Női kézi BL: Pena és Pintea a forduló legjobbjai között

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2019.01.28. 13:36
null
A győri Crina Pintea tarthatatlannak bizonyult a CSM Bucuresti számára (Fotó: Török Attila)
Az európai szövetség szokás szerint kihirdette a női kézilabda Bajnokok Ligája legutóbbi hétvégéjének legjobbjait. Az EHF a középdöntő első fordulójában az FTC-Rail Cargo Hungaria átlövőjét, Nerea Penát és a Győri Audi ETO KC beállóját, Crina Pinteát is beválasztotta a három legjobb játékos közé.

A Ferencváros spanyol klasszisa 14 góljával kiemelkedett a mezőnyből a német Thüringer HC elleni győztes meccsen, míg az ETO a hibátlan lövőteljesítménnyel kilenc gólig jutó Pintea vezérletével intézte el könnyedén a román CSM Bucuresti-et. A top háromba a Metz francia válogatott játékosa, Grace Zaadi fért még be.

A két magyar csapatot egy-egy további kategóriában is képviselik, a forduló újoncának az öt gólt szerző ferencvárosi Klujber Katrint választották meg, míg a legnagyobb védést a győri Amandine Leynaud mutatta be, aki szenzációs reflexmozdulattal hárította Andrea Lekics ziccerét.

Legfrissebb hírek

Kézilabda: top 10-es utánpótláskorúak az NB I/B-ben

Utánpótlássport
7 órája

Nerea Pena edzőként döntéshozatalra tanítja játékosait

Kézilabda
2026.01.28. 09:37

A Győri ETO a második félidőben lerendezte a Gloria Bistritát a női kézilabda BL-ben

Kézilabda
2026.01.25. 17:30

A DVSC-nek nem volt esélye a pontszerzésre az Esbjerg ellen a női kézilabda BL-ben

Kézilabda
2026.01.25. 15:31

A Ferencváros a második félidőben állva hagyta a Ljubljanát

Kézilabda
2026.01.24. 17:32

Női kézilabda: Nerea Pena lett a Szent István SE U20-as csapatának edzője, de az első csapathoz is csatlakozik – hivatalos

Kézilabda
2026.01.23. 10:57

Kézi: gondolkodó, döntésképes játékosokat nevelnek az ETO akadémiáján

Utánpótlássport
2026.01.21. 11:24

Kézilabda: Eb-re készül a junior férfiválogatott

Utánpótlássport
2026.01.20. 16:15
Ezek is érdekelhetik