Tizenhat nem volt, győzelem igen – középdöntős a Győri ETO

2018.11.05. 18:53
A Győri Audi ETO a Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában 31–28-ra legyőzte a német Thüringer HC-t, ezzel matematikailag is biztossá tette a középdöntőbe jutást.
Stine Oftedal öt góllal járult hozzá a győri győzelemhez (Fotók: Tumbász Hédi)
A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!
Stine Oftedal öt góllal járult hozzá a győri győzelemhez (Fotók: Tumbász Hédi) A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 4. FORDULÓ
C-CSOPORT
GYŐRI AUDI ETO KC–THÜRINGER HC (német) 31–28 (19–15)
Győr, 5307
néző. V: Prastalo, Balvan (bosnyákok)
GYŐR: Kiss É. – Knedlíková 3, S. Oftedal 5 (2), Groot 4 (2), A. HANSEN 6, E. Amorim 3, Fodor Cs. Csere: Grimsbö, LEYNAUD (kapusok), Brattset 4, Puhalák 1, V. Kristiansen 2, Bódi 2, Görbicz 1. Edző: Danyi Gábor
THÜRINGER HC: GIEGERICH – Jakubisová 1, Triscsuk, LUZUMOVÁ 7 (3), Huber, BÖLK 5, Grossmann 2. Csere: STOLLE 8, SCHMELZER 4, Mazzucco, Lang, Sazdovska 1. Edző: Herbert Müller
Az eredmény alakulása. 5. perc: 5–2. 13. p.: 9–7. 20. p.: 12–13. 26. p.: 15–14. 38. p.: 20–20. 42. p.: 22–22. 49. p.: 26–26. 55. p.: 30–27
Kiállítások: 2, ill. 8 perc
Hétméteresek: 7/4, ill. 3/3
Danyi Gábor:
– Nagyon sok hibával játszottunk, védekezésben és támadásban is. Tudomásul kell venni, hogy mi is képesek vagyunk hibák elkövetésére. Az ellenfél pedig kiválóan teljesített, végig kemény ellenállást tanúsítva. Talán a csapatunk hozzáállását emelhetném ki, a csapatszellem segített át bennünket a nehézségeken.
Herbert Müller: – Alapcélunk volt, hogy ne legyen akkora különbség az eredményben, mint az első mérkőzésen. Az utolsó pillanatig akartunk küzdeni, s ezt a csapat sikerrel teljesítette. Élmény volt játszani a női mezőny legprofibb klubjának fantasztikus hangulatú csarnokában.

Tizenhat gól. A Győri Audi ETO KC október 21-én ekkora különbséggel győzte le a Thüringer HC-t Németországban, így a Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulója előtt nem sokan kételkedhettek abban – ami egyébként sem volt kérdés –, hogy a címvédő bebiztosítja a középdöntőbe jutást.

A hazája bajnokságában hibátlan, ám a BL-ben még nyeretlen csapat csupán tizenhárom játékossal és Triscsuk Krisztinával a soraiban érkeztek Győrbe, de a magyar kézilabdázó a 10. percben ki is szállt, miután Eduarda Amorim óriási gólt lőve a mozdulat végén kézzel eltalálta a fejét. Ekkor 8–4-re vezetett a hazai együttes, minden a várakozásoknak megfelelően alakult.

Iveta Luzomová aztán már nemcsak hetesekből, hanem akcióból is egyre eredményesebb lett, miközben az ETO nem tudta tartani azt a parádés hatékonyságot, amivel kezdett, sőt, egyre több helyzetet puskázott el. A 21. percben először vezetett a Thüringen, ám nagyjából csak egy percig volt előnyben: Kari Aalvik Grimsbö védésekkel szállt be, a pálya másik oldalán Anne Mette Hansen, Stine Oftedal és Nycke Groot vette kezébe az irányítást.

A második félidő ugyanúgy négygólos győri előnnyel kezdődött, mint az idegenbeli összecsapáson, a folytatás azonban korántsem volt hasonló. Míg Németországban a fordulást követően tíz perc alatt két számjegyűvé növelte a különbséget az ETO, addig most beragadtak a hazaiak, a Thüringen folyamatosan zárkózott.

A 49. percben megint egált mutatott az eredményjelző (26–26), Alicia Stolle és Emily Bölk megállás nélkül szerezte a gólokat. Ilyenkor jött Amandine Leynaud, aki végre kifogott a német tüzéreken, ezzel egy időben többször is az üres kaput vette be a Győr, így az utolsó három-négy percre már megnyugtató előnnyel mehetett, és nem is rontotta el a végét. 31–28

A címvédő matematikailag is biztossá tette a továbbjutást.

