Nincs trónfosztás, Norvégia megmutatta, ki az úr(nő)

2010.12.19. 18:28
A társrendező Norvégia 25–20-ra győzött Svédország ellen a női kézilabda Európa-bajnokság dániai döntőjében, így sorozatban negyedszer is a kontinens legjobbja lett. A szünetben még a svédek álltak jobban, ám a második félidő elején a norvégok hamar fordítani tudtak, és ezután már nem adták ki a vezetést a kezükből.

A svédek ezúttal az igazi Hammersenggel (labdával) találták szembe magukat (Fotó: Action Images)

A középdöntőben a svédek általános meglepetésre sima győzelmet arattak a norvégok ellen (24–19), a döntőben ezzel együtt az utóbbiak számítottak jóval esélyesebbnek. Nagyot tévedett azonban, aki azt hitte, hogy „véres" norvég bosszúra kerül sor és a társházigazda kiütéses sikerrel vág vissza.

Az első gólra, amelyet a svédek szereztek, hárommal válaszoltak a mérkőzés elején a norvégok, ám a kék-sárgák nem engedték ellépni ellenfelüket, sőt visszavették a vezetést, és a szünetig nem is engedték azt ki a kezükből.

A bronzmérkőzéshez hasonlóan kevés gólt láthatott a herningi MCH Arena közönsége, a felállt fal ellen egyik csapatnak sem volt könnyű dolga, gyors indítás pedig nem sok akadt.

A szünet után a norvégok nagyobb sebességi fokozatba kapcsoltak, ami több hibát is maga után vont, ám a hatás összességében nem maradt el: tíz perc alatt mínusz egyből plusz hármat „csináltak" Thorir Hergeirsson lányai.

Gro Hammerseng ezúttal valódi vezére volt együttesének, rendkívül jó százalékkal lőtt, a svédek ellenben támadásban nagyon visszaestek, így hiába kért időt Per Johansson, a különbség tovább nőt a felek között.

Így lett 13–13-ról 19–13, és amikor Kristina Flognman megtörte a több mint tízperces svéd gólcsendet, már sejteni lehetett, hogy nem lesz trónfosztás. A véghajrá izgalommentesen alakult, Norvégia ötgólos győzelemmel védte meg a címét, egyben megszerezte az ötödik Eb-aranyát – sorozatban a negyediket.

NŐI KÉZILABDA EB
DÖNTŐ
NORVÉGIA–SVÉDORSZÁG 25–20 (10–11)
Herning, 11 000 néző. V: Gjeding, Hansen (dánok)
NORVÉGIA: LUNDE-HARALDSEN – Riegelhuth, Nöstvold 2, HAMMERSENG  5, Frafjord 1, Alstad, Johansen. Csere: Grimsbö (kapus), LARSEN 1, Stange, LÖKE 5, Breivang 3, HERREM 4, Sulland  3 (2), Mörk 1
SVÉDORSZÁG: Grubbström – Wiel 1, Jacobsen, GULLDÉN 7 (4), Wiberg, Torstenson 3, Boson 1. Csere: KAIN (kapus), Wallter, Johansson 3, Wallén 1, FLOGNMAN 3, Helleberg, Islas 1, Roberts
Az eredmény alakulása. 6. p.: 3–1. 11. p.: 4–2. 20. p.: 4–6. 24. p.: 6–6. 28. p.: 7–10. 33. p.: 12–11. 35. p.: 13–13. 45. p.: 19–13. 50. p.: 19–16. 54. p.: 21–18. 57. p.: 23–18
Kiállítások: 2, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 4/4