Lengyelveréssel mutatkozott be az Elek, Martín edzőpáros

2016.03.09. 20:31
Kovács Anna is góllal vette ki a részét a biztos győzelemből (Fotó: MTI)<br />
Új szakvezetőkkel, a most bemutatkozó Elek Gábor, Ambros Martín szövetségi kapitányi párossal szállt harcba Lengyelország ellen Koszalinban Európa-bajnoki selejtezőn a magyar női kézilabda-válogatott. Bár a lengyelek nélkülözték legjobbjukat, Karolina Kudlaczot, a többiek nem tudtak megfelelő ellenállást kifejteni, így a magyar csapat szinte végig vezetve, jó játékkal, biztosan múlta fölül (27–24) idegenben is a lengyeleket.

NŐI KÉZILABDA
EB-SELEJTEZŐ, 5. CSOPORT, 3. FORDULÓ

LENGYELORSZÁG–MAGYARORSZÁG 24–27 (13–13)
Koszalin, 2800
néző. V: Vujacsics, Kazanegra (montenegróiak)
LENGYELORSZÁG: Wysokinska – Kolodziejska 2, Kobylinska 2, Byzdra 3, Kulwinska 1, Siódmiak 5, Kocela 3. Csere: Gawlik (kapus), Gega 4 (2), Stachowska, Stasiak 3, Zalewska, Zych 1, Drabik. Szövetségi kapitány: Kim Rasmussen
MAGYARORSZÁG: KISS É. – Orbán Adrienn 3, Zácsik 6, Kisfaludy 2, Szekeres, Szucsánszki 2, Erdősi 3. Csere: Kovács Anna 1, Triscsuk 5 (2), Szamoránsky P. 1, Kovacsics, Lukács V. 1, Schatzl 1, Klivinyi 2. Szövetségi kapitány: Elek Gábor, Ambros Martín
Az eredmény alakulása. 2. perc: 1–2. 5. p.: 1–4. 9. p.: 2–5. 11. p.: 2–7. 13. p.: 3–8. 15. p.: 4–9. 20. p.: 9–9. 22. p.: 9–11. 26. p.: 12–12. 35. p.: 14–16. 39. p.: 16–21. 45. p.: 19–21. 48. p.: 19–24. 53. p.: 22–25. 58. p.: 23–26
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 2/2
Kim Rasmussen: – Mindkét félidőt rosszul kezdtük. Csak futottunk az eredmény után, sok átlövést, lerohanást hibáztunk, meg hát, két kulcsemberünket is nélkülöztük, és így azért nehéz egy ilyen jó csapat ellen.
Elek Gábor: – Kollégáim nevében is mondhatom, nagyon boldog vagyok, hogy így mutatkoztunk be a válogatott kispadján. A lányok megvalósították, amit kértünk, igazán jó teljesítményt nyújtottak, elégedettek lehetünk.

A csoport állása: 1. Magyarország 6 pont (97–68), 2. Lengyelország 4 (76–60), 3. Szlovákia 2 (69–70), 4. Finnország 0 (52–96)
A csoport első két helyezettje, valamint a 7 selejtezőcsoport legjobb harmadik helyezettje vehet részt a 2016 decemberi svédországi Európa-bajnokságon.

A világbajnokságon nagyon fájó vereséget szenvedtünk a lengyelektől, ezzel szerte is foszlatták az olimpiáról szőtt álmainkat. Azóta viszont sok víz lefolyt a Dunán, új edzőkkel, az Elek, Martín edzőpárossal állt fel a magyar válogatott.

Azt lehetett tudni, hogy a lengyelek nélkülözni kényszerültek Karolina Kudlaczot, de nem ezen múlt, hogy az első félidő elején szinte állva hagytuk a hazai csapatot. A kapusuk nem tudott labdát fogni, és elsősorban Zácsik találataival öt góllal megugrottunk (4–9).

