Kellemetlen pofon Malmőben – fájdalmas vereség a csehektől

2016.12.05. 18:18
A csehek legyőztek minket a nyitányon (Fotó: Kovács Anikó/MKSZ)
A magyar női kézilabda-válogatott megkezdte szereplését a svédországi Európa-bajnokságon, de nem várt vereséget szenvedett Csehországtól. Már az első félidőben jobbak voltak a csehek, és bár a második játékrészben visszajöttünk a meccsbe, sőt vezetést is szereztünk, végül nagyon simán, öt góllal maradtunk alul (22–27). Így nagyon nehéz lesz a folytatás.

NŐI KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG, SVÉDORSZÁG

C-CSOPORT, 1. FORDULÓ
MAGYARORSZÁG–CSEHORSZÁG 22–27
(10–13)
Malmö, Isstadion, 800 néző. V: Kijauskaite, Zaliene (litvánok)
MAGYARORSZÁG: KISS É. – Bódi 1, KOVÁCS A. 7, Görbicz 2 (1), Kisfaludy 3, Klivinyi 4, Erdősi 1. Csere: Janurik (kapus), Szekeres, Triscsuk 1, Hornyák D. 1, Mészáros R., Lukács V. 1, Schatzl 1. Szövetségi kapitány: Kim Rasmussen
CSEHORSZÁG: Satrapová – KNEDLÍKOVÁ 4, Weisenbilderová, Luzumová, ADAMKOVÁ 4, Kordovská 3, MALÁ 5. Csere: KUDLACKOVÁ (kapus), Hrbková 5 (2), Rucková 2, Jerabková 3, Stellnerová, Marciková 1. Szövetségi kapitány: Jan Basny
Az eredmény alakulása. 8. p.: 1–3. 15. p.: 4–5. 19. p.: 7–8. 25. p.: 8–12. 36. p.: 14–13. 43. p: 17–16. 49. p.: 18–20. 56. p.: 21–23
Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 2/2

A MÁSIK MÉRKŐZÉSEN
Montenegró–Dánia 21–22 (11–14)

A felkészülési mérkőzéseken aratott sikerek után az első komoly erőpróba várt a Kim Rasmussen irányította magyar válogatottra. Az Eb számunkra nyitányán Csehország volt az ellenfél, amelyet a mieink mind a 14 korábbi összecsapásuk során legyőztek. Ennek ellenére egy világverseny első találkozója sohasem egyszerű.

Mintha csak bizonyítani akartuk volna a fenti tételt, nehezen lendültünk játékba, így a csehek a mérkőzés elejétől kezdve vezetni tudtak. Támadásban nem találtuk a megoldásokat, nem jöttek be az átlövések, az első negyedórában csak szélről és beállóból tudtunk eredményesek lenni. Ha nincsenek Kiss Éva védései, nagyobb hátrányba is kerülhettünk volna. Ezzel együtt Rasmussen 7–4-es cseh vezetésnél kénytelen volt időt kérni.

Hornyák Dóra és Triscsuk Krisztina érkezett a két átlövő pozícióba, és az ő találataikkal sikerült mínusz egyre felzárkózni. Az egyenlítés azonban nem jöhetett össze, mert rendre becsúszott egy-egy fájó figyelmetlenség. Jellemző pillanat volt, amikor emberhátrányos helyzetben egy meg nem értés miatt későn jöttünk le cserére, így Iveta Luzumová az üres kapuba ívelhetett. Nem festett tehát biztatóan a meccs képe, Rasmussen a 26. percben már másodszorra rakta le a T betűt. A félidő végén ugyan a visszaálló Klivinyi Kinga többször is betalált, de így is 13–10-es hátrányban voltunk a szünetben.

A második játékrészt összeszedettebben kezdtük, sorra kivédekeztük az ellenfél támadásait, majd Kovács Anna révén gyorsan a vezetést is átvettük. Sokáig nem örülhettünk neki, ráadásul egy kettős emberelőnnyel sem tudtunk élni. Ezzel együtt sokkal jobban mutatott, hogy legalább nem folyamatosan hátrányból kellett kapaszkodnunk.

Kovácsot mintha kicserélték volna, sorra lőtte a gólokat, de félő volt, hogy egyedül nem tudja nekünk elöl megnyerni a mérkőzést. Hol egyik, hol másik csapat vezetett, a hajrához érve azonban a csehek újítani tudtak, és elléptek hárommal.

Rasmussen kikérte a harmadik idejét is, próbáltunk valamit kitalálni, csakhogy ellenfelünk már nem engedte ki kezéből a vezetést, így a két csapat közös története során először legyőzte a magyar válogatottat (22–27). Folytatás szerdán Dánia ellen.

