Női kézi EHF-kupa: a Siófok és az Újváros fél lábbal a 3. körben

2018.10.13. 18:30
A siófokiak Vácon eldöntötték a párharcot (Fotó: <a href="http://www.siofokkc.hu/home" target="_blank">siofokkc.hu</a>)
A Siófok gyakorlatilag készülhet a női kézilabda EHF-kupa selejtezőjének 3. fordulójára, mivel idegenben 35–22-re legyőzte a Vácot a 2. kör első felvonásán. A Dunaújváros szintén fölényesen nyert vendégként, ezt a svájci Spono Eagles bánta.

Az izraeli Maccabi Ramat Gant kettős győzelemmel búcsúztató váciak a bajnokságban idegenben megtréfálták a Siófokot: hiába vezetett otthon a Balaton-parti együttes 28–25-re az 57. percben, a végjátékot a váciak bírták jobban (28–29).

Ezúttal erre nem volt esély, a Vác az 5. percig tartotta a vendégek ritmusát (3–3), ekkor Nze Minkóék egy 3–0-s sorozattal elléptek, s a 16. percben már öttel vezettek (6–11).

Egy minimális kapaszkodás ellenére a szünetben már hat volt a differencia (12–18), az utolsó negyedóra kezdetén pedig számolhattak a vendégszurkolók (17–27).

A kilenc gólig jutó Kobetic vezérletével a Siófok 35–22-re nyert, és gyakorlatilag készülhet a következő fordulóra.

A Siófokhoz hasonlóan a Dunaújváros is fél lábbal a következő körben van, az együttes a tízgólos Szekerczés Luca irányításával 35–21-re győzött a svájci Spono Eagles vendégeként.

NŐI KÉZILABDA EHF-KUPA
2. SELEJTEZŐKÖR, ELSŐ MÉRKŐZÉS
GWM EUROPE VÁC–SIÓFOK KC 22–35 (12–18)
Vác,
500 néző. Vezette: Antics, Jakovljevics (szerbek)
VÁC: Arenhart – Jovetic 2, Hámori, Helembai F. 3, De Souza 3 (3), KÁCSOR 5, Radoszavljevics 2. Csere: Suba (kapus), Szabó K. 1, Szondi 1, Iván 1, Szamoránsky P. 1, DIÓSZEGI 3, Káldy. Edző: Szilágyi Zoltán
SIÓFOK: SILJE SOLBERG – Böhme 2, M. González 1, NZE MINKO 6 (1), JEZIC 4, KOBETIC 9, AOUSTIN 5. Csere: Dedu (kapus), Drabik, Hmirova 2, Geiger 2, Perianu 1, Al-Gaui 1, Janjusevics 2, Sárosi. Edző: Tor Odvar Moen
Az eredmény alakulása. 8. perc: 3–6. 16. p.: 6–11. 27. p.: 10–16. 38. p.: 16–21. 45. p.: 17–27. 54. p.: 20–30
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 1/1
Szilágyi Zoltán: –
Sajnos ma a játék minden elemében felülmúlt minket a külföldi klasszisok sorát felvonultató Siófok. Ennyire futotta az erőnkből, a folytatásban igyekszünk a mai hibáinkból tanulni, és megyünk tovább a csapat és a játékosok felépítésében.
Tor Odvar Moen: – Nagyon örülök, hogy ma tökéletesen végre tudták hajtani játékosaim a héten megbeszélt és gyakorolt taktikát. Ha a jövőben is ilyen koncentráltan és élesen tudunk kézilabdázni, meghatározóak lehetünk a bajnokságban és az EHF-kupában is.

A visszavágót október 20-án rendezik Siófokon.

SPONO EAGLES (svájci)–DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA 21–35 (11–16)
Nottwill. Vezette: Prastalo, Balvan (bosnyákok)
SPONO: Troxler 1 – Irman 1, Marku 1, Calchini, Aselmeyer 7, Wick 1, Wyder 3 (3). Csere: Hauptlin 1 (1), Spaar 2, Wey 2, Amrein 2. Edző: Mirco Stadelmann
KOHÁSZ: Tomasevics – Klujber 6, Szekerczés 10 (5), Szalai B. 4, Dombi L. 2, Ferenczy F. 1, Kazai 2. Csere: Csapó Kyra (kapus), Sirián, Grosch, Bouti 3, Cifra, Molnár B. 6, Nick 1. Edző: György László
Az eredmény alakulása. 7. perc: 3–2. 12. p.: 6–7. 19. p.: 8–10. 25. p.: 9–16. 35. p.: 12–20. 43. p.: 13–26. 51. p.: 16–30
Kiállítások: 2, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 5/5
György László: –
Nem számítottunk arra, hogy ekkora különbséggel sikerül nyerni. Nagyszerű és fegyelmezett kézilabdát játszottunk. Az első tíz perc után a kezünkbe vettük az irányítást és utána végig meg is tartottuk. Az első és a második félidőt is meghatározta, hogy jól védekeztünk és abból a gyors indításokra is alapozhattunk, de a védelem mellett a támadójátékunkkal is elégedett lehetek. A szünet után az első tíz percben el tudtunk húzni nyolc-tíz góllal, ami fontos volt, mert onnantól már felszabadultan játszottunk.