, aki a kapu közepébe rakétáz. Eladott labda a Fraditól, de nem tudja gólra váltani az ETO, a kontra végén Mörk rosszul pattintja oldalra. 22–21
45. perc: Mörk lövését sáncolják, ráadásul pont Knedlikováról pattan ki a labda. Jovanovics is hasonlóan jár a másik oldalon.
44. perc: Pena lövése ezúttal nem jó.
43. perc: Újabb hétméterest kap az ETO. GÖRBICZ BELÖVI! Szép emelés, klasszis mozdulat. 22–20
42. perc: KIÁLLÍTÁS! Emberhátrányba kerül a Fradi, hetest kap az ETO. NINCS GÓL! Mörk kihagyja a büntetőt, szinte kettétöri a kapufát. EMBERHÁTRÁNYBAN IS MEGY! Schatzl egy pazar cundert pörget a hálóba. 22–19
41. perc: Megint kettő közte, Schatzl nem rontja el ziccerét. 21–19
40. perc: Jovanovics durrant a kapu mellé. Nincs gól a másik oldalon sem, el-Gaui ziccerét kiszedi Bíró.
39. perc: Tomori átlövését kitolja Bíró. A túloldalon elkapkodja a Fradi, sok most a hiba mindkét oldalon. GÓÓL! Görbicz szerez gólt a bal szélről, a rövidbe helyez Bíró mellett. 20–19
38. perc: Amorim ismét kiejti a labdát, a kontrából Lukács most már betalál, ezúttal laposan lő. 20–18
37. perc: Kovacsics lövése a blokkról kipattan, sarokdobás. Passzívnál Lukács lő hatalmas kapufát. Amorim nekifut két védőnek, elveszíti a labdát.
36. perc: Görbicz lő kiszorított helyzetből, a hosszú felsőt veszi célba, de nem találja el a kaput.
35. perc: Grimsbö bemutat egy szép védést, majd a kipattanóból Szucsánszki lő elemi erővel a kapu jobb oldalába. 19–18
34. perc: Belemenést fújnak Amorim ellen most. Lukács kap jó zárást és passzt Penától, majd magabiztosan vágja be a ziccert. Egyből jön a válasz, Groot a szélről. 18–18
33. perc: Rossz elképzelés a Fraditól támadásban ismét, fordulhat az ETO.
32. perc: Amorim kiegyenlít. De nem sokáig egál, Szucsánszki reagál a túloldalon. ILYET! Bíró remekül védi Amorim átlövését, majd kidobná Schatzlnek, aki figyelmetlen, Görbicz szedi el a labdát és vágja be a ziccert. 17–17
31. perc: FOLYTATÁS! Most a Fradi támad először, de rossz labdát kap Lukács, nem tudja átvenni. Görbicz a rövidbe tenné el a labdát, de Bíró zárja a sarkot.