NŐI KÉZILABDA EB (Svédország, december 4–18.)

Norvégia, Oroszország, Románia, Horvátország
A csoportok első három helyezettje jut a középdöntőbe.

A MAGYAR VÁLOGATOTT TOVÁBBI CSOPORTMÉRKŐZÉSEI
December 7., 20.45: Dánia–Magyarország (Tv: Petőfi Tv)
December 9., 18.30: Montenegró–Magyarország (Tv: M4 Sport)

2. FÉLIDŐ

60. perc: Vége a meccsnek, ez nagyon gyenge volt... 22–27
60. perc: Kovács
gyengén lőtt, Malá ráadásul még ejtett egy gólt. 22–27
60. perc: Knedlíková Kisst
találta el.
59. perc:
Nagyon jól játszották ki a csehek, Knedlíková pedig a szélről belőtte. 22–26
58. perc: Kisfaludy
most belőtte. 22–25
57. perc: Adámková
fölé pattintotta, de Kovács eladta. A ziccert pedig Rucková belőtte. 21–25
57. perc: Labdát vesztettünk.
57. perc:
Kiegészültünk, de Rucková belőtte. 21–24
56. perc: Lukács
a jobb szélről, a kapufa segítségével lőtt gólt. 21–23
56. perc: Jerabková
fölé lőtt, de hát mi sem találtunk már be jó ideje.
55. perc: Triscsuk
labdát szerzett, majd utána rossz átadás.
55. perc: Kisfaludyt
két percre kiküldték, így már nagyon nehéz lesz...
54. perc: Kiss
védett egy alsó lövést, majd Klivinyi egyszerűen mellé lőtt.
53. perc:
Megint Schatzlra játszottuk ki, de szélről a kapufát találta el.
53. perc: Adámková
megint betört, és megint belőtte... 20–23
52. perc:
Kapus nélkül támadunk, ezt találta ki Rasmussen. Schatzlra játszottuk ki a figurát, és bejött. 20–22
52. perc: Magyar időkérés.
52. perc: Már hárommal vezetnek... Adámková
beállóból növelte az előnyüket. 19–22
51. perc:
Labdát vesztettünk, most lenne ideje figyelni. A magyar kapuban már egy ideje Janurik Kinga.
51. perc: Jerabková
három ember között is képes volt a hálóba találni. 19–21
50. perc: Kisfaludyt
lebirkózták, hetes. A hetest Görbicz belőtte. 19–20
49. perc: Adámková
viszont belőtte a maga ziccerét... 18–20
49. perc: Kisfaludy
ziccerben a kapust találta el.
48. perc: Knedlíková
lemásolta az előző gólját, és máris vezetnek a csehek. 18–19
48. perc: Hornyák
lövése mellé ment.
47. perc:
Ez most nagyon szép volt. Knedlíková maradt szabadon, és a léc alá vágta a labdát. 18–18
47. perc: Kovács
lövését védte a kapus, a kipattanót Kisfaludy a kapufára lőtte...
46. perc: Kudlacková
a cseh kapuban. Sokáig tanácstalanok voltak a csehek, majd Jerabková lövését védte könnyen Kiss.
45. perc: Kovács
ugrott magasra, majd bevágta a bal alsóba. 18–17
44. perc:
Labdát vesztettünk, Malá gyorsan indult, majd bedobta a ziccert. 17–17
44. perc:
Kiegészültek a csehek, majd lőttek egy kapufát, de Erdősi megszerezte.
43. perc: Kovács
kapta a labdát, és szépen pörgetett el a kapus mellett. 17–16
42. perc: Jerabkovát
lesáncoltuk, de maradt náluk. Nem sokáig, megszereztük.
41. perc: Kovács nagyon erős, megint gólt szerzett, ráadásul újabb emberelőny nálunk. 16–16
41. perc: Ez a kettős előny nem sokat hozott a konyhára...
41. perc:
Elrontottuk a támadást, a csehek pedig kiegészültek.
40. perc:
Kettős hátrányban húzták az időt a csehek, Malá pedig, a balszélső átlövésből gólt szerzett... 15–16
39. perc: Kovács
gyorsan helyzetbe került, és megvan az egyenlítés. 15–15
39. perc: Görbiczet
leütötték, ez is két perc. Knedlíková ment le.
39. perc:
Emberelőnybe kerültünk, Kordovskát küldték le.
38. perc: Klivinyi lövése most a kapus zsákmánya lett, Hrbková gyors támadás végén újra vezetést szerzett Csehországnak. 14–15
37. perc:
Passzív volt a cseh támadás, de aztán Kordovskának kínálták fel lövésre, és a labda beakadt a jobb fölsőbe. 14–14
37. perc: Cseh időkérés.
36. perc: Luzumova
ejtése nem talált kaput, jöhetett a mi támadásunk. Kovács volt nagyon harcos, befordult, és a bal fölsőbe durrantott. 14–13
35. perc: Kovács csapta be a védőjét, betört, és megvan az egyenlítés. 13–13
35. perc:
Jó volt a blokkunk, de maradt a labda náluk. Kordovská lövését viszont Kiss védte.
34. perc: Kovács kapott szép labdát, és óriási gólt lőtt. 12–13
34. perc: Hrbková
messze mellé lőtt.
33. perc: Klivinyinek
csináltuk meg a helyzetet, ő pedig átlövésből a bal fölsőbe lőtt. 11–13
33. perc: Knedlíková
a jobb szélről lőtt, Kiss viszont szépen védett.
32. perc: Triscsuk
labdát szerzett, Bódi viszont a kapufát találta el.
31. perc:
Blokkoltuk a cseh lövést, indítottunk, Triscsukot lerántották. Klivinyi lőtt, csakhogy mellé.
31. perc: Elkezdődött a második félidő.

1. FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, ez egyelőre nem valami jó... 10–13
30. perc: Görbicz
lövése gyenge volt.
30. perc: Kovácsot
blokkolták, de maradt a labda nálunk. Görbicz eladta, de Kiss kivédte Malá ziccerét.
29. perc:
Hú, Jerabková előtt ott volt a folyosó, de mellé durrantott.
28. perc:
Jó volt a blokkunk, labdát szereztünk, Klivinyi betört, és gólt szerzett. 10–13
27. perc: Klivinyi
lő, lő, de ritkán gólt. Most sem...
27. perc: Hrbková simán ment el a jobb szélen, és szépen ejtett a kapuba. 9–13
26. perc: Klvinyi
minden dühét beleadta, és belőtte! 9–12
26. perc:
Belemenés Görbicznél, majd megint üres kapura dobtak, de szerencsére kapufát.
26. perc: Magyar időkérés.
25. perc:
És ahogy az lenni szokott, hiába védett Kiss, a kipattanót Jerabková nagyon bevágta. 8–12
25. perc: Ez eddig rémálom... Erdősi
a kapufát találta el...
24. perc: A hetest Hrbková a bal alsóba lőtte. 8–11
24. perc:
Belemenést fújtak a cseheknél, mi viszont gyorsan elvesztettük, ráadásul kaptunk újabb két percet (Szekeres), majd egy hetest.
23. perc: Kiegészültünk, Kisfaludy pedig beállóból szépített. 8–10
23. perc: Lukács
a kapufát találta el, de a visszapattanó a miénk lett.
22. perc: Görbicz kígyózott át a védelmen, majd mellé lőtt. Aztán kapus nélkül kaptunk gólt távolról. Luzumová volt. 7–10
21. perc:
Elég passzívnak tűntek a csehek, de aztán Hornyák két percet érő szabálytalansága következett, meg egy cseh hetes. Amelyet Hrbková belőtt. 7–9
20. perc:
Labdát vesztettünk, de nem tudtak gyorsan indulni a csehek.
19. perc:
Megakadtak a csehek, Hrbková alsó lövése mellé szállt.
19. perc: Triscsuk
indult meg a bal szél felé, majd cselesen a rövidbe lőtt. 7–8
18. perc:
Hatalmas lövés volt, de Jerabková löketét kivédte Kiss.
8. perc: Görbicz
nagyszerű csellel verte meg a védőjét, majd a kapu bal oldalába lőtt. 6–8
17. perc: Jerabková
most állt be, mindjárt lőtt is egy gólt. De kár! 5–8
17. perc: Hornyákot
hoztuk játékba, ő pedig az irányító helyéről lőtt gólt. 5–7
17. perc: Magyar időkérés.
16. perc: Triscsuk
a kaput sem találta el, Knedlíková viszont beállóba keveredve betalált. 4–7
16. perc:
Sajnos azonnal jött a válasz, méghozzá Kordovskától. 4–6
15. perc:
Öt perce nem dobtunk gólt, Klivinyi végre betalált, bár nem volt egyszerű dolga. 4–5
14. perc: Hrbková
pattinthatott gólhelyzetben, de szerencsére fölé.
14. perc:
Kiegészültünk, de némi megbeszélés után Kisfaludyt azonnal leküldték egy szabálytalanság után.
13. perc:
Kapus nélkül támadtunk, Klivinyi betört, de nem találta el a kaput.
13. perc:
Sokáig támadtak emberelőnyben, végül Kiss védett kétszer egymás után!
12. perc: Klivinyi
mellé lőtt, az ellentámadásból Kovács Annát lökés miatt két percre kiküldték.
11. perc:
Jobb lett volna odafigyelni Hrbkovára, mert átlövőből növelte a cseh előnyt. 3–5
10. perc:
A szélről most mi is jók vagyunk, Bódi kapta, és kilőtte a kapu jobb oldalát. 3–4
9. perc:
Megint Malá maradt ott a szélen, és mesterien pörgette el a labdát a kapusunk mellett. 2–4
8. perc: VÉGRE! Kisfaludy
kapta beállóban, és szépen befordult, majd belőtte. 2–3
8. perc: Klivinyi
kapkodva ellőtt lövését védte Satrapová, Kordovská viszont kipókhálózta a jobb fölsőt. 1–3
7. perc: Knedlíková
a jobb szélről lőtt, de Kiss Éva védett.
7. perc: Hornyák
próbálkozott jobbról, de a kapus védett.
6. perc: Klivinyi
tört be a hatoson belülre, de csak szabaddobást kapott. Utána Erdősi a kapusba lőtt, de maradt nálunk a labda.
5. perc: Kordovská
lőtt távolról, a lövés megpattant egy védőn, jöhetett a sarokdobás. Még próbálkoztak egy ideig, de aztán kiszorított pozícióból elrontották.
4. perc:
Elrontott cseh lövés után támadhattunk, majd Görbicz középre tartó lövését védte Satrapová.
3. perc: Erdősit
játszottuk meg a bal szélen, ő pedig szépen belőtte. 1–2
2. perc: Klivinyi
lövése nem volt jó, jöhettek előre a csehek. Adámkovát játszották meg beállóbban, ő pedig a kapu jobb oldalába lőtt. 0–2
1. perc:
A bal szélre keveredett ki a labda, Malá pedig bevetődve megszerezte a vezetést a cseheknek. 0–1
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a magyar csapat tiszta pirosban, a csehek tiszta fehérben játszanak.

