Női kézi NB I: az FTC magabiztosan nyert a Vác vendégeként

T. Z.T. Z.
2024.03.28. 19:42
A Vác sem tudta megállítani a Ferencvárost (Fotó: Fradi.hu, archív)
Öt mérkőzést rendeztek a női kézilabda NB I 18. fordulójában csütörtökön: a Ferencváros magabiztos játékkal nyert Vácon, a NEKA nagy verést kapott Dunaújvárosban, a Budaörs a Kisvárdát verte meg idegenben, míg a Mosonmagyaróvár a Vasast, az MTK pedig az Alba Fehérvárt gyűrte le hazai pályán.

Jól kezdte a Vác a Ferencváros elleni találkozót, a 6. percben még vezetett is a hazai együttes, de aztán belejöttek a zöld-fehérek, és lassan, de biztosan elléptek. Klujber Katrin góljával a 7. percben már Allan Heine csapatánál volt az előny, és bár ezt követően a Vác rendre vissza tudott zárkózni, a félidő végét megnyomta a fővárosi csapat, amely ennek köszönhetőn négygólos vezetéssel vonulhatott a szünetre.

Egyedül amiatt aggódhattak a vendégek, hogy Béatrice Edwige-nek egy leérkezésnél csúnyán kifordult a bal bokája, a francia védőspecialista a folytatásban már nem is tudott visszajönni, a kispadon jegelték a lábát. Ha hosszabb időre kiesne, az érzékeny veszteség lenne a Fradinak, ugyanis jelenleg a másik védőjére, Tomori Zsuzsannára sem számíthat orrtörés miatt.

Edwige bokáját kezelik a kispadon (Fotó: fradi.hu)

A második játékrészben sem tartotta magát rosszul a Vác, de egyre pontatlanabbá vált támadásban, míg a Fradi arra nagyon ügyelt, hogy igazán közel ne engedje magához a házigazdát. Ehhez képest a 46. percben kettőre is feljött Herbert Gábor együttese, de itt megfogta az állást az FTC.

Az óriási kedvvel játszó Emily Bölk tizenegy lövésből tíz gólig jutott, a Vác legeredményesebb játékosa a hétgólos Csíkos Luca volt. A Ferencváros különösebb megerőltetés nélkül nyert 31–26-ra, és továbbra is hibátlan mérleggel áll a bajnokságban.

NŐI KÉZILABDA NB I, 18. FORDULÓ
PRAKTIKER-VÁC–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 26–31 (12–17)
Vác, 660 néző. V: Kiu G., Kiu T.
VÁC: Bukovszky – Such 1, BALLAI B. 5, Bordás, KUCZORA 4 (1), CSÍKOS L. 7, Ballai A. 1. Csere: Csizmadia F., Győri A. (kapusok), Marincsák 4, Kovalcsik J. 1., Csire 1, Kurucz A. 1, Bánfai K. 1. Edző: Herbert Gábor
FTC: Böde-Bíró – MALESTEIN 7 (1), KLUJBER 4, Cvijics 2, Lekics 3 (1), BÖLK 10, Márton G. Csere: JANURIK (kapus), Edwige, Simon Petra 2, Hársfalvi J. 2, Kisfaludy A. 1, Kovács Anett. Edző: Allan Heine
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–2. 11. p.: 4–6. 19. p.: 7–9. 23. p.: 7–12. 28. p.: 9–16. 33. p.: 15–18. 37. p.: 16–22. 46. p.: 22–24. 55. p.: 22–28. 59. p.: 26–30
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 2/2
Herbert Gábor: –  Hatalmas büszkeség számunkra, hogy így felkészült a FTC ellenünk. Jól kezdtük a találkozót, szépen pörögtünk, azonban a félidő derekán fennakadtunk az ellenfél védelmén. A második játékrészben „mérkőzést csináltunk”, amely az 55. percig tartott. Keményen dolgoztak a lányok, bízom benne, hogy a válogatott szünet után innen tudjuk folytatni a munkát.
Allan Heine: – Az ellenfelünk minőségi kézilabdát játszott, jól védekeztek. Nagyon egyben kellett lennünk, hogy meg tudjuk nyerni a mérkőzést. A hajrára izgalmassá vált a csata, büszke vagyok a játékosokra, hogy mindvégig kontrollálni tudták a mérkőzést.

DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA–NEKA 32–20 (11–14)
Dunaújváros, 200 néző. V: Bíró, Kiss O.
DUNAÚJVÁROS: Oguntorye – Agócs 3, Trawczinska, MORENO, NICK 1, Borgyos 2, SZALAI B. 7. Csere: Wéninger (kapus), PARÓCZY 6 (1), Bouti 4, Arany 1, Török F. 2, Horváth A. 2, Gajdos 2, Sallai N. 1, Lakatos P. 1. Edző: Paic Róbert
NEKA: CSAPÓ KINCSŐ – Miklós, Lapos, BATÓ 7 (2), Győri V. 2, FARAGÓ LEA 2, Wald 2. Csere: Zaj (kapus), Molnár D. 3, Munteanu-Korodi 2, Kriston 1 (1), Alakszai 1, Fazekas V., Derei, Matucza. Edző: Bakó Botond
Az eredmény alakulása. 9. perc: 0–5. 14. p.: 5–7. 22. p.: 6–10. 26. p.: 8–13. 36. p.: 14–14. 47. p.: 20–19. 58. p.: 31–19
Kiállítások: 8, ill. 0 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 5/3
Paic Róbert: – Az esélyesség terhét rosszul kezeltük az első percekben, ez meghatározta az egész félidőt. Túlzottan idegesek voltunk, rengeteg hibát vétettünk, elbizonytalanodtunk. Szünet után egészen más mentalitással, egységesen küzdött a csapat, védekezésünk tovább javult. A vendégek hajrábeli megingását könyörtelenül kihasználtuk.
Bakó Botond: – Tartottam attól, hogy lesz egy hatalmas törésünk annak tükrében, ahogyan alakult játékosaink egészségi állapota a Kisvárda elleni mérkőzés után. Nem fogok semmi rosszat mondani a csapatomnak, mert a bajnokság mindegyik mérkőzésén „meghaltak”, és felszántották a pályát. Ma olyan napunk volt, amikor a végjátékra teljesen elfogytunk, szétestünk, fizikálisan és mentálisan is. Több játékosunk úgy érkezett, hogy egy percet sem tudott edzeni az előző bajnoki találkozónk óta.

KISVÁRDA MASTER GOOD SE–MOYRA-BUDAÖRS 17–21 (6–10)
Kisvárda, 250 néző. V: Nagy F., Túróczy.
KISVÁRDA: Mátéfi D. – Akijama 2 (1), KARNIK SZ. 5, Kovalcsik B., Szabó Lili, Siska, Mérai 3. Csere: Juhász G. 4, E. Novak 1, Makó 1, Bucsi, DJATEVSZKA 1, Micsevszki, Gém. Edző: Józsa Krisztián
BUDAÖRS: VÁRTOK R. – VÁRTOK T. 3, Gergely-Zsigmond, Gorilszka, Hudák 1, DEBRECZENI-KLIVINYI 4, Szabó A. 2. Csere: Mistina (kapus), SCHNEIDER 3 (1), Szabó-Májer, Pálos-Bognár 3 (1), Tóth M., Szövérdffy-Szabadfi 2, SZEKERCZÉS 3 (1). Edző: Buday Dániel
Az eredmény alakulása. 13. perc: 0–1. 15. p.: 2–4. 18. p.: 4–4. 29. p.: 4–9. 39. p.: 11–13. 45. p.: 12–16. 49. p.: 15–16. 54. p.: 17–18
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 5/3
Józsa Krisztián: – A védelmek domináltak mindkét oldalon. Tizenhét szerzett góllal nehéz nyerni, de a második félidőben így is többször támadhattunk az egyenlítésért, ám akkor rendre hatalmas hibákat követtünk el, aki pedig ennyit ront, az törvényszerűen veszít.
Buday Dániel: – Akarat és küzdelem volt a pályán, a színvonalat a profi kézilabdában eltöltött harminc év tapasztalatával nehezen tudom értelmezni. A védekezés és a kapusteljesítmény csillagos ötös volt, a támadás viszont nagyon gyenge. Több mérkőzés ment már el ettől jobb játékkal, örülök, hogy most halványabb teljesítménnyel nyerni tudtunk.

