Osztálykülönbség: tizenhat góllal győzött az ETO

2018.10.21. 13:50
Hansen (labdával) nagy bombagólokkal vette ki a részét a sikerből (Fotó: Koncz György, archív)
A női kézilabda Bajnokok Ligája C-csoportjában a 3. fordulóban az eddig veretlen Győri Auto ETO KC a még nyeretlen német Thüringer HC otthonában lépett pályára és egy szorosabban alakuló első félidő után a második játékrész elején valósággal lelépte ellenfelét és végül 38–22-re győzött.

NŐI KÉZILABDABAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 3. FORDULÓ

C-CSOPORT
THÜRINGER HC (német)–GYŐRI AUDI ETO KC 22–38 (11–15)
Nordhausen, 1800
néző. Vezette: M. Bennani, S. Bennani (svédek)
THÜRINGER HC: Giegerich – Jakubisová, Triscsuk 4, LUZUMOVÁ 5 (1), Schmelzer 2, Bölk 3, Grossmann. Csere: Krause (kapus), Huber 1, Stolle 4, Mazzucco 3, Lang. Edző: Herbert Müller
GYŐR: GRIMSBÖ – BÓDI 5, V. Kristiansen 5, S. OFTEDAL 6 (2), BRATTSET 5, E. Amorim 3, Fodor Cs. 3. Csere: Kiss É., Leynaud (kapusok), Puhalák 1, Groot 4 (1), A. HANSEN 4, Knedlíková 1, Varga E., Görbicz, Afentaler 1. Edző: Danyi Gábor
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–2. 12. p.: 5–7. 20. p.: 8–12. 27. p.: 10–14. 41. p.: 13–25. 52. p.: 18–32
Kiállítások: 2, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 3/3
Danyi Gábor:
– A győzelmünk nagysága kicsit meglepett, nem vártam ekkora különbséget a két csapat között. A második félidei játékunk meggyőző volt, támadásban és védekezésben is remekül teljesítettünk, utóbbiban a védőfal és a kapus összhangja az idény során most működött a legjobban. Mindenképpen pozitívum a fiatalok jó játéka is, de ezt a győzelmet is a helyén kell kezelni. Mostantól a szerdai, Siófok elleni bajnoki rangadóra készülünk.

Veretlenül várta a csoport még nyeretlen tagja, a Thüringer HC elleni mérkőzést a Győri Audi ETO KC a Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában. Noha a meccs első gólját a házigazdák szerezték – Emily Bölk volt eredményes –, az első játékrészben ettől eltekintve végig az ETO vezetett.

Ezt elsősorban a remek napot kifogó Kari Aalvik Grimsbö kapusnak köszönhette a zöld-fehér társaság, na meg a rendkívül olajozottan működő védelmének és annak, hogy támadásban többen is az átlag fölötti jó teljesítménnyel rukkoltak elő.

A félidő utolsó harmadában váratlanul elkezdtek sokat szabálytalankodni a győriek s emiatt rendre emberhátrányban kellett játszaniuk, de a meglehetősen dekoncentráltan kézilabdázó németek nem tudtak élni a létszámfölényes helyzetekkel.

A második félidő elején aztán a Győr pillanatok alatt eldöntötte a mérkőzést: a 15–11-es félidei vezetés után az ETO hat perc alatt bemutatott egy 6–1-es, majd újabb 9 perc alatt egy 7–2-es rohamot, azaz negyedórával a vége előtt 28–14-re vezetett már.

Az utolsó percekre a németek már úgy néztek ki, mint akiknek az élettől is elment a kedvük, míg az ETO játékosai Anne Mette Hansen, Nycke Groot, Bódi Bernadett és Kari Brattset is kedvükre dobálták a gólokat, és szinte minden megoldása bejött a vendégeknek.

A Győr 16 góllal verte meg a Thüringer HC-t, és a 38–22-es győzelem a legnagyobb különbségű siker ebben a szezonban a BL főtábláján. A németeket erősítő Triscsuk Krisztina kilenc lövésből négy gólt dobott a találkozón.

4. Thüringer HC (német)33 68–93–250

Köszönjük olvasóink figyelmét, további szép estét és jó pihenést kívánunk!

60. perc: Vége! Tizenhat gólos győzelmet aratott a Győri ETO!

60. perc: Hansen nagy góljára Luzumová válaszolt, 22–38

60. perc: Mazzucco a jobb szélről behúzza a rövidbe Leynaud lába mellé, 21–37.

59. perc: Varga Emőke is a pályán. Afentáler lövését védi Krause.

58. perc: Triscsuk újabb rossz lövése után jöhet a győri támadás.

57. perc: Triscsuk rossz lövése után Groot folytatja a gólgyártást, 20–37.

56. perc: És még egyszer: Schmelzer lövi a 20. német gólt, amire megint Groot válaszol a kezdésből, 20–36!

55. perc: Luzumová lövi az első gólt Leyanud-nak – szép cselekkel verte át a védelmet. A középkezdésből Grootlő az üres kapuba, 19–35.