Véget ért a mérkőzés! Győzött a Győr.
60. perc:
Bratsett kapufája után Luzumová ejtett jól. 31–28
59. perc: és még egy Leynaud-védés.
59. perc: Amorim
lőtt nagy gólt, alighanem eldőlt. 31–27
58. perc: Leynaud és a kapufa közös erővel hárított. Újabb időkérés, ezúttal a hazai oldalon.
57. perc:
a kapuban már Leynaud véd. A kulcsszó a véd.
57. perc:
időt kért a Thüringer.
56. perc:
gyors támadást vezetett a Győr, Kristiansen zárta le góllal. 30–27
55. perc: Luzumová
talált be, ám nem értek vissza időben a németek, Groot középkezdésből lőtt gólt az üres kapuba. 29–27
54. perc:
Schmelzer állították ki Amorimról, hetest is kapott a Győr, amit Görbicz a lécre ejtett. Sorozatban három hétméteresnél hagyott ki az ETO.
53. perc: nagyon hosszú német akciót védekezett ki a Győr.
51. perc: Kristiansen
elleste a trükköt Görbicztől, ő is a saját térfeléről vette be az üres kaput. 28–26
50. perc:
eladott labda itt is, ott is. Utóbbiból Görbicz lőhetett üres kapura, és nem is hibázta el a lehetőséget. 27–26
50. perc:
Luzumová szállt ki két percre. Herbert Müller sárga lapot kapott reklamálásért.
49. perc: Stolle már a nyolcadik gólját lőtte. 26–26
48. perc:
időt kértek a németek.
48. perc:
Görbicz Anita is beállt, az első lövése mellé szállt.
47. perc: Stolle
sem lassít, nagy gólt lőtt. A másik oldalon Hansen. 26–25
46. perc: Bölk
szerzett újabb gólt, majd ismét láthattunk egy jó Amorim, Brattset összjátékot. 25–24
44. perc: Schmelzer
góljára azonnal válaszolt Oftedal. 24–23
43. perc:
rossz támadás mindkét oldalon, a németeké után Bódi szerzett gyors gólt indításból. 23–22
42. perc:
most elégelte meg a látottakat Danyi Gábor. Időkérés.
42. perc:
lerohanást vezetett a Thüringer és Jakubisová újfent egalizált. 22–22
40. perc:
Amorim szolgálta ki Bratsettet, aki gólt szerzett. 22–21
39. perc:
kétszer segített a kapufa, ám a másik oldalon Brattsett is hibázott, majd Bölk talált be. 21–21
38. perc:
végre egy győri gól. Hansen. 21–20
38. perc:
a sokadik elrontott hazai támadás után Stolle kiegyenlített. 20–20

36. perc: Szazdovszka könnyelműen eladott győri labdát büntetett meg góllal. 20–19
35. perc:
Oftedal elrontotta a hetest, majd a kipattanót a lécre pattintotta.
34. perc:
úgy tűnt, megfogják Stollét, ám ő így is gólt szerzett. 20–18
33. perc:
a Hansen által kiharcolt hétméterest Groot a kapufára lőtte.
32. perc: Bódi
könnyedén szerzett gólt, erre Stolle válaszolt. 20–17
32. perc:
német védés, majd Bölk-gól.19–16
31. perc:
elkezdődött a második játékrész.

1. FÉLIDŐ

Véget ért az első félidő.