Látszott a lányokon az akarás, pörögtek a lábak, a taktikát maximálisan betartották. A lengyelek mégsem kerültek padlóra, mert egy időkérés után kétszer is emberelőnybe kerültek, és ennek segítségével a 20. percben kiegyenlítettek (9–9). Az első félidő utolsó tíz perce nagy küzdelmet hozott, és a jól küzdő hazaiak a végére csak ki tudtak egyenlíteni (13–13). Az első félidő képe alapján vezetnünk kellett volna, de ez az állás sem volt rossz.

A második félidőt megint jól kezdte a magyar csapat. Kilenc perc alatt elmentünk négy góllal (16–20), ráadásul Kiss Éva hatalmasakat védett, ezzel nyugalmat teremtett hátul. Elöl nemcsak az átlövők, hanem a szélsők is kivették a részüket a góllövésből, Klivinyi pedig remekül, két góllal szállt be a meccsbe. A lengyelek elbizonytalanodtak, az időkérések sem tudták kirángatni őket a gödörből. Az utolsó tíz percnek négygólos előnnyel indultunk neki, és ebből hármat meg is tartottunk a végére. 24–27

Szinte az egész meccsen jól játszott a csapat, kiváló volt a védekezés, remek a kapusteljesítmény, így megérdemelten nyertünk. Az ellenfelek ismeretében nem túl nagy merészség kijelenteni, hogy valószínűleg kijutunk az Eb-re.

Természetesen a mérkőzés közben sokszor gondolhatott arra a néző, hogy lehetett kikapni ezektől a lengyelektől a vb-n... De, mint tudjuk, az más idők más meccse volt.