54. perc: Hetes, Groot a vonalon, be is lövi, ˜18–34

53. perc: Leynaud-nak nem tudnak gólt lőni – ami nem probléma, a túloldalon Knedliková eredményes, 18–33!

52. perc: Schmelzer lövését Leynaud védi, majd Afentaler Sára lő nagy gólt bemutatkozásként, 18–32.

51. perc: Győri időkérés. Kapust cserél a Győr, Leynaud véd Grimsbö helyett.

51. perc: Groot eladja, Mazzucco meg csúnyán a kapu mellé ejt.

50. perc: Kristiansen válaszol újra, 18–31. Triscsuk lövését védi Grimsbö.

49. perc: Stolle beküldése jó döntés volt, a negyedik gólját szerzi, 18–30

48. perc: Bölk jó sánca után Stolletalál be újra. Kristiansen válaszolt gyorsan 17–30.

47. perc: Mazzucco a szélről eredményes, 16–29.

46. perc: Szép játék után Brattset megszerezte első gólját a második félidőben, 15–29.

45. perc: Egy védés itt, egy ott… Stolle lövésére nem tud mozdulni Grimsbö, 15–28.

44. perc: Bódié a 27 magyar találat. Hansené meg a 28.miután újabb óriási gólt ragaszt a léc alá.

43. perc: Átállnak a németek hét a hat elleni támadásra. Grimsbö majdnem ki is használja, de a visszafutó Krause hárított.

43. perc: Hansen a kilencesről felugorva lő hasonlóan nagy gólt, 14–26.

42. perc: Triscsuk visszatért a pályára, egy nagy góllal jelzi is ezt, 14–25.

41. perc: Bölk újabb lövését védi Grimsbö, majd Görbicz passza után Bódi a szélről, a 25. győri gólt lövi.

40. perc: Törölni kell, de picit tovább tart a művelet a szokásosnál, mert elromlott a törlő. Mazzuco ront a szélről, Bódi viszont nem, 13–24.

39. perc: Német időkérés.

39. perc: Ott a közte tíz. Amorim volt eredményes Oftedal passza után, 13–23!

38. perc: Görbicz először a pályán, Amorim lő szép gólt, 13–22!

37. perc: Grimsbö újabb védése után Kristiansen lőtt zúgó kapufát, majd Oftedal szerezte vissza gyorsan a labdát, aztán egy újabb rossz lövés után Mazzucco gyors indításból volt eredményes, 13–21.

36. perc: Két gyors győri gól: előbb Bódi, majd Oftedal volt eredményes, 12–21.

36. perc: Stolle jött be Triscsuk helyett. Bölk szép lövésből szerzi az első német gólt.

35. perc: Német időkérés.

35. perc: Oftedal kerülte meg Triscsukot, szép gól, 11–19!

34. perc: Triscsuk lövését Grimsbö tolta oldalra.aztán Amorim lőtt fölé, de Triscsuk szabálytalan volt vele szemben, majd a Győré a labda.

33. perc: Krause első védése is megvan, Amorim lövését hárította, a kipattanó a győrieké. Kristiansen szép cselek után lőtt kapufás gól, 11–18!

32. perc: Triscsuk passzát Amorim kapcsolta le, a támadás végén Hansen szépen elpörgette Krause mellett, hat közte, 11–17!

31. perc: Folytatódik a meccs, a németeknél Krause véd. A Győrnél maradrt Grimsbö. Oftedal hamar fel is avatta, 11–16.

30. perc: Vége az első félidőnek, néggyel jobb az ETO.

30. perc: Bölk lőtt 10 méterről felugorva, Grimsbö bravúrosan ment. Brattset megint szépen fordult be Huber mellett , 11–15.

29. perc: Gyorsan elrontott újabb győri támadás, de legalább a kiállítás letelt.

28. perc: Luzumová labdaszerzés után a saját kilenceséről dobja be az üres győri kapuba, 11–14.

27. perc: Hetes a németeknek, Luzumová ezt már nem hibázza el, 10–14.

27. perc: Amorin csodaszép bal csapottal verte állba Luzumovát, ökölvívásban KO-gyanús, itt a svéd hölgyeknél még sípszót sem ért...

26. perc: Letelt a német emberelőny. Sokra nem mentek vele.Viszont újra próbálkozhatnak, Hansen cibálta megh Luzumovát, mehet vissza a padra.

25. perc: Amorim játszott Brattsethez, aki szépen lefordult emberéről és bevágta a 14. magyar gólt, 9–14!

24. perc: Győri időkérés.

23. perc: Ez nem Groot napja, eltüntette Jakobisovát, két perc, és hetes. Bölk fölé pattintja!

23. perc: Hetest kap az ETO, Oftedal belövi ezt is, 9–13.

22. perc: Stolle vet véget a gólcsendnek, 9–12

21. perc: Hansen kapott két percet, Luzumová kiharcolt egy hetest, a második kiállítás elmarad. A vonalról Luzumová kapufát lőtt, Kiss Éva ügyesen zavarta. A kipattanó a németeké.

20. perc: Passzívat jeleznek a bírók, Triscsuk ellövi, Grimsbö véd. Letelt a kiállítás.

