Női kézi MK: az FTC és az MTK is bejutott az elődöntőbe

2015.02.25. 19:32
A Ferencvárossal és az MTK-val lett teljes a női kézilabda Magyar Kupa négyes döntőjének mezőnye. A Fradi a Dunaújvárost, az MTK pedig a Kecskemétet győzte le a negyeddöntőben, amelyen egy mérkőzés döntött a párharcokban a továbbjutásról.

A 12 gólos ferencvárosi győzelem sima mérkőzést sejtet, pedig a vendég Dunaújváros mintegy 40 percig egyáltalán nem játszott alárendelt szerepet. A mérkőzés utolsó harmadában már csak egy csapat volt a pályán, így nem forgott veszélyben Tomoriék továbbjutása.

A másodosztályú Kecskemét – amelyet Borsodi Péter, az MTK korábbi vezetőedzője irányít – jól tartotta magát élvonalbeli ellenfelével szemben, a második félidő elején még 16–13-ra vezetett. Az MTK ezután fordítani tudott, de még három perccel a vége előtt is csak egy gól volt az előnye (24–25). A kecskemétiek tehát közel álltak a bravúrhoz, több gólt azonban nem szereztek, így álom maradt számukra a négyes döntő.

NŐI KÉZILABDA MAGYAR KUPA
NEGYEDDÖNTŐ
FTC-Rail Cargo Hungaria–Dunaújvárosi Kohász KA 33–21 (15–13)
Ld:
Pena11, Szucsánszki, Szarka 5-5, Szamoránsky P. 4, ill. Bulath 11, Triscsuk, Hosszu 2-2.

Hufbau-Akker Kecskeméti NKSE (NB I B)–MTK-Budapest 24–28 (12–13)