Női kézi EHF-kupa: a DVSC és az Érd is kikapott

2020.02.01. 16:39
A DVSC búcsúzott az EHF-kupától (Fotó: Matey István/Hajdú-Bihari Napló, archív)
Nem zártak jó délután a női kézilabda EHF-kupában a magyar csapatok: a DVSC hazai pályán, míg az Érd idegenben kapott ki. Előbbi hazai pályán a török Kastamonutól, utóbbi a dán Odense otthonában.

Két győzelemmel kezdte a csoportkört a DVSC, a biztató rajt után azonban jelentősen visszaesett: a Thüringertől oda-vissza kikapott, majd az első körben legyőzött Kastamonu is nyert Debrecenben, így a török csapat biztossá tette továbbjutását, míg a Loki számára elúszott a negyeddöntő.

Az Odense otthonában kikapó Érd reményei még élnek a továbbjutásra, ehhez az utolsó körben minden bizonnyal le kell győznie a Gloria Bistritát. A dán Odense egyébként bebiztosította helyét a legjobb nyolc között.

KÉZILABDA
NŐI EHF-KUPA, CSOPORTKÖR
5. FORDULÓ
A-CSOPORT

DVSC SCHAEFFLER–KASTAMONU BELEDIYESI (török) 32–34 (20–20)
Debrecen, 1800 néző. V: Jerzsov, Pavjukov (oroszok)
DEBRECEN: TRIFFA – Arany 5, KOVÁCS ANNA 7 (2), Bulath 4 (2), Tóvizi 2, DESZPOTOVICS 8, Vantara-Kelemen 2. Csere: Oguntoye (kapus), Karnik Sz., Bordás 1, Varsányi, Petrus, Karsten 2, Borgyos 1
Edző: Köstner Vilmos
KASTAMONU: Pandzic – USZKOVA 5 (1), Vashchuk 1, Özel 4 (2), Seric 1, ISKIT 6, Aydin. Csere: Rombescu, Kajumova (kapusok), Woloszyk, Yilmaz 2, Coskun 7, ISKENDEROGLU 7 (1), Türkoglu 1
Edző: Hakan Günal
Az eredmény alakulása. 2. perc: 0–2. 7. p.: 5–4. 10. p.: 8–4. 16. p.: 10–8. 21. p.: 15–11. 26. p.: 17–16. 38. p.: 24–22. 45. p.: 28–26. 53. p.: 29–30. 58. p.: 32–32
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 6/4
Köstner Vilmos: –
Nagyon jó színvonalú mérkőzés volt. Az első félidőben támadásban mindkét együttes extrát nyújtott, így kevesebb energia maradt a védekezésre. A vereségünk okát a végjátékban elkövetett játékvezetői tévedéseken kívül abban látom, hogy az első félidőben nem tudtunk akkora előnyt kialakítani, amely a másodikat könnyebbé tette volna. A nemzetközi szinten ott vagyunk a középmezőnyben, védekezésben kell javulnunk, s néhány lépcsőt még lépnünk kell, hogy feljebb jussunk.
Hakan Günal: – Mind a két mérkőzésünk azt bizonyította, hogy két nagyon hasonló képességű csapat küzdött a továbbjutásért. Törökországban a Debrecen koncentrált jobban a végjátékban, ezúttal pedig mi. Ez döntött!

ODENSE (dán)–ÉRD 31–24 (16–9)
Odense. V: D. Loncar, Z. Loncar (horvátok)
ODENSE: Reinhardt – Baekhöj 2, Bakkerud 6, Da Silva 1, Groot, Hald, Heindahl 1, Höjlund 6, T. Jensen 6, S. Jörgensen 5, Kyndboel 2, K. Larsen, Offendal 2
Edző: Karen Brodsgaard
ÉRD: Janurik – Do Nascimento 3 (1), Kiss N. 5, Tóth G. 6, Kisfaludy 1, Jerábková 2, Schatzl Natalie. Csere: Foggea (kapus), J. Kovacsevics 3, Szabó L. 1, Lavko 1, Bízik R. 2, Termány, Gávai, Simon A., Király
Edző: Szabó Edina
Az eredmény alakulása.
4. perc: 0–3. 13. p.: 6–4. 20. p.: 9–6. 27. p.: 13–8. 35. p.: 19–13. 41. p.: 21–17. 47. p.: 24–21. 56. p.: 30–22
Kiállítások: 2, ill. 2 perc
Hétméteresek: 2/0, ill. 1/1
Szabó Edina: –
Nagyon jól kezdett a csapat, az első tíz percben abszolút uralta a játékot, aztán leblokkolt, rengeteg eladott labda következett. Nehezen érthető, mitől bizonytalanodtak el a lányok, mindenesetre az Odense még a félidő hajrájában is lőtt kettőt, így nagy előnnyel fordult. Hatalmas küzdelemben sikerült visszakapaszkodni, kétszer is volt labdánk a mínusz kettőért. Végig azt éreztük, meg lehet fordítani a meccset, ám hasonlóan az első félidőhöz, a jó periódust elbizonytalanodás követte. Az eladott labdáinkból az ellenfél eldöntötte a mérkőzést, aztán már nem volt erő a közelben maradni, rengeteg lövést hibáztunk. Althea Rebecca Reinhardt remekül védett, de a mi kapusaink is korrekt teljesítményt nyújtottak, ám ezt nem tudtuk kihasználni.