30. perc: Grimsbö sokadik egymás utáni védését követően heteshez jutott a Győr, Schmelzert kiállították. A büntetőt Groot a kapus érintésével együtt is belőtte. 19–15
29. perc: Hansen
lőtt nagy gólt. 18–15
28. perc: Luzumová
megszerezte az ötödik gólját. 17–15
27. perc: Brattsett
növelte az előnyt. 17–14
26. perc:
Grimsbö védése után indított a Győr, Hansen ziccerből talált be. 16–14
26. perc:
most a német edző hívta magához az övéit.
26. perc:
Oftedal szépen szolgálta ki Brattsettet, aki nem is hibázott. 15–14
25. perc: Puhalák rontott szélről, majd Mazzucco is.
23. perc:
egy-egy elhibázott akció után Oftedal harcolt ki büntetőt, amit most Groot értékesített. 14–14
22. perc: Oftedal
hetesből egyenlített, ám nem sokáig maradt ez az állás, megint Stolle volt eredményes. 13–14
21. perc: Stolle
góljával először vezettek a németek. 12–13
20. perc:
emberelőnyben támadott a Győr, Knedlíková lövése kifelé pattant a kapufáról.
19. perc:
az első időkérést Danyi használta ki.
19. perc:
Danyi Gábor is kapott egy sárga lapot reklamálásért. Emberhátrányban, de hat emberrel támadott az ETO, amely labdát vesztett, Luzumová az üres kapu talált be a saját térfeléről. 12–12
19. perc:
Bölknek is ki kellett mennie két percre.
18. perc: Schmelzer
gólt lőtt, ráadásul Hansent kiállították közben. 12–11
16. perc: Schmelzer
góljára Oftedal válaszolt, majd Bölk talált be, kicsivel később Puhalák volt eredményes bal szélről. 12–10
15. perc:
az első győri hetest Oftedal tette a helyére. 10–8
14. perc: Grossmann
előzte meg a labdáért futó Kisst és az üres kapuba lőtt. 9–8
13. perc:
Grimsbö jött be hetest védeni, de ő sem tudott kifogni Luzumován. 9–7
12. perc:
Kiss védése után Knedlíková talált be szélről. 9–6
11. perc:
Groot a kapufát találta el, majd azonnal labdát szerzett Amorim, aki egy védő szorításában fülé ejtett.
10. perc: Schemelzer
kapott jó labdát beállóban és talált be. Az ellentámadásból Fodor lőtt mellé, majd Stolle volt eredményes. 8–6
10. perc: Amorim
belelendült, Triscsuk mellett lőtt gólt, a brazil továbblendülő keze eltalálta a magyar kézilabdázó fejét. 8–4
9. perc:
egymás után három támadást hibázott már el az ETO, Bölk büntetett. Amorim is hozzászólt, ez az első találata. 7–4
8. perc: Grossmann
révén először szerzett gólt akcióból a Thüringer. 6–3
7. perc: Griegerich rövid időn belül kétszer védett, Kiss Éva is leutánozta a másik oldalon.
6. perc: Groot
előtt nyílt út, ki is használta, könnyű gólt szerzett. 6–2
5. perc:
Huber lövése megállt a gólvonal síkjában, a másik oldalon Knedlíková a kapuba talált. 5–2
4. perc:
újabb vendéghetes, ezt is Luzumová értékesítette, majd Oftedal talált be. 4–2
3. perc: Luzumová
hetesére Hansen válaszolt akciógóllal. 3–1
2. perc: Hansen
átlövőben kezdett, rögtön lőtt is egy gólt, másodpercekkel később ismét a Győrnél volt a labda Knedlíková talált be. 2–0
1. perc:
elkezdődött a mérkőzés. A németeké volt az első támadás, Kiss Éva védéssel mutatkozott be.
Bemutatták a csapatokat, a győri közönség elénekelte a Himnuszt, hamarosan kezdődik a mérkőzés.

ELŐZMÉNYEK

Szenzációsan kezdte a 2018–2019-es idényt a Győri Audi ETO KC, amely eddig kilenc győzelmet szerzett a magyar bajnokságban, és mindhárom csoportellenfelét legyőzte a Bajnokok Ligájában: a szlovén Krimet tizenhat (39–23), a horvát Koprivnicát hat (33–27), a német Thüringer HC-t pedig ugyancsak tizenhat (38–22) góllal, utóbbi kettőt ráadásul idegenben.

Hétfőn újra a németekkel csap össze a címvédő együttes, és jó hír, hogy a szezon eleji kisebb nehézségeknek már nyomuk sincs.

„Lassan kezdjük felvenni azt a ritmust, amit én is szeretnék látni. Támadásban már eddig is ezt a tempót diktáltuk, de úgy néz ki, végre a védekezésre is marad energia ilyen nagy sebesség mellett. Ez egyébként nem is kondíció, hanem koncentráció kérdése” – mondta Danyi Gábor, a győriek edzője, és szavait alátámasztja, hogy a Győr a három BL-meccsen összesen 72 gólt kapott, ami kereken 24-es átlag, ennél egyedül a francia Metz kapott kevesebbet a tizenhatos mezőnyből, 63-at.

Az edző szerint a Thüringer HC ellen hazai pályán legalább annyit kell majd dolgozniuk a sikerért, mint a kinti találkozón.

„A németek támadójátéka annyiban mindenképpen speciális, hogy elsősorban a hét a hat elleni játékban erősek, amit sokáig és nagyon erőltetnek, annyira, hogy még emberelőnyös helyzetben is lehozzák a kapust, és hét az öt ellen támadnak – tette hozzá Danyi Gábor. – De emiatt nem aggódom különösebben, mert megvan rá a válaszunk.”