Egyre távolabb a továbbjutás: női kéziseink Dániától is kikaptak

2016.12.07. 20:40
Triscsuk Krisztina veszi célba a dán kaput (Fotó: Kovács Anikó/MKSZ)
A magyar női kézilabda-válogatott a második mérkőzését is elvesztette a svédországi Európa-bajnokságon, korábban még soha sem kezdett hasonlóan kontinenstornát. Dánia 23–19-re győzte le Görbicz Anitáékat, akiknek így Montenegró ellen kiharcolniuk a továbbjutást.

NŐI KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG, SVÉDORSZÁG
C-CSOPORT, 2. FORDULÓ
DÁNIA–MAGYARORSZÁG 23–19 (12–10)
Malmö,
Isstadion, 1600 néző. V: Brehmer, Skowronek (lengyelek)
DÁNIA: TOFT – Jensen 3, Tranborg 2, Nielsen 3, HANSEN 3, S. JÖRGENSEN 5 (2), Woller 2. Csere: Reinhardt (kapus), Grigel, Spellerberg 1, Okkels, De la Cour 1, Heindahl, Haugsted 2, Fisker 1. Szövetségi kapitány: Klavs Bruun Jörgensen
MAGYARORSZÁG: Kiss É. – Bódi 1, Kovács A. 5, Görbicz 6, Kisfaludy 2, Klivinyi 1, Erdősi. Csere: Szekeres, Triscsuk 3, Dombi, Schatzl, Lukács V., Hornyák D. 1. Szövetségi kapitány: Kim Rasmussen
Az eredmény alakulása. 10. p.: 3–3. 17. p.: 6–3. 21. p.: 8–7. 26. p.: 9–8. 35. p.: 13–12. 45. p.: 17–15. 49. p.: 20–17. 56. p.: 21–18
Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 8/4

KORÁBBAN
Csehország–Montenegró 27–28 (12–13)

A magyar válogatott magának tette nehézzé a helyzetét azzal, hogy a nyitó fordulóban kikapott a csehektől, így Dánia ellen kellett volna javítania a helyzetén. Kim Rasmussen számára nem jelentett újdonságot, hogy hazája válogatottja ellen vezette harcba csapatát, korábban lengyel kapitányként nem volt sikerélménye a Dánia elleni mérkőzéseken.

A dánok a tavalyi hazai vb-n elért hatodik hely és a hozzánk hasonlóan kimaradt olimpia után megfiatalított csapattal vágtak neki a hosszú távú építkezésnek, a keretükben csupán a rutinos beálló, Louise Spellerberg múlt el 27 éves.

A találkozó előtt Novák András, a magyar szövetség főtitkára 25. válogatottsága alkalmából köszöntötte Mészáros Reát.

Kísértetiesen hasonlóan indult a találkozó, mint a hétfői, az első támadásunkban rögtön eladtuk a labdát, de a dánok nem tudtak jobban ellépni, ott maradtunk a nyakukban. Mindkét kapu előtt nagyon meg kellett küzdeni a gólért, a dánok hozták a rájuk jellemző nyitott védekezést, míg nálunk Görbicz Anita lépett fel zavarni.

4–3 után több lehetőséget is kihagytunk az egyenlítésre, és miután háromgólos hátrányba kerültünk, Kim Rasmussennek időt kellett kérnie. Ezután rendre megtaláltuk a réseket ellenfelünk védelmében, és Kovács Anna, valamint Triscsuk Krisztina találataival zárkóztunk. Ismét közel álltunk az egálhoz, de mindig becsúszott egy-egy hiba elöl vagy hátul, így döntetlen helyetta dánok vezettek 12–10-re a szünetben. Nem tűnt ugyanakkor reménytelennek a helyzetünk, csak a kulcspillanatokban jobb döntésekre volt szükség.

A második játékrész elején sem szakadtunk le, de az északiak kapuban Sandra Tofttal többször is meggyűlt a bajunk. Miután újra elmentek hárommal a dánok, és támadásban is megakadtunk, jött az újabb magyar időkérés. Mínusz négynél Görbicz lendített a csapaton, de az első félidővel ellentétben továbbra sem találtuk a dán védekezés ellenszerét, enélkül pedig nem sikerülhetett a felzárkózás.

