Váci csodatétel Klivinyi és Triffa vezérletével

2013.02.09. 17:38
Klivinyi ellen nem volt ellenszere a kaproncaiaknak (Fotó: Hegedüs Gábor)
A női kézilabda KEK nyolcaddöntőjének visszavágóján a Vác hazai pályán 29–19-re legyőzte a horvát Podravka Koprivnicát, így a kaproncai együttes hiába harcolt ki nyolcgólos előnyt az első mérkőzésen, Gulyás István csapata ledolgozta hátrányát, és bejutott a legjobb nyolc közé a sorozatban.

A horvátországi mérkőzésen harmatgyenge támadójátéka miatt szenvedett nyolcgólos (23–15) vereséget a Vác, amely Kaproncán a 13. percben lőtte első gólját. A visszavágón ezzel szemben Klivinyi Kinga már az első támadás során a bal felső sarokba bombázott, Triffa Ágnes pedig egy hétméteres hárításával kezdett. Fülöp Andrea finom ejtése után Szádvári Krisztina indulásból szerezte meg a harmadik váci gólt (egyúttal kiharcolt egy kiállítást is), ezután pedig a szélről, majd beállóból is eredményes volt. 5–0

A vendégek a 9. percben találtak be először, és a következő két gólt is ők szerezték, de a Vác egy kisebb hullámvölgyet követően az első félidő felére visszaállította az ötgólos különbséget. Az ősszel még a Bajnokok Ligájában vitézkedő Podravka edzője a 16. percben időkéréssel próbálta felrázni játékosait, akik azonban továbbra is rendkívül nagy hibaszázalékkal játszottak.

Ha a váciak kicsit jobban figyelnek ziccereiknél, akár már a szünet előtt ledolgozhatták volna jelentős hátrányukat, ehelyett a Podravka – Szádvári kissé szigorú kiállítását is kihasználva – négy gólra feljött. Az első játékrész úgy zárult, ahogyan kezdődött, azaz egy Klivinyi-góllal (ötödször volt már eredményes a fiatal válogatott átlövő), így 14–9-cel vonultak pihenőre a csapatok.

Klivinyi és Szádvári a második félidőre is átmentette jó formáját, utóbbi góljával 18–10-nél először állt továbbjutásra a Vác. Azt lehetett sejteni, hogy nyolcgólos siker nem lesz elég – az idegenben lőtt gólok miatt –, és a magyar együttes nem is vett vissza a tempóból, Mayer Szabina harmadik találatával a 47. percben már tíz volt közte. 24–14

Neven Hrupec megint csak időt kért, de ezután egy Triffa-védéssel és egy Tápai Szabina-góllal folytatódott a játék. A vendégek jórészt a hibázni képtelen Nikica Pusic-Koroljevic büntetőivel tartották a lépést, ám mínusz 11-ről csak sikerült visszajönniük 26–18-ra. Ezzel már ők álltak továbbjutásra, Gulyás István gyorsan időt is kért.

A két csapat közötti különbség a határon billegett, a Vác védekezése azonban továbbra is hatékonyabb volt, Szádvári indulásgólja után viszont ismét tíz volt közte. Tápai ellen piros lapot és hetest érően szabálytalankodott Pusic-Koroljevic, Klivinyi a büntetőből pedig gyakorlatilag eldöntötte a továbbjutás kérdését: Vác–Koprivnica 29–19, összesítésben 44–42!

( A Sport Klub felvétele)

NŐI KÉZILABDA KEK, NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
VÁCI NKSE–PODRAVKA KOPRIVNICA (horvát) 29–19 (14–9)
Vác, 500
néző. V: Bernet, Wick (svájciak)
VÁC: TRIFFA – Niksic, Virág, TÁPAI SZ. 4, FÜLÖP A. 1, KLIVINYI 13 (2), SZÁDVÁRI 7. Cs: Juhász E. (kapus), MÉSZÁROS R., Mayer 3, Barján 1, Farkas V., Ivanics. Edző: Gulyás István
KOPRIVNICA: Zderic – Gace 2, Horvat 1, Milanovic-Litre 3, Son 1, A. Covic 1, PUSIC-KOROLJEVIC 8 (5). Cs: Jelcic (kapus), Kiridzic, Z. Covic, Vidak 3 (1). Edző: Neven Hrupec
Az eredmény alakulása. 9. p.: 5–0. 13. p.: 5–3. 20. p.: 10–4. 27. p.: 13–6. 36. p.: 18–10. 48. p.: 25–14. 52. p.: 26–18. 59. p.: 29–18
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 7/6
Gulyás István:
– Önmagunkat legyőzve, nagyon nagy mérkőzést játszottunk. Óriási dolognak tartom, hogy a magyar bajnokság dobogójáért küzdő csapatunk a legjobb horvát együttest búcsúztatta.
Továbbjutott: a Vác 44–42-es összesítéssel.