Görbicz remeklése ellenére kikaptunk Horvátországtól

2014.03.29. 17:55
Görbicz remekül játszott, a magyar csapat azonban kikapott (Fotó: Mirkó István – archív)
Hiába Görbicz Anita 13 találata, a magyar női kézilabda-válogatott Németh András szövetségi kapitány kinevezése utáni első hivatalos mérkőzésén 30–28-ra kikapott Horvátországtól az umagi felkészülési tornán.

NŐI KÉZILABDA, FELKÉSZÜLÉSI TORNA
HORVÁTORSZÁG–MAGYARORSZÁG 30–28 (16–14)
Umag,
Vezette: Barle, Vucic (horvátok)
Horvátország: Zderic – Benko 4, Elez 6 (4), Tatari 3, Jezic 1, PENEZIC 5, ZEBIC 5 (1). Csere: Jelcic, J. Grubisic (kapusok), V. MILANOVIC-LITRE 2, Basic 1, Golubic 1, Lovric, Covic 1, Jajcinovic, Koznjak 1. Szövetségi kapitány: Vladimir Canjuga
Magyarország: Kiss É. – BOGNÁR-BÓDI 6, Soós 2, GÖRBICZ 13 (7), Mészáros R., Tomori 4, Kovacsics 1. Csere: Vig (kapus), Orbán Adrienn 2, Bulath, Kovács Anna, Kisfaludy, Szucsánszki, Takács D., Planéta, Erdősi. Szövetségi kapitány: Németh András
Az eredmény alakulása. 6. p.: 1–3. 12. p.: 4–7. 18. p.: 7–11. 23. p.: 12–12. 27. p.: 14–14. 35. p.: 19–16. 39. p.: 22–18. 45. p.: 23–21. 50. p.: 27–21. 57. p.: 28–26
Kiállítások: 2, ill. 4 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 8/7
NÉMETH ANDRÁS, a magyarok kapitánya:
– A mutatott játékkal nagyobb részt elégedett voltam, a legnagyobb problémánk inkább az volt, hogy nem tudtunk cserélni. Nem sikerültek a cseréink, pedig nem akartam ugyanazzal a csapattal végigjátszani a meccset, hogy ne terheljem a játékosokat. A héten gyakorolt taktikai variációkat szélesebben kellene elsajátítani, a padról beállva is menniük kellene.

KORÁBBAN
HORVÁTORSZÁG B–MAGYARORSZÁG 25–28 (16–13)

A TOVÁBBI PROGRAM
Vasárnap: Horvátország–Magyarország 10.00

1. FÉLIDŐ

Második mérkőzését játszotta az umagi felkészülési tornán Németh András csapata, az ellenfél szombaton a házigazda Horvátország A-válogatottja volt. A magyar válogatottat az első negyedórában Görbicz Anita és Bognár-Bódi Bernadett húzta, mindkét játékos négy gólt szerzett az első 14 percben, így 8–6-ra vezettek a mieink, sőt Orbán Adrienn találata után már három volt az előnyünk.

A háromgólos előny állandósult egy jó ideig, a házigazdánál Maja Zebic és Kristina Elez volt jó formában, a 23. percben egyenlített is Horvátország. Sőt az utolsó két percben csak a horvátok szereztek gólt, Zebic és Aneta Benko is betalált, így a szünetben kettővel vezetett Horvátország. (16–14)

2. FÉLIDŐ

A fordulás után tartottuk a kétgólos különbséget, ám a 39. percben Aneta Benko találatával már négy volt közte. Görbicz Anita a második játékrészben is rendkívül gólérzékeny volt, ám az utolsó tíz perchez közeledve ez sem segített a magyar válogatotton. Benko, majd Elez is betalált, így a 49. percben kialakult az eddigi legnagyobb különbség (27–21).

