A Vác az utolsó pillanatokban nyert a KEK-negyeddöntőben

2013.03.09. 15:56
Tápai hétszer vette be a francia csapat kapuját (Fotó: Fuszek Gábor)
A Váci NKSE női kézilabdacsapata a KEK-negyeddöntő első, szombati felvonásán Ana Niksic utolsó másodpercben szerzett találatával 24–23-ra legyőzte a francia Issy Paris Hand együttesét. A mérkőzés legeredményesebbjének a hét gólig jutó Tápai Szabina bizonyult.

A MÉRKŐZÉS ELŐTT

A váciak Mayer kiesése ellenére derűlátóak. „Pozitívak vagyunk, optimisták, bízom a sikerben. Az anyagi nehézségeken túl vagyunk, vagyis csak a játékkal kell foglalkoznunk. Ha sokat ütközünk, feljebb toljuk a védekezésünket, meg tudjuk fogni a nagydarab franciákat, továbbjuthatunk” – mondta Gulyás István.

Mint ismert, váciak a nyolcaddöntőben nyolcgólos hátrányból fordítva fektették két vállra a Podravka Koprivnicát.

A MÉRKŐZÉS
1. FÉLIDŐ

1–5. perc: A vendégek kezdték a mérkőzést, de Triffa máris bemutatja az első védését, sajnos a túloldalon sincs gól két kísérletből sem – Szádvárié volt a nagyobb, ő leindulásból került ziccerbe. A francia mellészálló lövések és a magyar kapufa után a 3. percben Szádvári törte meg a jeget betörésből, de Signaté hamar egalizált átlövésből. Klivinyi oldalról eleresztett mellé szálló lövése után Attingré pontatlanul indít, így 1–1-gyel ért véget az első öt perc.

6–10. perc: Barján test mellől elengedett lövése már a hálóban kötött ki, majd egy szabálytalan zárás után Klivinyi harcolt ki hetest, Tápai pedig két lövőcsel után a kapus feje fölé bombázott. Pontatlan hosszú indítások mindkét félnél. 3–1

11–15. perc: Az első sikeres leindítás, Lassource lövésébe Triffa csak beleérni tudott, majd jött az újabb sikeres kontra, amit követően Gulyás István időt is kért a 13. percben (3–3). Barján újabb lövését védte a francia kapus, de Szádvári ejtése után hosszú idő után ismét hazai gólnak örülhetett közönség. Szádvári azonban nem sokáig, gyorsan kiküldték két percre az egyenlítő gól során. 4–4

16–20. perc: Klivinyi emberhátrányból, lerohanásból volt eredményes, ezt pedig már nem hagyhatta szó nélkül a párizsiak mestere sem (5–4). Goudjo beállóból ismét kiegyenlít, majd labdaszerzés után Signaté veszi be erőszakosan az immár kiegészülő váciak kapuját (5–6). Klivinyinek nem ment ezekben a percekben a játék, rövid idő alatt másodszor is eladta a labdát, de Triffa hárította Briemant ziccerét. Barján újabb bombáját követően csak Attingré került a hálóba, majd Signaté homálya után Klivinyi újabb eladott labdájánál kellett ziccert fognia Triffának. 5–6

21–25. perc: Tápai a bal átlövőből megszakította az ötperces váci gólcsendet, majd a rossz indítások után Spincer volt eredményes ugyanonnan (6–7). Attingré újabb védése, majd Spincer bal alsóban kikötő labdája után először vezetett kettővel a vendégcsapat, Niksic kapufája után pedig a franciák a kapust is levitték – de ebből nem tudtak előnyt kovácsolni, sőt Klivinyi bejátszása után Fülöp szépített beállóból. 7–8

26–30. perc: A sikeres francia hetesre Tápai felelt bal kettőből, majd Triffa hárítása után Klivinyi bombája kerülte el a bal felsőt. Signaté már nem hibázott, de Tápai sem lassított, hetesből a jobb alsóba lőtt (9–10) – ráadásul még előnybe is került a váci együttes. A vendégek ismét levitték a kapust, és a bal szélen kialakuló fórt ki is használták, így kétgólos előnnyel várhatják a folytatást. 9–11

2. FÉLIDŐ

31–35. perc: Mindjárt góllal kezdett a hazai csapat, és a sikertelen francia akciók után háromszor is lehetőség nyílt az egyenlítésre, de egyedül Tápai jutott lövőhelyzetig, betalálnia azonban neki sem sikerült (10–11). A negyedik kísérletre legalább egy hetes összejött. 10–11

