Női kézi Eb: a csehek közel álltak a bravúrhoz, a románoknak sikerült

2016.12.07. 20:12
Oana Manea lő az orosz kapura (Fotó: AFP)
A mieinket legyőző csehek közel álltak az újabb bravúrhoz a Svédországban zajló női kézilabda Európa-bajnokságon, de egy góllal kikaptak Montenegrótól. A D-csoportban az Ambros Martín által irányított románok 22–17-re legyőzték az olimpiai bajnok oroszokat, akik azonban így is továbbjutottak, mivel este a norvégok megverték (18 góllal!) a horvátokat.

C-CSOPORT

CSEHORSZÁG–MONTENEGRÓ

A cseh csapat a második meccsén is bizonyította, hogy igazán masszív együttes, avagy a több korábbi meghatározó játékosát nélkülöző Montenegróval még sok munkája lesz Dragan Adzsicsnak, ha újra kiemelkedő eredményt akar elérni válogatott szinten.

Az első félidő nagy részében egyébként Mehmedovicsék vezettek, de a szívósan küzdő csehek mínusz háromról is visszajöttek, és a 21. percben 9–8-nál már náluk volt az előny. A szünet előtti tíz percben Montenegrónak kellett zárkóznia, ami olyan jól sikerült, hogy Djurdjina Jaukovics időn túli szabaddobásból elért találatával a vezetést is visszavette.

A Milena Raicsevicset ezúttal jegelő montenegróiak nem tudtak igazán ellépni ellenfelüktől, így izgalmas hajrá kerekedett belőle. Az Adzsics-csapat kettős emberhátrányban is játszott az utolsó percekben, de végül egy gólt megőrzött az előnyéből, ezzel megszerezte első pontjait.

NŐI KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG
C-CSOPORT, 2. FORDULÓ

Csehország–Montenegró 27–28 (12–13)
Legjobb góllövők:
Hrbková 6, Rucková 5, Knedlíková, Malá 4-4, ill. Jaukovics, Mehmedovics 7-7, Klikovac, Ramuszovics 3-3

ROMÁNIA–OROSZORSZÁG

Álomszerűen kezdtek az Ambros Martín által irányított románok, bő negyedóra után 7–2-re vezettek. Denisa Dedu egymás után hárította a kapujára tartó lövéseket, bár többször az oroszok tették naggyá gyenge próbálkozásaikkal.

Cristina Neaguék előnye ezután csökkenni kezdett, egy gólra is feljöttek az oroszok, a szünetben 11–9-et mutatott az eredményjelző.

A második játékrész elején egyenlített az olimpiai bajnoki címvédő, majd 16–14-es román vezetésnél több mint tíz percig nem született gól egyik oldalon sem. Az oroszok 17–17-nél megint utolérték ellenfelüket, de az utolsó nyolc percet 5–0-ra a románok nyerték meg, így szép győzelmet arattak. Dedu 56 százalékos védési hatékonysággal zárt.

HORVÁTORSZÁG–NORVÉGIA

Az már az első félidőben látszott, hogy igazán csak a különbség nagysága lesz a kérdés, a győztes kiléte nem. A norvégok „mészárlásával” biztossá vált nemcsak Nora Mörkék továbbjutása, hanem az oroszoké is.

D-CSOPORT, 2. FORDULÓ
Románia–Oroszország 22–17 (11–9)
Buceschi, Neagu 7-7, ill. Posztnova 4, Dmitrijeva, Vjahirjeva 3-3
Norvégia–Horvátország 34–16 (15–9)
Legjobb góllövők: Frafjord 6, N. Mörk, S. Solberg 5-5, ill. Penezic 4, Nemaskalo 3