Az utolsó percekben felzárkózott a magyar csapat, Tomori háromszor, Görbicz kétszer volt eredményes. Az FTC átlövője szerezte a meccs utolsó találatát, így a mieink kétgólos vereséget szenvedtek Horvátországtól. (30–28)

60. perc: VÉGET ÉRT A TALÁLKOZÓ!
60. perc: Horvát időkérés. Maja Koznjak, majd Tomori eredményes, ezzel vége a találkozónak. 30–28
59. perc: Planéta lő kapufát, Jelcic beleér, marad a labda nálunk. Tomori is kapufát lő, de belül védekezés, hetes. Görbicz bedobja, a jobb felsőbe. 29–27
58. perc: Andrea Covic első gólja a mérkőzésen, beállóból eredményes. 29–26
57. perc: Elveszítjük a labdát, Bognár-Bódinak rossz a passz. Bognár-Bódi hatodik gólja, feljövünk kettőre egy 5–1-es szériával. 28–26
56. perc: Kiss Éva védése után a túloldalon Görbicz eredményes, 12. találata a meccsen. 28–25
55. perc: Tomori harmadik gólja a meccsen, négy a különbség. 28–24
54. perc: Passzívnál Penezic zúdít hatalmas gólt a magyar kapuba, kipókhálózza a bal felsőt. 28–23
53. perc: Időt kér Horvátország.
52. perc: Ivana Lovric lövését védi Kiss Éva. Tomori góljával „már csak” négy a különbség. 27–23
51. perc: Tomori harcol ki hetest egy megszerzett labda után. Görbicz nem hibázik, hatodik gólja hetesből a meccsen. 27–22
50. perc: A szusszanásnyi szünet után Tomori lő hatalmas kapufát.
49. perc: Takács Dusmátáról fújnak hetest a hazaiaknak, Elez pedig bedobja. Németh András időt kér. 27–21
48. perc: Vig Vivien jön a kapuba, de nem tud védeni, Elez a bal felsőbe dobja a hetest. Kovács lapos lövése nem jó. 26–21
47. perc: Szucsánszkiról kapnak hetest a horvátok, Elez harcolja ki.
46. perc: Planéta Szimonetta kap kettő percet, lehúzza a levegőből Penezicet. Benko révén rögtön gólt szereznek a horvátok emberfórban. 25–21
45. perc: Andrea Penezic révén ismét hárommal mennek a horvátok. 24–21
44. perc: Erdősi harcol ki hetest, Görbicz pedig bedobja, ez a tizedik gólja a meccsen. 23–21
43. perc: Kijátsszák ziccerig a horvátok, Tea Golubic eredményes. 23–20
42. perc: Görbicz bedobja a hetest, magabiztosan a bal felsőbe. 22–20
41. perc: Kiss Éva újabb hárítása után 37 százaléknál áll. Mészáros harcol ki hetest támadásban.
40. perc: Görbicz bevágja a hetest, felzárkózunk háromra. 22–19
39. perc: Andrea Penezic beállóból lő gólt, Kiss Éva még beleér, de védeni nem tud. Egy eladott labda után Benko bevágja a ziccert. 22–18
38. perc: Horvát időkérés. A pályán Szucsánszki, aki ellen rögtön belemenést fújnak.
37. perc: Tomori jól védekezik, belemenés a horvátoknál, a kontrából Soós veszi be a horvát kaput. Szép horvát támadás végén Zebic mellé ejt. 20–18
36. perc: Zebic a bal szélről értékesíti ziccerét. 20–17
35. perc: Tatari beállóból eredményes, három közte. Soósnak is megvan az első gólja a meccsen. 19–17
34. perc: Gyors horvát gól lerohanásból, Elez eredményes, Tomori pedig megszerzi első találatát a túloldalon. 18–16
33. perc: Kiss Éva védése után felzárkózunk egy gólra, Orbán Adrienn a magyar gólszerző. 16–15
32. perc: Soós durrant mellé talpról a jobb oldalról, nyolc méterről.
31. perc: Egy-egy rossz lövéssel indul a második félidő.
31. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK JÁTÉKRÉSZ!