A mérkőzés beharangozóját ide kattintva lehet elolvasni!

A MAGYAR VÁLOGATOTT KERETE
Kapusok:
JANURIK Kinga (Érd), KISS Éva (Győri Audi ETO)
Jobbszélsők: BÓDI Bernadett (Győri Audi ETO), LUKÁCS Viktória (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Jobbátlövők: HORNYÁK Dóra (FTC-Rail Cargo Hungaria), KOVÁCS Anna (Dunaújvárosi KKA), PLANÉTA Szimonetta (Thüringer HC – Németország)
Irányítók: GÖRBICZ Anita (Győri Audi ETO)
Beállók: DOMBI Luca (Mosonmagyaróvár), KISFALUDY Anett (Érd), MÉSZÁROS Rea (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Balátlövők: KLIVINYI Kinga (Érd), SZEKERES Klára (FTC-Rail Cargo Hungaria), TRISCSUK Krisztina (Siófok)
Balszélsők: ERDŐSI Ildikó (Siófok), SCHATZL Nadine (FTC Rail Cargo Hungaria)
Szövetségi kapitány: Kim RASMUSSEN
Edző: SITI Bea
Kapusedző: BAKOS István

Tartalék: SZUCSÁNSZKI Zita (FTC-Rail Cargo Hungaria)

ELLENFÉLNÉZŐ: CSEHORSZÁG
Olimpia: nem szerepelt
Világbajnokság: 13.(1997), 13–16. (1995), 15. (2003, 2013), 19. (1999) – 5 részvétel
Európa-bajnokság: 8. (1994, 2002), 12. (2012), 15. (2004) – 4 részvétel
Egymás elleni mérlegünk Csehországgal szemben: 14 mérkőzés, 14 győzelem, 417–323-s gólkülönbség

Legutóbbi mérkőzés: 2014 10.12
Magyarország–Csehország 32–27 (16–18)
Szigetszentmiklós
Magyarország:
Kiss É. – Bognár-Bódi 3, Tomori 6, Szucsánszki 1, Szamoránsky P. 5, Görbicz 9, Kovacsics 1. Csere: Herr O. (kapus), Orbán Adrienn 2, Planéta 2, Mayer, Erdősi 2, Triscsuk 1, Bulath, Mészáros R., Tóth G. Szövetségi kapitány: Németh András