36–40. perc: Tápai pedig magabiztosan a bal alsóba lőtt, megszerezve ötödik gólja, hosszú idő után ismét iksz volt (11–11), de csak pár pillanatra, Signaté betörésből a kapuba pattintott. Triffa hatodik védése után Fülöpig nagy nehezen eljutott a labda, de beállóból a lövését a kapufa hárította, Toskovics pedig ismét kettőre növelte a vendégfórt (11–13). Tápai keze szerencsére a következő hetesnél sem remegett meg, a rossz bejátszás után Szádvári pedig kihasználta, hogy elcserélték magukat a vendégek. 13–13

41–45. perc: Triffa az újabb pontatlan bejátszást húzott le, az indítása után pedig Szádvári harcolt ki kiállítást, Gardoni pihenhet. Klivinyi betörésből betalál, 5–4 óta először vezet a Vác (14–13). Signaté azonban gyorsan kiegyenlít, miután levitték ismét a kapust, így emberegálban támadhattak. Tápai újabb hetesénél Gadelha állt be a kapuba, de ez sem segített, a labda a bal felsőben kötött ki, ráadásul Triffa ismét védett, Virág pedig kettőre növeli az előnyt (16–14). Jött is a francia időkérés! Goudjo beállóból szépít, ráadásul Virág még két percet is kapott, de Fülöpöt nem zavarta a hátrány, ő is beállóból volt eredményes. Toskovics átlövésével egyre felzárkózott az Issy Paris. 17–16

46–50. perc: Triffa védése után Virág átlövésből talált be, de Mordal parádés góllal felelt a bal szélről – Virág pedig meg is sérült az esetnél (18–17). Mordal ráadásul Attingré hosszú indítása után is betalált, így ismét fej fej mellett álltak a felek, Tápai pedig először ront hetest. Az 50. percben 18–18-nál ismét elérkezettnek látta Gulyás az időt egy kis pihenésre – időkérés. 18–18

51–55. perc: Bíró véd a váci kapuban, Barján pedig betörésből kilövi a jobb alsót. Goudjo beállóból egyenlít, majd Barján újabb találata után Mordal is eredményes (20–20). Toskovics védekezése volt keményebb a szabályosnál, ezért két percet pihenhet, Niksic pedig a jobb szélről a rövid sarokba lő. 21–20

56–60. perc: Spincer fölé szálló lövése után Fülöp ismét betalált, kettővel megy a Vác, időt kér az Issy Paris (22–20). Egy-egy kihagyott lehetőség után Spincer már betalált, majd Gardoni lefordulásból az utolsó előtti percben kiegyenlít (22–22). Egy-egy góllal később, 12 másodperccel a vége előtt ismét időt kért Gulyás. Niksic utolsó másodperces góljával nyert a Vác! 24–23

A váci csapat így minimális, egygólos előnnyel várja a jövő heti visszavágót.

KEK
NEGYEDDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
VÁCI NKSE–ISSY PARIS HAND (francia) 24–23
(9–11)
Vác, 800
néző. Vezette: San José, Murcia (spanyolok)
VÁC:
TRIFFA – Niksic 2, BARJÁN 4, FÜLÖP A. 3, Farkas V., Klivinyi 3, Szádvári 3. Csere: Bíró B. (kapus), TÁPAI SZ. 7 (5), Ivanics, Mészáros R., Virág 2, Szondi
ISSY:
ATTINGRE – Gardoni 2, Kpoze, Spincer 3, GOUDJO 6, SIGNATE 5, MORDAL 4 (1). Csere: Battistella (kapus), Lassource 1, Toskovics 2, N’Gouan, Briemant, Niekate
Az eredmény alakulása.
7. perc: 3–1. 13. p.: 3–3. 23. p.: 6–8. 38. p.: 11–13. 43. p.: 16–14. 52. p.: 19–19. 56. p.: 22–20
Kiállítások:
4, ill. 8 perc
Hétméteresek:
6/5, ill. 1/1
Gulyás István, a Vác edzője:
– A visszavágóra több fontos tapasztalatot szereztünk. Támadójátékunkat hittel teltebbé, bátrabbá kell tenni.
Arnaud Gandais, a Paris edzője:
– Nagyon kemény, fizikailag megerőltető mérkőzést játszottunk. Kis különbség volt a két csapat között. Védekezésünkkel elégedett vagyok, támadójátékunkat viszont javítani kell.

Másik eredmény: Bera Bera (spanyol)–Thüringer HC (német) 15–33 (7–9)

AZ ELŐDÖNTŐBEN
Bera Bera (spanyol)/Thüringer HC (német)–Dinamo Volgograd (orosz)/Hypo NÖ (osztrák)
VÁCI NKSE/Issy Paris (francia)–Rosztov Don (orosz)/HC Leipzig (német)
A KEK-negyeddöntő első mérkőzéseit március 9-én vagy 10-én, a visszavágót pedig egy héttel később rendezik. Az elődöntők első találkozóit április 6-án vagy 7-én, a visszavágókat egy héttel később tartják.