Női kézi EHF-kupa: nyert Dániában, továbbjutott a Siófok

M. D.M. D.
2020.02.02. 15:31
Andrea Kobetic kilenc gólt dobott Koppenhágában (Fotó: Török Attila, archív)
A Siófok 28–27-re nyert a Köbenhavn vendégeként a női kézilabda EHF-kupa csoportkörének ötödik fordulójában, ezzel biztossá tette továbbjutását a legjobb nyolc közé.

A Siófok nemcsak azért utazott esélyesként Dániába, mert címvédője az EHF-kupának, hanem azért is, mert nagyobb játékerőt képvisel a Köbenhavnnál, amelyet január 5-én hazai környezetben 13 góllal, 36–23-ra vert meg. A Balaton-parti együttes abban a tudatban léphetett pályára a dán fővárosban, hogy ha nem kap ki, biztosan bejut a sorozat legjobb nyolc csapata közé.

Ezért alaposan meg kellett dolgoznia a Siófoknak, a Köbenhavn ugyanis – az itthoni meccsel ellentétben – ezúttal nagy csatára késztette a sérült Nerea Pena nélkül felálló magyar együttest.

Az első félidőben csak egyszer volt egy gólnál nagyobb különbség – a 12. percben a dánok 7–5-re vezettek –, a szünetre igazságos döntetlennel vonulhattak a felek (15–15).

A második játékrész hasonlóan nagy küzdelmet hozott, még az 58. perchez érve is döntetlenre állt a végig kiélezett mérkőzés (26–26). Addig Andrea Kobetic (9 gól), az utolsó két percben Katarina Jezic és Gnonsiane Niombla volt a Siófok nyerőembere, utóbbi két játékos találataival a magyar csapat jött ki győztesen a hajrából (27–28).

A továbbjutás tehát megvan, a két pont megszerzése pedig azért volt fontos, mert így a Siófoknak a saját kezében maradt a sorsa a csoportelsőségért folyó harcban. Amennyiben Tor Odvar Moen együttese az utolsó fordulóban legyőzi otthon a dél-erdélyi (nagydisznódi) Magura Cisnadiét, akkor biztos, hogy csoportelsőként várhatja a negyeddöntő sorsolását.

NŐI KÉZILABDA EHF-KUPA, CSOPORTKÖR
B-CSOPORT, 5. FORDULÓ
KÖBENHAVN (dán)–SIÓFOK KC 27–28 (15–15)
Fredriksberg,
773 néző. V: Rosendo, Estevez (spanyolok)
KÖBENHAVN: Milling – BONT 7 (4), Hjertner 1, Nusser 3, BLOHM 2, Von Pereira 2, Mellegard 5. Csere: BLOMSTRAND 5, Krullaars 1, Fons 1. Edző: Claus Mogensen
SIÓFOK: SILJE SOLBERG – Böhme 1, Janjusevics 5, Tomori, JEZIC 6, KOBETIC 9 (4), Aoustin 4. Csere: Szikora (kapus), NIOMBLA 1, Such 1, Drabik, Hársfalvi 1. Edző: Tor Odvar Moen
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–3. 13. p.: 7–8. 20. p. 9–10. 26. p.: 13–14. 34. p.: 19–17. 40. p.: 20–20. 45. p.: 21–22. 54. p.: 25–24. 56. p.: 25–26
Kiállítások: 8, ill. 2 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 4/4
Claus Mogensen:
– Összességében elégedett vagyok a teljesítményünkkel, a Siófok a rutinjával nyerte meg az összecsapást. Ha az Esjberg elleni bajnoki rangadón is így kézilabdázunk, ismét elégedett leszek.
Tor Odvar Moen: – Az első félidővel nem vagyok kibékülve. Körülményesek és lassúak voltunk, a szünetben erőteljesen kellett hallatnom a hangomat az öltözőben. Szerencsére tempót tudtunk váltani, a folytatásban harapósabban kézilabdáztunk. Nagyon kemény meccset nyertünk meg, amely roppant fontos volt a csoportelsőség szempontjából. Az utolsó mérkőzésen csak rajtunk áll a siker. Silje Solberg remekül védett, Andrea Kobetic pedig újra megmutatta, hogy igazi klasszis, amikor kellett, a csapat élére állt. Mindenki tette a dolgát, miközben érződött rajtunk a fáradtság, és az immár másfél hónapja tartó megállás nélküli sorozatterhelés. A szurkolóink előtt pedig ezúttal is le a kalappal. Nem tudunk olyan messzire utazni Siófoktól, hogy ne legyenek ott, meghódítják egész Európát!