Rasmussen harmadszor is lerakta a T betűt, mindent megpróbált, hogy egy utolsó lendületet adjon a csapatnak. Nem segített rajtunk, hogy a harmadik, majd a negyedik hetest hagytuk ki a mérkőzésen. A dánok kényelmesen „játszhattak" a vezetésük birtokában, a mieink végig küzdöttek, de ez csak a23–19-es vereséghez volt elég. A magyar csapat története során először kezdett két vereséggel Eb-t.

Mivel a korábbi mérkőzésen Montenegró egy góllal legyőzte Csehországot, az utolsó fordulóban legalább négy góllal kell megvernünk a montenegróiakat a továbbjutáshoz, ha Dánia legyőzi a cseheket. Ha a már biztos továbbjutó csehek pontot szereznek a dánok ellen, elég egy góllal nyernünk Montenegró ellen.

A Magyarország–Montenegró mérkőzés pénteken 18.30.kor kezdődik.

A C-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Dánia 2 2 45–40 +5 4
2. Csehország 2 1 1 54–50 +4 2
3. Montenegró 2 1 1 49–49 0 2
4. MAGYARORSZÁG 2 2 41–50 –9 0

A 3. FORDULÓ PROGRAMJA
péntek, 18.30: Montenegró–MAGYARORSZÁG (Tv: M4)
péntek, 20.45: Dánia–Csehország (Tv: Sport1)

2. FÉLIDŐ

60. perc: Fisker most nem hibázik, ő lövi a meccs utolsó gólját. VÉGE! 23–19
59. perc: Fisker lép a vonalra, miénk a labda. Elkapkodjuk a támadást, Triscsuk mellé durrant. Időt kérnek a dánok.
58. perc: HETES ÉS KÉT PERC! Klivinyi harcolja ki, Haugsted mehet le, a hétmétereshez pedig Triscsuk jön. EZ IS KIMARAD! Triscsuk sem tud betalálni hetesből, Reinhardt kivédi. A dán kapus négyből három hetest megfogott ezen a mérkőzésen.
57. perc: Ismét vészkapussal támadunk. OTT IS VAN! Kisfaludy eredményes beállóból, szép játék. Reagálnak a dánok, Nielsen pattint a kapu közepébe.22–19
56. perc: KÉT PERC! Szekeres a kiállított, ráadásul neki ez már a harmadik a mérkőzésen, így nem térhet vissza a pályára. Hansen átlövését kitérdeli Kiss Éva.
55. perc: Lépéshiba Dornonville-nél, miénk a labda. GÓÓL! Kovács Anna a rövid felsőbe bombáz a jobb oldalról. 21–18
54. perc: Kovácsnak megvan a ziccere, de belelövi Toftba közelről. Eladják a labdát az északiak, de szabaddobás.
53. perc: KIMARAD A HETES! Reinhardt lábbal védi Görbicz büntetőjét. Most a dánok kérnek időt. Fontos védés, Trangord próbálkozását hárítja Kiss Éva.
52. perc: Szerencsénk sincs, Wöller szélső próbálkozásába beleér Kiss Éva, de bevánszorog a labda a hálóba. Görbicz harcol ki hetest. Kapust cserélnek a dánok a hétméteresre.21–17
51. perc: Ismét időt kér Kim Rasmussen. Passzív játék miatt elveszik a labdát a magyar válogatottól.
50. perc: Görbicz eladja a labdát, de Jensen megteszi ugyanezt a túloldalon is. Ismét mi támadhatunk.
49. perc: Elalszik a magyar védelem, Haugsted pedig ezt kihasználva talál be. 20–17
48. perc: Haugsted középről átlövi ugyan a falat, de a kaput is. GÓÓL! Triscsuk hetest harcol ki, Görbicz a bal alsóba helyez. 19–17
47. perc: A vészkapusos játék megbosszulja magát, elveszítjük a labdát támadásban, Jörgensen pedig az üres kapuba lőhet könnyedén. Görbicz pörgetése a legjobbkor jön, visszazárkózunk három gólra.19–16
46. perc: Jensen a jobb szélről pattint a rövidbe. Kiegészülnek a dánok, mi támadhatunk emberhátrányban.18–15
45. perc: HETES ÉS KIÁLLÍTÁS A TÚLOLDALON! Szekeres mehet le két percre, a hétméterest Jörgensen bedobja. Vészkapussal támad a magyar csapat, gól a vége: Hornyák eredményes.17–15
44. perc: Középről kapunk gól, Haugsted senkitől sem zavartatva lőhet a hálóba. GÓL ÉS KÉT PERC! Görbicz határozott, ez pedig gólt hoz, plusz egy kiállítást Nielsennek,16–14
43. perc: Időt kér a magyar válogatott szövetségi kapitánya. Triscsuk lövését kiszedi Toft, aki 9 védésnél jár a mérkőzésen.
42. perc: VÉDÉS! Kiss Éva piszkálja ki Jensen próbálkozását. Közben Kim Rasmussen kap sárgát reklamálásért.
41. perc: Tranborg góllal bünteti a kimaradt helyzetünket, három közte. Hornyák hetest harcol ki. GÓÓL! Gorbicz magabiztosan bikáz a bal felsőbe. 15–13
40. perc: Kovács lő bődületes keresztlécet, majd visszapattan hozzá a labda, a ziccert pedig Toft védi lábbal.
39. perc: Kovács Anna kerül a földre, határozottan védekeznek a dánok.
38. perc: Körbejáratják a labdát a dánok, végül Hansen a blokk mellett lő a bal felsőbe. Kicsúszik Kovács kezéből a labda, de visszakapjuk azt szabálytalanság miatt.14–12
37. perc: Hosszasan támadunk, passzívnál újabb fault a dánoktól. Klivinyi átlövését Toft tolja fölé
36. perc: Támadó fault Hansen ellen, megint mehetünk a döntetlenért. Klivinyi a hálóba dob, de érvénytelen, marad a labda nálunk.
35. perc: Klivinyi távoli próbálkozását Toft könnyen fogja. Góllal büntet az ellenfél a túloldalon, Hansen eredményes. REMEK! Kovács Anna a jobb oldalról a kapu bal oldalába zúdít.13–12
34. perc: Tranborg újabb rossz lövése, ezúttal kaput sem talál. Ismét egalizálhatunk.
33. perc: Tranborg próbálkozását hárítja Kiss Éva. Kisfaludy hetest harcol ki, egyenlíthetünk. HIHETETLEN! Nem tudunk egyenlíteni, Reinhardt a kapufára tolja Görbicz hétméteresét.
32. perc: Wöller ejtése a kapufáról kifelé gurul. GÓÓÓL! Klivinyi eredményes, zárkózunk. 12–11
31. perc: FOLYTATÁS! A dánok kezdik a második játékrészt. Méghozzá egy elveszített labdával, amiből a túloldalon Kovács Anna kerül ziccerbe, de Toft hárít.

