Lidl az FTC Gyémántfokozatú támogatója
H. D. 2020.01.26 09:53 Frissítve: 2020.01.26 09:58

Női kézi BL: nem lehet megunni Bíró Blanka bravúrjait – videó

Mint arról beszámoltunk, a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjében a Ferencváros 33–23-ra legyőzte a CSM Bucuresti-et. A szenzációs sikerhez nagyban hozzájárultak Bíró Blanka bravúrjai: a magyar kapus 28 lövésből kilencet védett, így 32 százalékos védési hatékonysággal zárt.

Bíró Blanka néhány nagy védése

Kovacsics Anikó remek gólja

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA, KÖZÉPDÖNTŐ
1. FORDULÓ, 1. CSOPORT
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA
–CSM BUCURESTI (román) 3323 (19–10)
Érd, 2200 néző. V: J. Álvarez, Y. López (spanyolok)
FTC: BÍRÓ B. – Lukács V. 4, KLUJBER 7 (1), KOVACSICS 4, SNELDER 1, HÁFRA N. 6, SCHATZL NADINE 8. Csere: Szemerey (kapus), CSISZÁR-SZEKERES, Pásztor N., Szucsánszki, Debreczeni-Klivinyi 3, Christensen, Bánfai. Edző: Elek Gábor
CSM: J. Grubisic – LEKICS 6 (2), A. Klikovac, Cvijics 3, Torstensson 1, NEAGU 7, Grbics. Csere: Dedu (kapus), Omoregie, Pintea 4, Curea 2, Perianu. Edző: Adrian Vasile
Az eredmény alakulása. 11. perc: 7–1. 15. p.: 10–3. 20. p.: 14–5. 25. p.: 18–9. 37. p.: 23–10. 43. p.: 27–13. 49. p.: 29–16. 53. p.: 29–19. 58. p.: 33–21
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 3/2
Elek Gábor:
 – Iszonyatosan rég nem látott módon harcoltunk, és jól teljesítettünk. A védekezésünk az első húsz-huszonöt percben remek volt, szenzációs kapusteljesítménnyel, és támadásban is látványosan játszottunk. Ez az időszak el is döntötte a mérkőzést. A második félidőben rendkívül fegyelmezetten és taktikusan kézilabdáztunk. Álmaimban nem gondoltam volna, hogy így játszunk és győzünk.
Adrian Vasile: – A Ferencváros topformában kézilabdázott, Bíró Blanka pedig kiválóan védett, ez is megnehezítette a dolgunkat. A lendületbe jött ellenfelet később már képtelenek voltunk megfékezni. Megérdemelt a rivális sikere.

2020.05.29 20:51:29

Kézilabda MALONYAI PÉTER

NS-VÉLEMÉNY. Ha a szerződések rendben voltak jogilag, nehezen értelmezhetők az indulatok.

2020.05.25 19:44:09

Kézilabda VINCZE SZABOLCS

Az utóbbi időben alig-alig lőhetett gólt, mégis rajongtak érte a szurkolók. A veszprémi gladiátor a veszélyhelyzet alatt is tanult magyarul.