Női kézi BL: a korábbi Szeged-edző sikerrel debütált

2018.10.20. 20:57
Hat góllal nyert az Ambros Martín vezette Rosztov-Don Dániában a női kézilabda BL-ben, a korábbi győri edző csapatának a hajrában már nem kellett izgulnia.

Az első félidőben már öt góllal (2–7) is vezető orosz együttes előnye a szünetre elfogyott, sőt, utána az első találatot a Köbenhavn szerezte (14–13). Ezután lassan építette fel az előnyét a Rosztov-Don, és végül hat góllal felülmúlta vendéglátóját. A sikerbe főszerepet vállalt a csapat brazil kapusa, Mayssa Pessoa, aki a második félidőben nagyon belelendült.

A CSM Bucuresti a korábbi Szeged-edző Dragan Djukics vezérletével pocsékul kezdett Norvégiában, a Vipers Kristiansand hamar ellépett 4–1-re, de az egyenlítésre sem kellett sokat várni, innentől pedig jó ideig fej fej mellett haladtak a felek (14–14). A fordulás után aztán meglógtak a románok, többször is vezettek öt góllal (16–21, 18–23), s bár a meccs hajrájában rendre visszakapaszkodott egyre a házigazda, pontot végül nem szerzett (27–29). A Bukarest a végén emberhátrányban is megőrizte előnyét, amelyet nagyban köszönhet a kiválóan játszó Andrea Lekicsnek.

A győriek csoportjában a Podravka hiába vezetett a hajrában 27–24-re, a végjátékban a Krim Ljubljana ki tudott egyenlíteni (27–27).