Női kézi EHF-kupa: remek 2. félidő, nyolcgólos előnyben a DVSC

2019.10.12. 20:33
A DVSC Schaeffler 35–27-re legyőzte a német TSV Bayer 04-Werkselfent a női kézilabda EHF-kupa selejtezőjében, a 2. forduló odavágóján.

A mérkőzés első 15 percében fej fej mellett haladtak a felek, utána azonban a DVSC elhúzott a németektől, s háromgólos előnyt dolgozott ki (13–10), ebből viszont csak egy maradt meg a szünetre, amelyre 16–15-ös DVSC-vezetéssel vonulhattak a felek.

A második játékrészt remekül kezdte a magyar csapat, amely fokozatosan lépett el a Werkselfentől, a 45. percben már kilenc volt közte (28–19). A DVSC tartotta is az iramot, és 35–27-re legyőzte német ellenfelét, így nyolcgólos előnyből várhatja az egy hét múlva sorra kerülő visszavágót.

KÉZILABDA
NŐI EHF-KUPA, SELEJTEZŐ
2. FORDULÓ, 1. MÉRKŐZÉS

DVSC SCHAEFFLER–TSV BAYER 04-Leverkusen 35–27 (16–15)
Debrecen, 1800 néző. V: Antasev, Muszatov (oroszok)
DVSC:
Triffa VARSÁNYI 4, KOVÁCS ANNA 6, DESZPOTOVICS 6, Tóvizi 3, BULATH 7 (2), Vantara-Kelemen 3. Csere: SZABÓ D. (kapus), Bordás 1, Karnik Sz., VÁMOS P. 3, Karsten 1, Petrus, Arany R. 1. Edző: Köstner Vilmos
BAYER:
Kurzke – HUBER 6 (5), JENNIFER RODE 4, Jurgutyte 2, Seidel 2, Kinlend 2, Joanna Rode 2. Csere: FEHR (kapus), Zschocke 3, EINARSDÓTTIR 5, J. Souza, Bruggeman, Adams 1. Edző: Robert Nijdam
Az eredmény alakulása. 4. perc:
1–2. 8. p.: 6–5. 20. p.: 13–10. 33. p.: 16–17. 37. p.: 22–17. 47. p.: 30–20. 57. p.: 32–25
Kiállítások:
12, ill. 8 perc
Hétméteresek:
2/2, ill. 6/5
Köstner Vilmos: –
Sokkal jobb teljesítményt nyújtott a Leverkusen, mint amire a videófelvételek alapján számítottunk. A támadójátékunkkal az első félidőben is elégedett voltam, de a második játékrészben minden tekintetben jobban játszottunk. Ehhez kellett az is, hogy a hétközi, érdi bajnokinkon megfelelően tudtam rotálni a csapatot.
Robert Nijdam: –
Ilyen különbséggel is megérdemelten nyert a Debrecen, amely a második félidőben hatalmas iramot diktált. Nagyon várjuk a visszavágót, szeretnénk újra egy jó meccset játszani a magyar csapat ellen.