Szenzációs Bulath, utolsó perces egyenlítés a spanyolok ellen

2015.03.21. 13:54
<a href="javascript:void()" onclick="initializeNGallery('Magyarorszag-Spanyolorszag_nUi_kezilabda')">Bulath Anita tarthatatlan volt a második félidőben (Fotó: Hegedüs Gábor)<br />A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!</a><br />
A magyar női kézilabda-válogatott felkészülési mérkőzésen 25–25-ös döntetlent játszott az Eb-ezüstérmes Spanyolországgal. Ki kell emelni a második félidőre beálló, de harminc perc alatt is nyolc gólig jutó Bulath Anitát, aki nyolc másodperccel a vége előtt egyenlített, valamint a mind a hét hetesét értékesítő Tóth Gabriellát is.

A spanyolok a pénteki meccs hibájából tanulva nem akartak még egyszer már a meccs elején nagy hátrányba kerülni, a kezdeti vezetésük azonban hamar elszállt, az egész meccsen magabiztos ítéletvégrehajtó Tóth Gabriella heteseinek köszönhetően.

A ferencvárosi percek (rövid idő alatt Szucsánszki, Pena és Szamoránsky is eredményes volt) átvette az irányítást a magyar válogatott, és a 13. percben Schatzl szélről szerzett találatával már két góllal is vezetett (7–5).

Szucsánszki gólja (8–6) után kissé megrekedtek a támadások, a 14. és a 21. perc között csak egyszer találtunk be, akkor is hetesből, így nem meglepő módon fordítottak a spanyolok (9–10).

A játékrész hajrájában fej fej mellett haladtak a felek, a szünetre mégis a spanyolok mehettek előnnyel, egy időn túli Pena-hetessel (13–14).

A kapkodóan induló második játékrészben egészen a 33. percig kellett várni az első magyar gólra, a szünet után beálló Bulath Anita pedig elkezdte góltermelését.

Rendkívül hullámzó volt a meccs ezekben a percekben, 13–15 után három magyar gól jött, 16–15 után három spanyol, 16–18 után aztán állandósult az egy-két gólos vendégelőny.

Az 57. percben Bulath kétszer is megvillant, 22–24-ről egyenlítve ezzel, de a spanyolok így is előnnyel várták az utolsó percet. Bulathnak azonban ezúttal is volt válasza, nyolc másodperccel a vége előtt a nyolcadik gólját megszerezve 25–25-re mentette a mérkőzést.

NŐI KÉZILABDA
MAGYARORSZÁG–SPANYOLORSZÁG 25–25
(13–14)
Érd Aréna, 1200 néző. Vezette:Stark, Stefan (románok)
MAGYARORSZÁG:
Kiss Éva – Bódi 1, Tomori, Szamoránsky 1, Szucsánszki 2, Klivinyi, Schatzl 2. Csere: BÍRÓ (kapus), Mészáros, TÓTH G. 7 (7), Triscsuk 2, Kovacsicz 1, Erdősi, BULATH 8, Kovacsics, Mayer 1, Planéta. Szövetségi kapitány: Németh András
SPANYOLORSZÁG: Navarro – Pinedo 2, CABRAL BARBOSA 3, A. Hernández 2, Pena 4 (2), M. GONZÁLEZ 3, C. Martín 3. Csere: Temprano (kapus), Elorza, Mangue 1, Escribano 1, L. GONZÁLEZ 3, Nunez 1, A. Rodríguez, Aguilar 2. Szövetségi kapitány: Jorge Duenas
Az eredmény alakulása.: 5. perc: 4–3. 13. p.: 7–5. 21. p.: 10–11. 26. p.: 12–12. 36. p.: 16–15. 44. p.: 19–21. 53. p.: 21–21. 56. p.: 24–24.
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 7/7, ill. 4/2
Németh András: –
Vegyes volt a mérkőzés, a második félidőben már jobb volt a küzdőszellemünk, és Bulath valamint Bíró kiemelkedő teljesítménye egy döntetlenre volt elég.
Jorge Duenas: – Érdekes meccs volt, remek felkészülés a Szlovákia elleni selejtezős mérkőzésekre. Annak ellenére, hogy sok új játékos volt a csapatban jól játszottunk. Egy nagyon jó ellenfél ellen értük el ezt a döntetlent.

60. VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS.
60.
Penát Szucsánszki blokkolta. Összeölelkeznek.
Labdaszerzés.
58. Kovacsicsra jött ki a figura, de Temprano ziccert védett.
58. L. González
könnyű gólt szerez. 24–25
57. BULATH!
Szucsánszki szerzett labdát, Bulath pedig újabb bombát ereszt meg a spanyol kapuba. 24–24
57. Bulath
óriási gólt lőtt talpról, oldalról a jobb felsőbe. 23–24
56. Pena
a bal alsóba lőtt. 22–24
56.
Eladjuk, de nem veszik észre a spanyolok, hogy nincs kapus. Sőt, Mayer még védett is egyet. De hetes.
55.
Martín hetesét is védte Bíró!
55.
Bíró védi Núnez ziccerét, de hetes és két perc, utóbbi Szucsánszkinak.
54. Mayer
beállóból szépít. 22–23
54.
Mangue elvitt két embert, L. González így könnyedén tört be. 21–23
53.
Kovacsics átlövése elkerülte a bal felsőt, elég faultosnak látszott.
52.
Eladjuk, de Bíró ziccert véd.
51.
Kiegészültek a spanyolok, de Mangue is rálépett a vonalra.
50.
Pinedo rálépett a vonalra, de Szucsánszki passzát levadászták.
50.
Spanyol időkérés.
49. Kovacsicz
a szélről gyorsan él az előnnyel. 21–22
49. Núnez
kap két percet, Kovacsiczcal szemben szabálytalankodott.
48. Aguilar
állva hagyta Mayert, majd a kapu bal oldalába lőtt. 20–22
48. Két spanyol egymásba ütközött, Bulath újabb lövése viszont ezúttal kimaradt.
47.
Belemenés a spanyoloknál, Erdősi viszont a bal felső fölé lőtt.
44.
Erdősi vonalra lépett, de elveszítik a spanyolok is.
43. Pinedo
a bal szélről hamar kihasználja a fórt. 18–20
42. Szamoránsky
mezhúzásért kiül két percre.
42.
Lépéshiba után nem használjuk ki, hogy üres a spanyol kapu, sőt, Szamoránsky eladja.
41. Barbosa
átlövésére Bulath felel talpról. 18–19
40.
Kovacsicz a jobb szélről a kapufát találja el.
37.
Cabral erőszakos, újabb spanyol hetes jön. Bíró kivédi!
36. Bulath
pedig büntet, jobbról a kapu jobb oldalába lőtt. 16–15
36.
Kovacsicz repült a kipattanóra, még bent tartja.
35.
A labdaszerzés után Bulath harcolt ki újabb hetest, Tóth pedig hatodszor is magabiztos. 15–15