30. perc: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ! 16–14-RE VEZET HORVÁTORSZÁG
30. perc:
A kiegészülő horvátok ismét gólt dobnak, Maja Zebic beállóból. Görbicz a dudaszó pillanatában lő a jobb felsőbe, de nincs gól. 16–14
29. perc: Benko a jobb szélről húzza a rövid felsőbe, először vezetnek a horvátok a meccsen. Németh András időt kér. 15–14
28. perc: Bognár-Bóditól elveszik a labdát támadásban.
27. perc: Bognár-Bódi a jobb szélről betalál, gyorsan kihasználjuk az emberfórt. A horvátok emberhátrányban szereznek gólt, Elez eredményes. 14–14
26. perc: Kovács Anna labdaszerzése után indulna a magyar válogatott, de Tatari lerántja Bognár-Bódit, kettő perc a horvátnak.
25. perc: Kovács Anna lapos lövése nem jó, Grubisic lábbal véd. Tatari fejezi be a horvátok kínai figuráját. 13–13
24. perc: Görbicz ötödik akciógólja a meccsen, egyébként hetedik találata. 12–13
23. perc: Egyenlít Horvátország, Zebic bevágja a ziccert Kovács Anna eladott labdájából. 12–12
22. perc: Zebic találatával feljönnek egy gólra a horvátok. 11–12
21. perc: Kristina Elez második hetesét is bedobja Kissnek. Megvan Kovacsics Anikó első gólja a meccsen, de Zebic gyorsan válaszol egy ejtéssel. 10–12
20. perc: Tatari lövését hárítja Kiss, majd a túloldalon Grubisic is véd.
19. perc: Görbicz lő hatalmas kapufát kilenc méterről, talpról.
18. perc: Kiss Éva újabb védése után Görbicz mehet ziccerben és a felső sarokba bombáz. A túloldalon Miranda Tatari eredményes. 8–11
17. perc: Tomori tör be harcosan, földre kerül, hetes. Görbicz bedobja, Grubisic hiába ér bele, nem tud védeni. 7–10
16. perc: Mészárosról harcolnak ki hetest a horvátok, Elez bedobja Kiss két lába között. 7–9
15. perc: Hetes a túloldalon is, Maja Zebic ezúttal fölé ejt. Orbán Adrienn a szélről gólra váltja ziccerét. 6–9
14. perc: Görbicz kihagyja a hetest, de a kipattanó a mienk. Újabb magyar hetes, Görbicz ezt bedobja. 6–8
13. perc: Grubisic védése után Penezic átlövése utat talál Kiss Éva kapujába, méghozzá a jobb alsóba. 6–7
12. perc: Tomori átadását Görbicz lövi nyolc méterről a bal alsóba. Horvátország időt kér, majd Vesna Milanovic beállóból betalál. 5–7
11. perc: Benko a szélről kapufát lő, Kiss Éva pedig gyorsan indítja Bognár-Bódit, aki gólra váltja a ziccert. 4–6
10. perc: Szép magyar támadás, melynek Bognár-Bódi a befejezője középről. Görbicz kap sárgát védekezésben. 4–5
9. perc: Görbicz második találatával ismét nálunk az előny, majd Aneta Benko a jobb szélről egalizál. 4–4
8. perc: Elez kap sárgát Tomori lerántásáért. Soós kapufája után egyenlít Horvátország, Penezic a gólszerző. 3–3
7. perc: Elez kapufát dob, de hetes a horvátoknak. Maja Zebic beejti a hetest. 2–3
6. perc: Tomori szerez labdát védekezésben. Bognár-Bódi rögtön lő még egyet a jobb szélről. 1–3
5. perc: Bognár-Bódi kap sárgát ellenfele rángatásáért. Elez kísérletét védi Kiss Éva. Bognár-Bódi ellenben betalál, vezetünk ismét. 1–2
4. perc: Katarina Jezic beállóból eredményes, egyenlítenek a horvátok. A hazaiak három magyar lövést is blokkolnak, így fordulhatnak. 1–1
3. perc: Kiss Éva ismét véd, de a túloldalon eladjuk a labdát a kontrából.
2. perc: Tatarié a meccs első sárgája, Tomori fennakad Penezicen. Görbicz góljával vezetünk. 0–1
1. perc: Mészáros Rea eladott labdájával indul a meccs. A túloldalon Kiss Éva hárít.
1. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A horvát válogatott pirosban lép pályára, a mieink zöldben. A bírók horvátok a találkozón.

A pénteki mérkőzésen a magyar válogatott háromgólos győzelmet aratott a horvát B-válogatott ellen. Lemaradt a találkozóról? Összefoglaló cikkünkből mindent megtudhat.

Üdvözöljük kedves olvasóinkat. Hamarosan kezdetét veszi a Horvátország–Magyarország találkozó az umagi felkészülési tornán. Tartsanak velünk!