1. FÉLIDŐ

30. perc: Ismét egy közte, Triscsuk határozott és lő gólt. Spellerberg megteszi ugyanezt a túloldalon. EZ A VÉGE! 12–10
29. perc: Hansen talál be az időkérést követően. Kiss Évának nem igazán megy a kapuban. 11–9
28. perc: Feljövünk egy gólra, Kovács Anna a jobb felsőbe lő. Időt kérnek a dánok. 10–9
27. perc: Schatzl ziccerben mellé lő.
26. perc: Görbicz harcol ki hetest, amit ő maga értékesít. Gyorsan jön a válasz, Jörgensen akcióból a túloldalon. 10–8
25. perc: Keményen védekezünk, de nincs meg a labda. Van viszont gól, Dornonville lő lendületből a hálóba. 9–7
24. perc: Jó védekezés, Triscsuk megszerzi a labdát. Eltotojázzuk a támadást, Kovács Anna passza rossz.
23. perc: Technikai hiba a dánoknál, támadhatunk ismét az egyenlítésért. Klivinyi lép a vonalra, fordulhat ellenfelünk.
22. perc: Szekeres hetest harcol ki, egyenlíthetünk. Görbicz a jobb alsóba pattint, de nem adják meg... Jörgensen ejtése elkerüli Kiss Éva kapuját. Támadhatunk a vezetésért. Nincs meg – Kovács lövését lábbal tornázza ki Toft.
21. perc: GÓÓÓL!
Kovács bejátszását Triscsuk váltja gólra. Ráadásul Tranborgot kiküldik két percre róla. 8–7
20. perc: Szép gól, ennek Triscsuk a szerzője, remek összjáték Klivinyivel. Labdát szerzünk védekezésben, és közben kiegészülnek a dánok.8–6
19. perc: Hetest harcolnak ki a dánok emberhátrányban, Jörgensen pedig értékesíti. 8–5
18. perc: Kovács Anna révén közelebb zárkózunk, de Nielsen szinte azonnal góllal felel a túloldalon. KIÁLLÍTÁS! Az imént gólt szerző Nielsen a vétkes, emberelőnybe kerülünk. GÓÓL! Gyorsan kihasználjuk a fórt, Kovács Anna eredményes.7–5
17. perc: A lerohanásból Jensen talál be, három közte. Időt kér Kim Rasmussen. 6–3
16. perc: Lépéshiba, elveszik a labdát tőlünk. Gól a túloldalon, Tranborg eredményes. Kiegészülünk támadás közben, Klivinyi lövését hárítja Toft.5–3
15. perc: Tranborg viszont mellé lő emberelőnyben. Vészkapussal támadunk emberhátránybann. Hat perce nem szerzett gól a magyar válogatott.
14. perc: Kiesik a labda Triscsuk kezéből, megint a dánok támadhatnak. KÉT PERC! Görbicz elcseni a labdát, de közben Szekeres jókorát taszít ellenfelén, amiért kiállítják.

