nemzetisport.hu 2018.09.15 17:01 Frissítve: 2018.09.15 17:13

Női kézi EHF-kupa: 12 gólos váci siker az első meccsen

A Vác hazai pályán 39–27-re legyőzte az izraeli Maccabi Ramat Gant a női kézilabda EHF-kupa 1. selejtezőkörének odavágóján.

A magyar csapat fölényét hozta az első félidő, amelyben hét góllal ellépett a Maccabi Ramat Gantól (20–13). A játékrész utolsó jeleneteként Osri Cohen időn túli szabaddobásból homlokon találta a felugró ellenfelét, ezért a játékvezetők meglepő módon piros lapot adtak.

A váciak Suba Sárát is kipróbálták a kapuban, neki ezúttal annyira nem ment, mint a norvégok elleni junior-világbajnoki meccseken és állandósult a nyolc-kilenc gólos differencia (29–21).

Az 52. percben Kácsor Gréta hetesével már tíz volt a különbség (36–26), az utolsó percekben a 16 éves Bukovszky Anna is lehetőséget kapott a kapuban, a Vác pedig 39–27-re győzött. A visszavágó holnap 17 órától, ugyancsak Vácon.

17.00:
 Maccabi Ramat Gan (izraeli)–GVM Europe-Vác (Tv: Sport1)

2020.03.30 07:37:41

Kézilabda NAGY PÉTER

A Liberbank Cuenca válogatott kézilabdázója Szegeden készül, s nem zárja ki, hogy itthon folytassa.

2020.03.29 15:16:08

Kézilabda MKSZ/BALLAI ATTILA

A sorozat ötödik, záró epizódjában a 2008-as olimpia történéseit vette sorra Ballai Attila.

2020.03.28 15:59:13

Az olimpiai visszatekintés negyedik epizódjában a 2004-es játékok történéseit vette sorra Ballai Attila.

2020.03.27 17:36:41

A dánoktól hatgólos előnyről elszenvedett vereség már-már az évezredes magyar sors szimbólumává magasztosult.