60. perc. Vége a meccsnek, remek játékkal nyert a magyar válogatott. 24–27
60. perc:
Labdát szereztek a lengyelek, de ezt már aligha egyenlítik ki. Főleg, hogy Kiss óriásit védett a végén!
59. perc: Stasiak
gyorsan eldobta, sajnos a kapuba. 24–27
59. perc: Szamoránsky
kapott nagy labdát Kovacsicstól, és be is dobta. 23–27
58. perc: Kobylinska
a szaggatottról ugrott nagyon magasra, és a léc alá zúdította a labdát. 23–26
58. perc: Kovacsics
lövése kijött a kapusról, Orbán összeszedte, de aztán elvesztettük a labdát.
57. perc: Triscsuk
alsó lövése nem jutott a kapuba, majd sarokdobás után még sokáig támadtunk.
56. perc: Kiss Éva
kétszer is ziccert védett, de maradt a lengyeleknél a labda. Csakhogy a remek magyarkapus Achruk lövését is kifogta!
55. perc: Klivinyi lövését védte Gawlik, de nálunk maradt a labda, majd elvesztettük.
55. perc: Magyar időkérés.
54. perc:
Két beállós játékra álltak át a lengyelek, de belemenés náluk.
53. perc: Triscsuk
kapott labdát tiszta helyzetben, és kilőtte a bal alsót. 22–26
53. perc:
Gyenge lengyel lövés után megint jöhettünk előre, de gyors indítás helyett inkább felálltunk. Rossz ziccerezés után Gega lőtt a bal alsóba. 22–25
52. perc: Gawlik
lábbal védte Klivinyi lövését, de maradt nálunk a labda, Klivinyi újabb lövése sem ment be.
51. perc: Siódmiak
felső sarkos lövését Kiss Éva kivédte. Nagyon feljavult a második félidőben a magyar kapus.
50. perc: Schatzl
nagyon bátor volt, és a bal szélről szép gólt lőtt. 21–25
49. perc: Orbán
elől labdát szereztek a lengyelek, Siódmiak ügyes testcsellel becsapta Triscsukot, majd begyötörte a huszonegyedik gólt. 21–24
48. perc: Kobylinska
eddig még nem volt eredményes, most betalált. 20–24
48. perc: Mit volt mit tenni, a lengyelek dán szövetségi kapitánya időt kért.
47. perc:
Gyenge lengyel lövés után Klivinyi remek átlövéssel a második gólját szerezte. 19–24
46. perc: Zalewska
ziccert rontott, emberelőnyben támadhattunk, Klivinyi pedig szép átlövésből növelte az előnyünket. 19–23.
45. perc:
Szépen játszottuk ki a figurát a jobb szélre, Orbán pedig remekül ejtett a hálóba. 19–22
45. perc: Zácsik
ütközött, le kellett cserélni. Gegát küldték ki két percre, mert nyakon csapta Szucsánszkit.
45. perc: Achruk
sajnos szépen belőtte, két gólra feljöttek a lengyelek. 19–21
43. perc:
Rontottak a lengyelek támadásban, de a mi akciónk is elég tanácstalan volt. Végül Zácsik lőtt mellé.
43. perc: Erdősi
rosszul ért földet, le kellett cserélni. Schatzl jött a helyére.
43. perc: Erdősi hiába lőtt gólt, vonalra lépett a bírók szerint. Valójában nem...
42. perc:
Ez a támadásunk rossz volt, a lengyelek sokáig keresték a gólszerzési lehetőséget, végül szerencsés gólt szereztek Stasiak révén. 18–21
41. perc: Stasiak
nagyon megverte lábbal Kovácsot, és biztosan lőtt a kapuba. 17–21
40. perc: Zych l
épéshibája után támadhattunk a hatgólos előnyért, de rossz passz miatt elvesztettük a labdát.
39. perc: Kovács
szerzett labdát, majd Erdősi gyorsan indult, és mintaszerűen használta ki a ziccert. 16–21
39. perc: Időt kért a lengyel csapat.
39. perc: Kiss Éva
védte Siódmiak lövését, Kovács pedig talpról nagyon bevágta! 16–20
38. perc: Orbán
futott be beállóba, majd kiválóan lőtt a kapuba. 16–19
38. perc: Zych
emelkedett fel magasra, és pontosan lőtt a kapunkba. 16–18
37. perc:
Megint labdát szereztünk, Zácsik pedig hetest harcolt ki. Triscsuk jött a heteshez, és ügyesen pattintott a kapuba. 15–18
36. perc: Szucsánszki
hibázott, majd labdát szereztünk Erdősi révén, és szépen be is dobta a ziccert. 15–17
36. perc: Siódmiak
egy csellel nagyon becsapta a védőjét, majd a kapu jobb oldalába lőtt. 15–16
35. perc:
Rossz lengyel bejátszás után hosszasan támadtunk, végül Orbán a jobb szélről nagy gólt lőtt a jobb fölsőbe. 14–16
34. perc:
A lengyelek rontottak, Zácsik viszont betörésből nagyon szép gólt lőtt. 14–15
33. perc: Zácsik
előkészítés nélküli lövéséből nem is lett gól...
33. perc: Szucsánszkit
lesáncolták, a vezetésért támadhattak a lengyelek. Gega lövését azonban Kiss kivédte!
32. perc:
Magára hagytuk a beálló, aki kiharcolt egy hetest. A büntetőt Gega a bal fölsőbe dobta. 14–14
31. perc: Szucsánszkit
hiába húzták-vonták, távolról a hálóba pattintott. 13–14
31. perc: Elkezdődött a második félidő.