29.
Kapkodó játék, Tomori nem engedi elvégezni a szabaddobást, de megússza sárgával.
27. Triscsuk ment bele.
27.
Szamoránskyt fogták ketten, L. González két percet kapott.
24.
Schatzl kiszorított helyzetből a kapu előtt ellőtt keresztbe.
23.
Szamoránsky lent maradt, indultak a spanyolok, Carmen Martín eredményes, Szucsánszki pedig még egy két percet is kapott. 11–12
23.
L. González most elejti a labdát.
22.
Most Tomori harcolt ki hetest. Tóth most a kapu jobb oldalába lőtt, félmagasan. 11–11
21. L. González
még a fault előtt előtte, a jobb felsőben kötött ki a labda. Bíró érkezett a magyar kapuba. 10–11
21. Bódi
harcolt ki magának lövőhelyzetet, és láb között a hálóba pattintott. 10–10
20. Klivinyi most belement.
20.
20.
Rossz bejátszás Szamoránskynak, nem úgy Hernándeznek, aki senkitől sem zavartatva lőhetett a kapuba. 9–10
19. Mangue
lendületből érkezett, nem is lehetett megállítani, láb alatt pattintott a kapuba. 9–9
18.
Klivinyi küldte el szépen az emberét, újabb hetest harcolt ki. Tóth visszatért a jobb felsőhöz, 9–8.
17.
Pena szépen cselezte magát be, de szerencsére passzolt. Passzívnál Cabral óriási gólt lőtt 9 méterről a bal feslőbe. 8–8
16. Sokáig mondjuk nem, de Szucsánszki fölélőtt.
15.
Penát sáncoljuk, de marad a spanyoloknál.
15.
Szucsánszki lövését ezúttal bravúrral hárította Navarro.
12.
Elveszik passzív miatt a spanyoloktól, közben kiegészültek.
10.
Schatzl labdát szerzett, Cabral odaütött, két perc és hetes.
9.
Klivinyi átlövése a bal felső fölé zúgott, de az ellentámadásból sincs gól. A sántikáló Tomori cserét kért.
8.
Lépéshiba M. Gonzáleznél.
7.
Tomori átlövését simogatta fölé a spanyol kapus.
6. M. González
passzívnál ellőtte, a kapufáról bepattant. 4–4
5. Schatzl Nadine a bal szélről próbálta bevenni a spanyol kaput, de Navarro védett a rövid felsőnél.
5. Pena
használta ki az eltolódást, de a Tomori, Szamoránsky gól kombináció még mindig ül. 4–3
4.
Cabral lövését Kiss Éva védte, Szucsánszki lendületből lőtt, és bár leblokkolták, a labda a jobb felsőben kötött ki. 3–2
3.
Most Szamoránsky harcolt ki hetest, Tóth most Navarro lába között pattint a léc alá. 2–2
1. A spanyolok kezdték el a mérkőzés.

Egészen speciális spanyol himnuszt hallhattunk, Penáékat is megdöbbentette, hogy csak a nagyobb ünnepségeken elhangzó változat csendült fel. Tiszta pirosban a mieink, sárgában a spanyolok.

ELŐZMÉNYEK

A két csapat nem hivatalos mérkőzésen pénteken már összecsapott egymással, akkor a mieink már hat góllal is vezettek (15–9), de végül 29–27-re kikaptak a spanyoloktól.

A MAGYAR NŐI KÉZILABDA-VÁLOGATOTT KERETE
Kapusok:
BÍRÓ Blanka (Ipress Center-Vác), HERR Orsolya (Győri Audi ETO KC), KISS Éva (Fehérvár KC)
Balszélsők: ERDŐSI Ildikó (Siófok-Galérius Fürdő), KORSÓS Dorina (Győri Audi ETO KC), SCHATZL Nadine (Érd)
Balátlövők: BULATH Anita (Dunaújvárosi KKA), KLIVINYI Kinga (Érd), TRISCSUK Krisztina (Dunaújvárosi KKA)
Irányítók: KOVACSICS Anikó (Győri Audi ETO), SZUCSÁNSZKI Zita (FTC-Rail Cargo Hungaria), TÓTH Gabriella (Mosonmagyaróvár)
Beállók: HORVÁTH Bernadett (Fehérvár KC), MAYER Szabina (Fehérvár KC), MÉSZÁROS Rea (FTC-Rail Cargo Hungaria), SZAMORÁNSKY Piroska (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Jobbátlövők: PLANÉTA Szimonetta (Győri Audi ETO KC), TOMORI Zsuzsanna (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Jobbszélsők: BÓDI Bernadett (Győri Audi ETO KC), KOVACSICZ Mónika (FTC-Rail Cargo Hungaria), LUKÁCS Viktória (FTC-Rail Cargo Hungaria)

Szövetségi kapitány: NÉMETH András
Csapatmenedzser: PÁLINGER Katalin