MOTHERSON MOSONMAGYARÓVÁR–VASAS SC 35–26 (17–9)
Mosonmagyaróvár, 900 néző. V: Bóna, Földesi
MOSONMAGYARÓVÁR: SZEMEREY – Udvardi 3, LANCZ 5, Pásztor 1, Tóth G. 5, VARGA E. 5 (3), STRANIGG ZS. 4. Csere: Hadfi, Horváth Sz. (kapus), Tóth E. 2 (1), SZTANKOVICS 3, Bardi, FARAGÓ 6, Schatzl 1. Edző: Gyurka János
VASAS: Zsigmond – Domokos 1, Ferenczy 3, Dombi 1, Vámosi, Szilovics 6, Fodor 3. Csere: BALOG (kapus), Varjas, Mihály 1, Oláh 1 (1), Sirián, PÉNZES 10 (2), Lengyel. Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása: 9. perc: 3–4. 14. p: 8–4. 25. p: 14–8. 30. p: 17–9. 39. p: 24–11. 45. p: 27–13. 55. p: 33–20. 60. p: 35–26
Kiállítások: 8, ill., 10 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 3/3
Gyurka János: – Az Európa-liga mérkőzések tempóján akartunk kézilabdázni, így szerettünk volna hatvan percig játszani. Fontos célunk volt, hogy a védekezésünket felkeményítsük, több faultot mutassunk be, labdát szerezzünk. Tudtunk futni is, és ebből könnyű gólokat szerezni. Még nem mindenki tudta maga mögött hagyni az El-ben elkövetett hibákat, de végre felszabadultabban kézilabdáztunk. Örülök, hogy azok a játékosok, akik kevesebbet játszottak, ma lehetőséget kaptak, és többen bizonyítottak is. Varga Emíliát és Faragó Lucát egyénileg is ki kell emelni, jól játszottak. Ránk fér a pihenő, jól fog jönni a hosszabb szünet mindannyiunknak, hogy aztán újult erővel vágjunk neki a bajnokság hajrájának.
Konkoly Csaba: – Egyértelmű volt, hogy az óvári jobb csapat. Egy picit csalódott vagyok, mert 45 percig nem kézilabdáztunk jól. Van akaratunk és hitünk, de ez nem látszódott rajtunk. Az óváriak megbüntették a gyermeteg hibáinkat. Voltak egyénileg jó, de hullámzó teljesítmények. A kapusainkkal nem lehetek elégedetlen, de a játék minden elemében voltak jobb és rosszabb periódusaink. Az utolsó 15 percben mutatott teljesítményre kell építenünk a folytatást.

MTK BUDAPEST–ALBA FEHÉRVÁR KC 36–35 (18–17)
Ríz Levente Sport- és rendezvényközpont, 200 néző. V: Horváth P., Marton
MTK: GYŐRI B. – Andróczki 1, Mészáros-Mihállfy 3, POCZETNIK L. 5, DAKOS 5, FARKAS JOHANNA 9 (3), Pelczéder 1. Csere: Szőke (kapus), Weisheitel 1, Ferenczy F. 1, Kekezovity 2, Fekete B. 3, PAPP D. 5, Kobela. Edző: Vágó Attila
FEHÉRVÁR: Tóth N. – ZRNIC 4, SZABÓ K. 5 (2), Kövér, Sulyok, UTASI 11, TAKÓ 5. Csere: Kubina, Kayumova (kapusok), SMBATIAN 6, Afentaler 4 (4), Kocsis B., Tubán. Edző: Horváth Roland
Az eredmény alakulása. 13. perc: 9–5. 20. p.: 12–12. 26. p.: 16–14. 37. p.: 25–23. 49. p.: 30–32. 53. p.: 34–33
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 8/6
Vágó Attila: – Kiélezett küzdelem volt, de mindig ilyet játszunk egymással. Tipikus egygólos mérkőzés volt, annak ellenére, hogy az első félidőben négy góllal is vezettünk, de a másodikban mi mentünk az eredmény után, és nem törtünk össze.
Horváth Roland: – A védekezés megcsúfolása volt, amit a csapat csinált, ezen és a kapusteljesítményen feltétlenül javítanunk kell.