Női kézi MK: a Debrecen szerezte meg a bronzérmet

2017.04.02. 15:09
A DVSC szerezte meg a bronzérmet (Fotó: Magyar Kézilabda-szövetség)
A női kézilabda Magyar Kupa bronzmérkőzésén a DVSC-TVP 30–24-re legyőzte a Dunaújvárost, ezzel pedig minden bizonnyal biztosította a helyét az EHF-kupában. A döntőben az FTC legyőzte a Győri ETO-t: a rendes játékidő döntetlennel zárult, a fővárosiak hetesekkel bizonyultak jobbnak.

A találkozó elején az újvárosiak diktálták a tempót, de ezt követően átvették a kezdeményezést a debreceniek és a kiegyenlített első játékrész utolsó percei számukra alakultak kedvezőbben, a szünetre az addigi legnagyobb előnnyel vonulhattak (14–11).

A fordulást követően folyamatosan nőtt az olló a felek között (17–12), és bár az újvárosiak igyekeztek kozmetikázni (19–16), negyedórával a vége előtt visszaállt a közte öt, sőt, Garbuz kínai figurából szerzett találatával már 22–16-ra vezetett a Debrecen.

Az újvárosiak még kettős emberelőnyben is kaptak gólt, de a nagy visszakapaszkodási kísérlet hamar elhalt, az utolsó percek pedig a debreceni ünneplésről szóltak. Mivel a döntőben szereplő Győr és Ferencváros valószínűleg BL-indulást érő helyen végez a bajnokságban, ez a 3. hely EHF-kupát érhet a Lokinak.

NŐI KÉZILABDA MAGYAR KUPA
NÉGYES DÖNTŐ (KECSKEMÉT)
A 3. HELYÉRT
DVSC-TVP–DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA 30–24 (14–11)
Kecskemét, 1500
néző. V: Tomecskó-Hunyadi, Unyatinszki
DEBRECEN: Horváth-Pásztor – Varsányi 2, PUNYKO 7, Garbuz 1, Sirián 2, JEZSIKAVA 5, Kelemen 2. Csere: LAJTOS (kapus), DESZPOTOVICS 6, Csáki 5 (3), Pénzes, Tóth M., Marincsák. Edző: Tone Tiselj
DUNAÚJVÁROS: Csapó – Klujber 2, KOVÁCS ANNA 8 (4), Szalai 2, Cifra, Micijevic 4, Rácz-Vincze 1. Csere: Pálinkás (kapus), Nick, Takács D. 2, Kudor 4 (3), Karnik, Grosch 1, Gindeli. Edző: György László
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–3. 7. p.: 4–4. 16. p.: 8–8. 19. p.: 11–9. 27. p.: 11–11. 39. p.: 19–13. 46. p.: 24–17. 55. p.: 28–22
Kiállítások: 16, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 8/7
Tone Tiselj:
– A szombati húszgólos vereség után azt mondtam a lányoknak, hogy remekül játszottak, csak a Győr a világ legjobb csapata, ezzel nem lehetett mit kezdeni. De megnéztük azt a találkozót, végigvettük a pozitívumokat, és úgy jöttünk ki a bronzmeccsre hogy meg tudjuk nyerni.
György László: – Nagyon kapkodtunk támadásban, főleg negyedóra után, amikor a Debrecen átvette a vezetést. Senki sem nyújtott kiemelkedőt a csapatban, és a kapusok is elmaradtak attól a teljesítménytől, amellyel a bajnokságban sikerült meccseket nyernünk.