Női kézi Eb: érdi légiós vezérletével győztek a szerbek

2018.11.30. 19:43
Krpezs-Slezak megállíthatatlan volt (Fotó: AFP)
A franciaországi női kézilabda Európa-bajnokság pénteki játéknapján az A-csoportban a dánok drámai végjátékban 30–29-re legyőzték a svédeket, míg a szerb válogatott 33–26-ra nyert Lengyelország ellen, a B-csoportban pedig a montenegróiak magabiztosan verték meg a szlovénokat.

Szerbia–Lengyelország 33–26

Kiegyenlítetten zajlott az első félidő, a játékrész nagy részében a lengyelek voltak fölényben, a szerbek rengeteg eladott labdáját „hasznosítva” volt, amikor három góllal is vezettek, de a szünetre egygólosra olvadt az előnyük.

A második félidőben fordult a kocka, a lengyelek hibáztak többet, amit az előzetesen esélyesebbnek mondott ellenfelük ki is használt. A szerb csapat nemcsak fordított, hanem hét góllal el is húzott, és az Érden légióskodó Katarina Krpezs-Slezak remek teljesítményének is köszönhetően 33–26-ra megnyerte a mérkőzést.

Dánia–Svédország 30–29

Erősen kezdtek a svédek: az első félidőben négy, majd három góllal is vezetni tudtak, de a játékrész végére összeszedték magukat a papíron esélyesebb dánok, így egygólos svéd előnnyel mehettek pihenőre a felek.

A második félidőben folytatódott a fej fej melletti küzdelem, egyik csapat sem tudott két találatnál nagyobb fórt kialakítani. Másfél perccel a vége előtt a dánok könnyen két gólra növelhették volna az előnyüket, ám nem tudták belőni a büntetőjüket, amit a svédek kihasználva kiegyenlítettek. Az utolsó percben a dánok támadhattak, aminek végén Trine Östergaard Jensen révén ismét vezettek, viszont az utolsó másodpercekben hétmétereshez jutottak a svédek a videobíró segítségével – csakhogy nem tudtak élni a lehetőséggel: Sandra Toft kivédte Nathalie Hagman a büntetőjét, így végül Dánia örülhetett a két pontnak.

Szerbia–Lengyelország 33–26 (13–14)
Legjobb dobók: Krpezs-Slezak 11, Sztoiljkovics, Lavko 5-5, ill. Kudlacz-Gloz 6, Grzyb 5

Montenegró–Szlovénia 36–32

Nagyjából négy percig tudtak vezetni a szlovénok, majd a montenegróiak kezükbe vették az irányítást, és magabiztosan egyre nagyobbra hizlalták az előnyüket. Az első játékrész utolsó másodpercében lőtt találattal már hatgólos előnnyel mehetettek a szünetre.

A második félidő jó kezdésének köszönhetően mínusz kettőre is visszazárkóztak a szlovénok, de egyenlítésig nem tudtak eljutni. A montenegróiak a mérkőzés előrehaladtával ismét többgólosra növelték a különbséget, és végül 36–32-re legyőzték Szlovéniát.