Női kézi EHF-kupa: a Siófoknak az ötgólos vereség is belefért

B. L./MTIB. L./MTI
2019.11.16. 20:07
Andrea Kobetic nyolc gólig jutott a franciák ellen (Fotó: AFP)
A Vác nem jutott be a női kézilabda EHF-kupa csoportkörébe, az idegenbeli hétgólos vereséget követően, otthon ugyanis csak 30–25-re verte meg a török Kastamonu Belediyesi GSK-t. A címvédő Siófoknak a hazai ötgólos zakó is belefért a továbbjutáshoz.

A magyar csapat remekül kezdte a visszavágót, kétgólos vendégelőny után fordított, és folyamatosan növelte előnyét, a 25. percben már megvolt a közte hét (13–6), amit 14–7-nél és 15–8-nál is tartották a váciak.

A szünet után viszont elkezdett felkapaszkodni a török csapat, és bár Kuczora góljával megint volt közte öt (20–15), az 51. percben már csak kettővel ment a Vác. A végére újra nőtt a differencia, a hazaiak azonban csak öttel tudtak nyerni, így kiestek (30–25).

SIÓFOK–NANTES

Az első félidőben úgy tűnt, egy pillanatig sem lesz veszélyben a Balaton-partiak továbbjutása, akik már öt góllal is vezettek, amiből végül a szünetig kettőt őriztek meg.

A fordulást követően fej fej mellett haladtak a csapatok, a hajrába azonban belealudt a Siófok, a vendégek ezt kihasználva már hat góllal is vezettek nem sokkal a lefújás előtt, de a párharcot már nem tudták kiegyenlíteni. A hazaiaknál Nerea Pena és Andrea Kobetic is öt-öt gólt szerzett.

A csoportkör sorsolását csütörtök délelőtt rendezik Bécsben. Az első fordulóra január elején, az utolsóra pedig február elején kerül.

NŐI KÉZILABDA EHF-KUPA,SELEJTEZŐ
3. FORDULÓ, VISSZAVÁGÓK

VÁCI NKSE–KASTAMONU BELEDIYESI GSK (török) 30–25 (15–9)
Vác, 450
néző. V: Simone, Monitillo (olaszok)
VÁC: ARENHART – DIÓSZEGI 5, Hámori 1, LAKATOS R. 5, Helembai F., Kácsor 6 (2), Radoszavljevics 6. Csere: Bukovszky (kapus), Paróczy, KUCZORA 5 (2), Szabó K. 1, Szeberényi, Kovács N., Szondi 1. Edző: Szilágyi Zoltán
KASTAMONU: ROMBESCU – Güler 1, Vascsuk 2, Seric 1, Woloszyk, Türkoglu 1, Iskenderoglu. Csere: Kajumova (kapus), Özel 2, Coskun 1, ISKIT 10, Uszkova 2 (2), Aydin 2, Jilmaz 3. Edző: Hakan Günal
Az eredmény alakulása. 5. perc: 0–2. 13. p.: 5–2. 20. p.: 11–5. 25. p.: 13–6. 33. p.: 16–13. 40. p.: 20–15. 48. p.: 22–20. 54. p.: 27–23
Kiállítások: 10, ill. 18 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 2/2
Továbbjutott: a Kastamonu, 58–56-os összesítéssel
Szilágyi Zoltán:
– Sajnálom, hogy nem jutottunk be a csoportkörbe, mert fiatal csapatomnak kiváló lehetőség lett volna a fejlődésre, tanulásra. Ugyanakkor nagyot küzdve, jó csapat ellen búcsúztunk. A folytatásban minden figyelmünk a bajnokságra irányul, szeretnénk ismét úgy szerepelni, hogy kiléphessünk a nemzetközi kupaporondra.
Hakan Günal: – Nagyon jó mérkőzés volt, minden tiszteletem a remekül küzdő magyar csapaté. Mi csak a hajrában nyújtottunk jó teljesítményt, de a két mérkőzés alapján megérdemelten jutottunk tovább. A találkozónak nincs vesztese, hiszen a váciak megnyerték, mi pedig bejutottunk a csoportkörbe.

SIÓFOK KC–NANTES ATLANTIQUE HANDBALL (francia) 29–34 (15–13)
Siófok, 1300
néző. V: K. Christiansen, L. Hansen (dánok)
SIÓFOK: Szikora 1 – Böhme 1, Tomori, Pena 5 (3), JEZIC 4, KOBETIC 8, Aoustin 2. Csere: Niombla 4, Such 1, Janjusevics, Hársfalvi 2, Drabik 1. Edző: Tor Odvar Moen
NANTES: Placzek – Dancette 3, Escribano 2, GRIGEL 7 (1), BODHOLT 6, Cabral Barbosa 4, Lignieres 4. Csere: Gabriel (kapus), MITROVICS 5, Ahanda 2, Bellec, Loquay 1, Baudouin, Kieffer. Edző: Allan Heine
Az eredmény alakulása. 7. perc: 2–3. 15. p.: 8–5. 22. p.: 12–8. 34. p.: 16–16. 41. p.: 22–21. 51. p.: 24–25. 55. p.: 26–30
Kiállítások: 2, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 2/1
Továbbjutott: a Siófok, 61–58-as összesítéssel
Tor Odvar Moen:
– A legfontosabb a továbbjutás, de van bennem némi csalódottság az eredmény és a teljesítmény miatt. A franciák most jobban akarták a győzelmet, de a csoportkörbe jutásunk egy pillanatra sem forgott veszélyben.
Allan Heine: – Örülök a teljesítménynek és a győzelemnek, de egyben csalódott vagyok, hiszen szerettünk volna a csoportkörbe jutni. Szerencsétlen volt a sorsolásunk, egy csapat kivételével bárki jöhetett volna, az pedig a címvédő volt.

ZSORK JAGODINA (szerb)–DVSC SCHAEFFLER 26–36 (12–20)
Jagodina, 600
néző. V: A. Smailagic, S. Smailagic (svédek)
JAGODINA: M. Ilics – Sztepanovics, M. AGBABA 14 (3), Tatar 2, M. Jovanovics 1, KATOVICS 4, A. Adzics. Csere: Djuraszinovics (kapus), Zizics 2, Nisavics 3, Aszanin, J. Bulatovics, Gojkovics, Szivcsev. Edző: Dragan Markov
DVSC: Triffa - Varsányi, KOVÁCS ANNA 5 (1), Bulath 2 (1), Tóvizi 2, Deszpotovics 3, Vantara-Kelemen 1. Csere: Oguntoye, Szabó D. (kapusok), Bordás 2, ARANY 6, Vámos P. 3 (1), KARSTEN 5 (2), Petrus 2, POCZRTNYIK 3, Szabó P. 2. Edző: Köstner Vilmos
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–3. 13. p.: 8–7. 26. p.: 11–16. 37. p.: 15–25. 48. p.: 20–31
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 7/5
Továbbjutott: a DVSC, kettős győzelemmel (73–52)
Dragan Markov:
– Megpróbáltunk legalább hazai pályán nyerni, de ezúttal is kiderült, hogy a Debrecen jobb csapat.
Köstner Vilmos: – Örülök, hogy idegenben is biztosan tudtunk nyerni, s bejutottunk a sorozat csoportkörébe. Ezúttal azok is több lehetőséghez jutottak, akik eddig kevesebbet szerepeltek, és éltek is vele!