Nem így képzeltük: egygólos vereség a lengyelektől Érden

2016.03.13. 18:25
Szucsánszkit nem részesítették kíméletes bánásmódban a lengyelek (Fotó: Földi D. Attila)
A női kézilabda Európa-bajnokság selejtezőjének negyedik fordulójában Magyarország a lengyel válogatottat fogadta Érden. Hiába vezettünk többször is négy góllal, a lengyelek mindig visszakapaszkodtak, sőt a végén meg is nyerték a meccset. Ezzel a vereséggel hivatalosan még nem vagyunk kint az Eb-n, de ha nyáron megverjük Szlovákiát és Finnországot, akkor ott leszünk.

A lengyelországi győzelem után abban reménykedett a magyar válogatott, hogy Érden is megveri az ellenfelet, és kijut az Eb-re. Nem így történt, pedig meglehetett volna a győzelem.

Remekül kezdődött a mérkőzés, szép gólokkal a 13. percre elmentünk négy góllal. (10–6) A lengyelek azonban tapadtak a csapatra, és bár Zácsik ellen nem volt ellenszerük, maradtak a nyakunkon. Triscsuk remekül dobta a heteseket, a 27. percben három góllal vezettünk (16–13), és úgy tűnt, előnnyel mehet pihenőre a csapat.

Nem így történt, mert alig három perc alatt a lengyelek nemcsak hogy kiegyenlítettek, de a félidő vége előtt a vezetést is megszerezték. (16–17) Hideg zuhany volt, de a meccs képe alapján bízhattunk benne, hogy a második félidőben megfordítjuk a találkozót.

Visszajött a kezdőcsapat a második félidőben, és meggyőző játékkal a 43. percben újra négy góllal vezettünk, ráadásul a lengyelek 14 perc alatt csak két gólt tudtak lőni (22–18).

Csakhogy a cseréink gyorsan elszórták a labdákat, és a lengyelek villámgyorsan egyenlítettek. 23–22-re még mi vezettünk, de utána leoltották a villanyt. A lengyelek gólokat dobtak, nálunk pedig még a hetes is kimaradt.

A magyar csapatnak többször is a kezében volt a lehetőség a győzelemre, de a lengyelek nagy küzdőszellemmel visszajöttek a meccsbe, és a végén jobban koncentrálva megnyerték a találkozót. (25–26)

Nehéz volt nézni a végjátékot, mert egyáltalán nem tűnt úgy, hogy különösen nagy ereje van a lengyel csapatnak. A kellemetlen stílusú vendégek bebizonyították, hogy sok munkára van még szüksége a magyar csapatnak.

Ezzel még semmi nem dőlt el a selejtezőcsoportban, így nyáron meg kell verni Szlovákiát és Finnországot a biztos kijutásért.

„Nem voltunk elég feszesek ezen a mérkőzésen – értékelt Elek Gábor, a magyar női kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya az M4 Sportnak. – Az első félidőben jól támadtunk, de rosszul védekeztünk. A második játékrészben ez erőteljesen megfordult. Nem lehetek elégedett, de nincs probléma. Nagyon hullámzó volt a játékunk és sajnálatos a vereség, de építkezünk tovább. Júniusban már nem lesz ilyen problémánk.”

„Nekem is az a véleményem, mint Gábornak – mondta Ambros Martín, a magyar női kézilabda-válogatott másik szövetségi kapitánya. – Ezek a problémák még normálisak, mert kevés időt töltött együtt a csapat. A lengyelországi meccs után nagyobbak voltak az elvárások, a játékosok talán egy picit jobban tisztelték az ellenfelet a kelleténél.”

NŐI KÉZILABDA
EB-SELEJTEZŐ, 5. CSOPORT, 4. FORDULÓ

MAGYARORSZÁG–LENGYELORSZÁG 25–26 (16–17)
Érd, 2500
néző. V: Kijauskaite, Zaliene (litvánok)
MAGYARORSZÁG: Kiss É. – Orbán Adrienn 2, Zácsik 4, KISFALUDY 1, Szekeres, SZUCSÁNSZKI 6, Erdősi 2. Cs: Bíró (kapus), Kovács Anna 2 (1), Triscsuk 7 (6), Kovacsics 1, Szamoránsky P., Hornyák D., Lukács V., Schatzl, Klivinyi. Szövetségi kapitány: Elek Gábor, Ambros Martín
LENGYELORSZÁG: Gawlik – Zalewska 1, KOBYLINSKA 7, Byzdra 3 (1), Kulwinska 2, Gega 2 (1), Jochymek. Cs: Wysokinska (kapus), Stachowska, STASIAK 3, Siódmiak 2, Drabik, Kocela 2, KOLODZIEJSKA 3, Zych 1. Szövetségi kapitány: Kim Rasmussen
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–3. 13. p.: 10–6. 17. p.: 12–11. 27. p.: 16–13. 43. p. 22–18. 48. p.: 22–22. 54. p.: 23–25
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 8/7, ill. 3/2
Elek Gábor:
– Nem voltunk annyira feszesek ezen a meccsen, mint a kintin, volt két rossz periódusunk mindkét félidőben, az első végén és a második közepén, akkor sok hibával játszottunk, ziccereket hibáztunk, lerohanásból kaptunk gólt, ez pedig egy ilyen mérkőzést el tud dönteni. Az első félidőben a védekezésünk volt gyengébb a vártnál, a másodikban pedig a támadásunk. Ez mindenképp elgondolkodató. Tragédia nem történt, szerettük volna mindkét meccsen megverni a lengyeleket, de így is ki fogunk jutni az Európa-bajnokságra.
Kim Rasmussen: - Köszönjük a magyaroknak ezt a jó meccset, jó kapitányaik és remek szurkolóik vannak. Két kulcsjátékosunk is hiányzott, ezért lenyűgözött a teljesítményünk. Meglepetést szereztünk, de nem volt könnyű ez a győzelem. Az igazi nehézségét az jelentette, hogy két új és két jó kapitánya van a magyar csapatnak, és mivel nem tudtuk, hogy a két kapitány milyen stílust képvisel, nehezebb volt készülni rájuk.
Az állás: 1. Magyarország 6 pont (122–94), 2. Lengyelország 6 (102–85), 3. Szlovákia 4, 4. Finnország 0.