Női kézi: Bódi ebben a szezonban már nem játszhat

Vágólapra másolva!
2016.01.19. 10:52
Elülső keresztszalag-szakadás miatt műteni kell Bódi Bernadettet, a Győri Audi ETO KC jobbszélsőjét, aki így ebben a szezonban már nem léphet pályára.

Bódi a győriek Sävehof elleni idegenbeli Bajnokok Ligája-mérkőzésén sérült meg rossz talajfogás következtében, ám akkor még nem lehetett tudni a pontos diagnózist. A klub keddi közleménye szerint az MR-vizsgálat elülső keresztszalag-szakadást mutatott ki. A szélsőre műtét, és legalább hat hónapos kihagyás vár.Bódi a győriek Sävehof elleni idegenbeli Bajnokok Ligája-mérkőzésén sérült meg rossz talajfogás következtében, ám akkor még nem lehetett tudni a pontos diagnózist. A klub keddi közleménye szerint az MR-vizsgálat elülső keresztszalag-szakadást mutatott ki. A szélsőre műtét, és legalább hat hónapos kihagyás vár.

MEGVIZSGÁLJÁK AZ ARÉNA TALAJÁT

Most jobban górcső alá veszik a győri aréna talaját, illetve az edzésmunkát is – olvasható a kisalfold.hu cikkében. Azóta szaporodtak meg ugyanis a súlyos sérülések, amióta az új arénában edz és játszik a csapat. Ugyanilyen műanyag borítás volt egyébként a Magvassy- és az egyetemi csarnokban is, igaz, ott a parkettára tették rá. Független szakértővel szeretné megvizsgáltatni az Audi ETO, valóban jelenthet-e gondot a parketta hiánya, illetve olyan létesítményeket is felkeresnek, ahol a sportpadlót ugyanígy alakították ki. Megnézik, ott milyen terhelést kapnak a játékosok és ezzel együtt milyen a sérülési ráta.

Ahogyan Balogh Péter csapatorvos fogalmazott: „Előfordulhat, hogy ez a talaj a nagy terheléssel együtt vezet a játékosok sérüléséhez, de nincs kizárva, hogy a kisebb leterheltség mellett sem lenne jobb a helyzet, legfeljebb később jönnének elő a bajok...”

Legfrissebb hírek

Nagy változás a Győri ETO-nál, távozik a sportvezető

Kézilabda
Tegnap, 11:51

Győri-Lukács Viktória elárulta, már a négyes döntő alatt várandós volt

Kézilabda
2025.07.30. 19:01

A Győri ETO edzője az anyai örömök előtt állókról: Tudtam a szándékukról, ezért is „igazoltuk túl” magunkat

Kézilabda
2025.07.29. 09:04

Szemerey Zsófi hazatért, és három trófeát nyerne az ETO-val

Kézilabda
2025.07.25. 19:24

Ikreket vár Győri-Lukács Viktória, kihagyja a vb-t és a következő idényt

Kézilabda
2025.07.25. 11:48

Októberben Győr–FTC, novemberben Szeged–Veszprém – itt a női és férfi kézilabda NB I TELJES SORSOLÁSA!

Kézilabda
2025.07.24. 11:32

Egy meccset játszana újra Andrea Lekics, aki mindig szórakoztatni akarta a szurkolókat

Kézilabda
2025.07.22. 11:07

A Győr és a DVSC idegenben, az FTC otthon kezdi a női kézi BL csoportkörét

Kézilabda
2025.07.11. 16:03
Ezek is érdekelhetik