19. perc: Groot elpasszolja emberelőnyben...Kapus nélkül támadnak a németek. Triscsuk valami óriási nagy gólt vágott, amire Hansen középkezdésből válaszolt az üres kapuba, 8–12.

19. perc: Huber kapja a meccs első kétpercét, Brattsetet dolgozta meg a falban.

18. perc: Német időkérés!

18. perc: Grimsbö újabb nagyszerű védése után Puhalák is megszerzi első gólját, 7–11!

17. perc: Grossmann a szélről lő fölé. Hűha… Elszúrják a németek a védekezést, Hansen olyan üresen marad középen, hogy ő is meglepődik, és fölé lő.

16. perc: Grimsbö remek védése után Kristiansen szép egyéni megmozdulás végén szerzi a 10. győri gólt, 7–10!

16. perc: Puhalák váltotta Fodort, Bölk kapott sárgát, Amorim meg eladta.

15. perc: Fodor harmadik gólja: Grimsbö jó indítása után most nem hibázik, 6–9! Triscsuk fölé, aztán majd Giegerich védése után Luzumová pattintotta be a hetedik német gólt, 7–9.

14. perc: Fodor ront a szélről Amorim hát mögötti passza után.

13. perc: Brattset beállóból, Triscsuk átlövésből eredményes, 6–8!

12. perc: Bölk nagy góljával zárkózik a Thüringer HC, 5–7.

11. perc: Egy jó labdaszerzés után Fodor növeli háromra a különbséget, 4–7!

10. perc: Schmelzer rossz lövése után Bódi olyan gyorsan talál be, hogy a tévé is lemaradt róla, 4–6.

9. perc: Huber egyenlít a falból, 4–4. Giegerich mutat be egy újabb védést, Fodor lövését hárította. Kristiansen tört be kettes posztról, 4–5!

8. perc: Kristiansen kapott sárgát, aztán Grimsbö véd gyorsan, majd Giegerich is Kristiansen elkapkodott lövése után.

7. perc: Triscsuk csípőből, ember mellett lő szép gólt, majd Amorimnál fújnak támadót, 3–4.

6. perc: Amorinak ez a lövése már jó, 2–4!

5. perc: Oftedal lövi a harmadik győri gólt, 2–3!

5. perc: Egy jó bejátszás után Schmelzer egyenlít. Luzumová adta a passzt, 2–2.

4. perc: Az ETO támadása egy rossz Amorim lövéssel zárul.

3. perc: Amorim pakol oda Triscsuknak, aztán Bölk talpról mellé lő, támadhat a Győr.

3. perc: Egy Grimsbö-védés után Fodor Csenge a szélről lő, 1–2!

2. perc: Bölk lövi a meccs első gólját, Oftedal hetesből egyenlít, 1–1.

1. perc: A németek kezdtek, náluk Giegerich, nálunk Grimsbö véd.

A hazaiak piros mez, fekete nadrág szín összeállításban a győriek tiszta fehérben játszanak majd.

Szól a BL-himnusz, a csapatok már a pályán.

A kezdésig még bőven van idő, megnézni ahogy Göbicz bedobja a félpályáról...

Most az egyszer leírjuk a német csapat teljes nevét: Thüringer Handball Club Erfurt-Bad Langensalza e. V. Röviden Thüringer HC, még rövidebben THC, de ettől inkább eltekintenénk.

Köszöntjük olvasóinkat, hamarosan megkezdődik a mérkőzés! A csapatok már végeztek a bemelegítéssel, jön a bemutatás.

ELŐZMÉNYEK, ÉRDEKESSÉGEK

Az 53-szoros magyar válogatott balátlövő, Triscsuk Krisztina a nyáron 14 év után eligazolt a magyar bajnokságból, hogy kipróbálja magát a német ligában, a Thüringer HC csapatában, amellyel a Bajnokok Ligájában is szerepel. A tapasztalt játékos 2004 óta a Veszprém, a Fehérvár, az Érd, a Dunaújváros, a Siófok és a Kisvárda együttesét is erősítette, nagy rutinja ellenére mégsem volt teljesen sima az országváltása.

Az ETO-t irányító Danyi Gábor ezúttal is azt emelte ki, hogy magukhoz képest most is lépjenek előre kicsit játékban.

„A védekezésünk egyes pontjait szeretnénk még stabilabbá tenni, ami nem feltétlenül a kapott gólok számának csökkentését jelenti, hanem azt, hogy a játékosok a kapussal és a védőfalban egymással hatékonyan tudjanak együttműködni” – így Danyi.

A Győr eddig kétszer játszott a Thüringer HC-vel, mindig nyert, legutóbb 2013. november elején hazai pályán 29–22-re.

A német csapat két vereséggel kezdte a Bajnokok Ligája 2018–2019-es szezonját, előbb hazai pályán a horvát Podravka Koprivnicától (26–28), majd a szlovén Krim Ljubjana otthonában kapott ki (27–20).

A Győr előbb a Krim Ljubjanát verte 39–23-ra, majd a második fordulóban a Korivincát győzte le 33–27-re.