Női kézi EHF-kupa: kettős sikerrel nyolc között az Érd

2015.02.15. 16:28
Boldog továbbjutó, nem szomorú búcsúzó
Kettős győzelemmel jutott be a női kézilabda EHF-kupa negyeddöntőjébe az Érd, amely a nyolcaddöntő második mérkőzésén nyolc góllal nyert a spanyol Rocasa Gran Canaria ellen. A pályaválasztói jog felcserélése miatt az érdiek vendégként is saját otthonukban játszhattak.

Az Érd biztos előnye tudatában sem bízott semmit a véletlenre: már az első félidőben átrobogott a támadásait vele ellentétben lassacskán szövögető spanyolokon. Az Érd a lerohanásokat, a támadások gyors befejezését erőltette, így a szünetig már 19-szer volt eredményes. A folytatásban az sem sokat segített a spanyol ellenfélen, hogy a spanyol válogatott rutinos kapusa, Silvia Navarro védett is olykor, mert elöl Maria Lujan Suárez egyszemélyes támadóalakzatként működött, amíg bírta, és amíg hagyták neki. Az érdi közönség közben rászámolta a közte tízet az ellenfélre, ami a végére nyolc lett, Szabó Edináék pedig várhatják a folytatást, immár a legjobb nyolc között.

NŐI KÉZILABDA EHF-KUPA
NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ

ROCASA GRAN CANARIA ACE (spanyol)–ÉRD 23–31 (12–19)
Érd Aréna, 1400
néző. V: M. Schilha, T. Schilha (németek)
GRAN CANARIA: Navarro – Trojaola 3, M. González 1 , H. Rodríguez 4, LUJAN 7 (1), A. RODRÍGUEZ 4, Falcon 1. Cs: A. González (kapus), Álvarez 1, Toscano, López 2. Edző: Francisco Santana
ÉRD: Janurik – Krpezs 2, KOVÁCS ANNA 8 , Vukcsevics 1, Pálos-Bognár 2(1), Signaté 2, KLIVINIYI 7. Cs: GRIDNYEVA, Oguntoye (kapusok), Szekeres, Kisfaludy, Kosztjukova 4, Nick, Schatzl 1, Mester 1, Takács K. 3. Edző: Szabó Edina
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–2. 8. p.: 4–7. 13. p.: 6–11. 18. p.: 7–13. 23. p.: 8–15. 28. p.: 11–18. 35. p.: 15–21. 43. p.: 17–25. 49. p.: 20–28. 55. p.: 21–31.
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/1, ill. –
Továbbjutott: az Érd, kettős győzelemmel, 61–45-ös összesítéssel
Francisco Santana:
– Megpróbáltunk küzdeni, és győzni, de ellenfelünk egy fizikálisan nagyon erős, jól védekező csapat, ez hozta ki a találkozóból a nyolcgólos különbséget. Sok sikert kívánunk a továbbiakban az Érdnek!
Szabó Edina: – Nagyon koncentráltan, okosan játszott végig az Érd, és remek hangulatban vívta ki ezt a továbbjutást, amely óriási siker a csapat életében.