1. FÉLIDŐ

30. perc: Elveszíti a labdát a Fradi támadás közben. Bódi ejtését leszedi Bíró, egyenlíthetett volna az ETO. SZÜNET!
29. perc: Amorim labdát szerez védekezésben, a lerohanás végén Bódi talál be, már csak egy közte! Időt is kér Elek Gábor. 16–15
28. perc: Hetesből szépít az ETO, Nora Mörk kíméletlenül lövi ki a jobb felsőt. 16–14
27. perc: GÓL! Mörk a bal alsóba vágja a hetest a jobbra dőlő Bíró mellett. Pena ütemtelen lövése befér a kapu bal oldalába, Grimsbö rossz irányba mozdul. 16–13
26. perc: Megteszi ugyanezt a Ferencváros is, rossz passz a kapu előterében, fordulhat az ETO. Groot harcol ki hetest.
25. perc: Grimsbö véd egyet, majd Tomori eladja a labdát támadásban.
24. perc: Jovanovics megint betalál, most tarthatatlan a montenegrói, rövid időn belül második gólját lövi. 15–12
23. perc: Mörk rafinált gólt lő, laposan, a lábak mellett talál be. Jovanovics középre vezeti a labdát és precízen lövi ki a jobb alsót. 14–12
22. perc: Megint Pena eredményes, egy szép lövőcsel után veszi be a győri kaput. 13–11
21. perc: Pena másodjára betalál, eddig remekül lő ezen a mérkőzésen. DE! Amorim is, így ismét csak egy közte. 12–11
20. perc: Pena mellé lő. Újabb kontra, újabb győri gól, ennek a szerzője most Bódi. Kiegészül az FTC. 11–10
19. perc: Kovacsics lapos lövését simán fogja Kiss Éva. A kontrából szépít az ETO, Groot használja ki, hogy a Fradi nem tud időben visszarendeződni. 11–9
18. perc: Hetest kap a Ferencváros. Kovacsics Anikó keze nem remeg meg, magabiztosan lő a kapu jobb oldalába. KÉT PERC! Jovanovics kapja a meccs első kiállítását. Tomori hát mögötti passza nem jó Puhaláknak, fordulhat az emberhátrányban lévő FTC. 11–8
17. perc: Lukács kapufát lő, még közelebb zárkózhat az ETO. De nem tud, Bódi ziccerét gyakorlatilag belelövi Bíróba.
16. perc: Mörk szenzációsan veri meg védőjét, majd a kapu jobb oldalába zúdít. 10–8
15. perc: Snelder kap sárgát, lerántja ziccerben el-Gauit. Tomori eladja a labdát, Schatzl pedig köszöni szépen, a kapuig robog vele és irgalmatlanul a jobb felsőbe tüzel. Időt kér az ETO, először a meccsen három közte. 10–7
14. perc: Kovacsics lő kapufát, de a kipattanót összeszedi Lukács, Szucsánszkihoz játszik, aki lendületből a jobb alsóba bombáz. 9–7
13. perc: Pena harmadszor eredményes, a szaggatottról kipókhálózza a jobb felsőt. Bíró jó formában eddig, Görbicz ziccerét takarja be. 8–7
12. perc: Szucsánszki ziccerét kirúgja Grimsbö, majd Schatzl bevágja az ismétlést. Mörk lő fölé a másik oldalon. 7–7
11. perc: Schatzl kap parádés hát mögötti passzt Szucsánszkitól, de bődületes lécet lő. FORDÍT AZ ETO! Fordulatokból nincs hiány, és az iramra sem lehet panasz, Groot talál be két percen belül másodszor. 6–7
10. perc: Groot köszön be, ismét egál. 6–6
9. perc: Hiába talál a hálóba el-Gaui, rálép a vonalra, így az állás nem változik. GÓÓL! Szucsánszki két védő szorításában is lőni tud, pontosan a bal alsóba. Nagyot kap lövés közben, lennmarad a földön, de folytatni tudja a játékot minden bizonnyal. 6–5
8. perc: Lukács kiszorított helyzetből lő a jobb szélről, de Grimsbö a kapufa segítségével hárít.
7. perc: Pena lövése irányt változtat Tomori kezén, ez pedig becsapja Grimsböt, a hálóba vánszorog a labda. Az egyenlítés ezúttal sem marad el, Nora Mörk eredményes. 5–5
6. perc: Pena középen fölé durrant, ketten is kilépnek rá, így nem tudja kapura irányítani a labdát. Amorim pedig kiegyenlít a másik oldalon. 4–4
5. perc: Szucsánszki is feliratkozik a góllövők közé, szépen lövi át a falat a jobb oldalról. Jön a válasz, Bódi Bernadett talál be. 4–3
4. perc: Kovacsics Anikó gólt szerez volt csapata ellen, előny a Fradinál. Tomori ellen ítélnek belemenést. 3–2
3. perc: Lukács Viktória köszön be a túloldalon. Görbicz Anita válaszol egyből, újabb gól a szélről, ez most Bírói lábai között. Szucsánszki elveszíti a labdát támadásban. BRAVÚR! Bíró hárítja Amorim közeli lövését. 2–2
2. perc: VEZET A FRADI! Pena szerzi a mérkőzés első gólját, középről Grimsbö lábai között pattint a hálóba. Amorim egyenlít, egy remek ejtéssel véteti észre magát. 1–1
1. perc: KEZDŐDIK A TALÁLKOZÓ! A fehér mezben pályára lépő ETO támad először, a fővárosiak zöldben. Amorim közbelő, de Bíró blokkol.

Rosszul indult a finálé a Ferencváros számára: Zácsik Szandra a bemelegítésnél jelezte, hogy nem tudja vállalni a mérkőzést. A győrieknél a beállós Yvette Broch nem léphet pályára, ő a tegnapi elődöntő előtt szedett össze egy kisebb sérülést.

A Bajnokok Ligájában mindkét csapat negyeddöntős: a Győr a francia Metzcel találkozik, az FTC a címvédő CSM Bucuresti-tel küzd a budapesti Final Fourba kerülésért.

A Ferencváros a Győr egyeduralmát igyekszik megtörni: az ETO a Magyar Kupa legutóbbi 12 kiírását (!) egyaránt megnyerte, a 2004–2005-ös szezon óta nem talált legyőzőre. A legutóbbi négy fináléból hármat ez a két együttes vívta, de a fővárosiak egyszer sem tudtak nyerni.

A két csapat ebben a szezonban eddig kétszer találkozott, mindkétszer a bajnokságban. Győrben a házigazda magabiztosan győzött 9 góllal, a fővárosban döntetlen született.

Üdvözöljük kedves olvasóinkat a Ferencváros–Győri ETO Magyar Kupa-döntő élő közvetítésében. Tartsanak velünk a gigászok csatájában!