13. perc: Kisfaludy kap sárgát védekezésben. Jól zár a magyar fal, csak egy blokkolt lövésig jut ellenfelünk.
12. perc: Jörgensen mellé trafál – a dánok első elrontott lövése a meccsen. A hálóban a labda, de Erdősi rálép a vonalra, nem változik az eredmény.
11. perc: Görbicz passzába lábbal nyúlnak bele a dánok, marad nálunk a labda. Kovács lövését lábbal hárítja Toft.
10. perc: GÓL! Kiegyenlítünk még emberelőnyben, Bódi a jobb szélről ugrik be és a rövidbe lő. Kiegészülnek a dánok. Gólt is szereznek hamar, a beálló Nielsen pókhálózza ki a jobb felsőt.4–3
9. perc: Szekeres kap sárgát. Technikai hiba Spellerbergnél, miénk a labda – fél pecig még emberelőnyben.
8. perc: KIÁLLÍTÁS! Hansen rángatja Görbiczet, két perc a „jutalma”. Rossz passz, emberelőnyben eladjuk a labdát...
7. perc: Ismét Kisfaludyt keressük támadásban, de ezúttal nem tud befordulni. Görbicz lövését lesáncolják, a dánoké a labda. Jensen a jobb szélről lő a hálóba, előny újra ott. 3–2
6. perc: Görbicz csen labdát védekezésben. Tranborg is besárgul a dánoknál.
5. perc: Klivinyit állítja meg Jensen szabálytalanul, ez is sárga. REMEK GÓL! Görbicz passzol pazarul Kisfaludyhoz, a beálló pedig gólra váltja a ziccert. 2–2
4. perc: Rossz bejátszás, Kisfaludynak esélye sincs összeszedni. Jó védekezés a túloldalon, belemenés Wöller ellen.
3. perc: GÓÓL! Görbicz a bal alsóba vágja a hétméterest, egál. Nem sokáig, Jörgensen középről veszi be a kapunkat.1–2
2. perc: Spellerberg kap sárgát Görbicz lökéséért. Kovács Anna lövését „lenyeli” Toft, majd a kapus gyors indítása pontatlan. HETES! Klivinyi tör be bátran, és kiharcol egy büntetőt.
1. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS! A mieink támadnak először, eladjuk a labdát, a lerohanásból pedig Wöller rögtön betalál. 1–0

A mieink zöldben lépnek pályára, a dánok piros felsőben és fehér nadrágban.

Mindent az Eb-ről egy helyen: eredmények, csoportbeosztás, keretek, program.ADATBANK ITT!

„Sokkal gólra törőbben kell játszanom, és akár magam számára is ki kell alakítanom a helyzeteket. Azért hibáztatom magam, mert nem éreztem, hogy a hátamra tudnám venni a csapatot, miután nekem sem ment a játék.De tudom, hogy számítanak rám, ezért vezérnek kell lennem, és szerintem meg is fogom oldani." – így Görbicz Anita a mérkőzés előtt.Beharangozó itt!

A magyar válogatott a csoportkör első fordulójában némi meglepetésre ötgólos vereséget szenvedett Csehországtól, Dánia egy góllal legyűrte Montenegrót. Bővebben a mérkőzésekről ITT!

Üdvözöljük kedves olvasóinkat a Dánia–Magyarország női kézi Eb-meccs élő közvetítésében. Tartsanak velünk!