30. perc: Vége az első félidőnek, jól kezdtünk, de az állás döntetlen. 13–13
30. perc: Achruk
beállóból egyenlített. 13–13
29. perc:
Kiegészültünk, de Zácsik kidobta a labdát a pályáról.
28. perc: Erdősi ellépte támadásban, egy percig még emberelőnyben a lengyelek. Siódmiak óriási kapufát lőtt!
27. perc: Triscsukot
két percre ki is küldték, de a lengyelek elügyetlenkedték a helyzetet..
26. perc: Kiss Éva
védése után labdát szereztünk, Zácsik pedig szépen vette észre a rést a védőfalon, és megszerezte ötödik gólját. 12–13
26. perc: Kovacsics
tört be szépen, de éppen Gawlikba püfölte a labdát.
26. perc: Kocela
a bal szélről egyenlített. 12–12
25. perc:
Labdát szereztünk, de Lukács a jobb szélről mellé lőtt.
24. perc: Triscsuk
lövését Gawlik védte.
24. perc: Siódmiak
jól belőtte magát. Második gólja emberhátrányból. 11–12
23. perc: Zácsik
óriási átlövése ellen nem volt ellenszer. 10–12
23. perc: Siódmiak
a kapufát találta el, de Kiss Éváról a kapuba perdült a labda. 10–11
22. perc:
Gyors játék után Triscsuk jobbról szépen lőtt a bal alsóba. 9–11
22. perc: Triscsuk
labdát szerzett, Kulwinskát kiállították két percre.
Ez volt Lukács első gólja a válogatottban.
20. perc: Szamoránsky
kihagyta a helyzetet, de a lengyelek ellépték. A gyors indításból Lukács gólt lőtt. 10–9
20. perc: Ez így már sok volt, ideje is volt a magyar időkérésnek.
20. perc: Gega
átlövésből egyenlített. 9–9
19. perc: Stachowska
labdát halászott, ezek nem a mi perceink...
18. perc: Erdősi
lövését Gawlik védte, Kocela pedig felhozta egy gólra a lengyeleket. 8–9
18. perc: Kovacsics
lövését fogta a kapus, az ellentámadásból pedig kapufás gólt szerzett Achruk. 7–9
17. perc:
A büntetőt Gega lőtte, és be is talált. 6–9
17. perc: Orbán Adrienn
két kézzel lökött, hetes és két perc.
17. perc: Kovacsics
vállalta el nem túl nagy helyzetből, ki is hagyta.
16. perc: Siódmiak
ugrott be, és most is belőtte. 5–9
15. perc: Triscsukra
nem figyeltek a lengyelek, és az alulról eleresztett lövés utat talált a bal alsóba. 4–9
14. perc: Ez gyors volt... Wsokinska talált be. 4–8
14. perc: Szekeres
volt túlságosan szigorú, kiküldték két percre.
13. perc: Zácsik
kapott nagy labdát Szucsánszkitól, be is dobta, ahogy kell. 3–8
12. perc: Siódmiak
góljával jöttek valamelyest közelebb a lengyelek. 3–7
12. perc:
Zácsik kapkodott, nem járt sikerrel.
11. perc:
Kobylinska lövését leolvasta Kiss Éva, a lerohanás végén Erdősi kilőtte a bal felsőt. 2–7
Ezt nem tudja tovább tétlenül nézni a lengyel kapitány, időt kért.

11. perc:
Szucsánszki került ziccerbe, és nem is hibázott. 2–6
10. perc:
Achruk nagy erővel fölé lőtt.
9. perc:
Passzív játéknál Szucsánszki passza után Kisfaludy talált be. 2–5
7. perc:
Támadásban eladtuk a labdát, de Szucsánszki időben visszazárt, így nem tudtak minket lerohanni.
6. perc: Kulwinska
beállóból szép gólt dobott. 2–4
6. perc: Kisfaludy
bepattintja a kapus lábai között, jól kezdtük a meccset. 1–4
5. perc:
Kolodziejska lába leért, így nem érvényes a gólja.
4. perc: Zácsik
lövése megpattant a sáncon, de a labda utat talált a kapuba. 1–3
3. perc: Kolodziejska lövését Kiss Éva hárította.
3. perc: Triscsuk
higgadtan értékesítette az Erdősi elleni szabálytalanságért megítélt hetest. 1–2
2. perc: Zácsik
betörésévél egyenlítettünk. 1–1