Németország bekezdett: háromgólos norvég vereség

2011.12.03. 22:05
A németek remekül tartották a belső norvég játékosokat, s ez győzelmet ért
Az olimpiai és Európa-bajnok Norvégia első mérkőzésén vereséget szenvedett Németországtól a brazíliai női kézilabda-világbajnokságon. Thorir Hergeirsson válogatottja jobban kezdett, ám a második félidőben Németország meggyőzőbbnek tűnt, és Franziska Mietzner vezérletével megérdemelten szerezte meg a két pontot.

A nap rangadójának a Norvégia–Németország mérkőzést kiálthattuk ki az A-csoportból, és a találkozó igazolta is a várakozásokat. Kristine Lunde-Borgersen annak ellenére, hogy éppen felépült a vb-re sérüléséből, jól kezdett, az első percekben nemcsak jó passzokkal, de gólokkal is segítette csapatát.

A TÖBBI CSOPORTBAN
A B-csoportban az nyilvánvalónak tűnt, hogy Ausztráliának még Kazahsztán ellen sem lesz esélye, ez így is lett. Oroszország a második félidőben teljesen felőrölte Dél-Koreát, amely így súlyos, 14 gólos vereséggel kezdett.
A C-csoportban Románia alaposan megszenvedett Tunéziával, hiszen az afrikaiak a szünetben még vezettek, végül azonban érvényesült a papírforma, akárcsak a francia–japán meccsen.
A D-csoportban szorosabb meccset is legfeljebb a Horvátország–Elefántcsontpart találkozótól várhattunk, azonban az európaiak itt is hamar megtörték ellenfelük ellenállását, Uruguayról és Argentínáról pedig pillanatok alatt kiderült, hogy ezen a szinten outsider.

Ennek megfelelően el is húztak néhány góllal a norvégok, ám 7–4 után már nem tudták növelni előnyüket, a német hátrány folyamatosan csökkenni kezdett. Támadásban elsősorban Sabrina Richter tartotta Heine Jensen válogatottját, de sokat számított, hogy Clara Woltering is jól szállt be a kapuba Sabine Englert helyére, a szünetben így 13–12 volt az olimpiai és Európa-bajnok előnye.

A norvégoknál az első játékrészben Linn Jörum Sulland szerezte a legtöbb gólt, a második félidőben azonban sokáig nem találták a szabályosan, de agresszívan védekező németek ellenszerét támadásban, miközben a fiatal Nadja Nadgornaja és Franziska Mietzner vezérletével fordítottak a fehér mezesek.

Katrine Lunde-Haraldsen hiába védett hetest, Thorir Hergerirsson úgy látta jobbnak, ha időt kér a 40. percben, ez is azonban csak arra volt elég, hogy a hajráig „konzerválja” a kétgólos német vezetést (17–19, 24–26).

A németek úgy is megőrizték előnyüket, hogy Wolteringnek a második félidő közepén volt egy rosszabb időszaka, a norvég szélsők pedig hiába szedték össze magukat a hajrára, a belső német embereket nem tudták tartani. Az előjelek ismeretében némileg váratlanul, de a látottak alapján Németország jogosan, 31–28-ra legyőzte Norvégiát.

A csoport korábbi mérkőzésén is meglepetés született: az izlandiak 22–21-re győzték le a jó erőkből álló montenegróiakat. A montenegróiaknál Bojana Popovics és Katarina Bulatovics ugyan jól húzta a csapatot, de rengeteg volt az eladott labda, így „dóttirék” fegyelmezett kézilabdája nagy bravúrt ért.

NŐI KÉZILABDA-VB, BRAZÍLIA
A-CSOPORT
Montenegró–Izland21–22 (10–11)
Ld: Popovics, Bulatovics 6-6, Jovanovics 5, ill. Knutsdóttir 6, Skúladottir 5, Sigurdardóttir 3/2
Norvégia–Németország28–31 (14–13)
Ld: Sulland 6/3, K. M. Johansen 4, Lunde-Borgersen, Löke, Breivang 3-3, ill. Mietzner 8/4, Richter, Melbeck 6-6, Nadgornaja, Wohlbold 3-3
Angola–Kína 30–29 (10–12)
Ld: Viegas, Calandula, L. Kiala, M. Kiala 5-5, Morais, Almeida 3-3, ill. Wei 5, Li, Lan 4-4, Sun 3
B-CSOPORT
Kazahsztán–Ausztrália37–9 (20–6)
Ld: Volnukinya 7/1, Latkinya 5/1, Kulakova, Jakovleva, Kurgambajeva 4-4, Baranovszkaja 4/1, ill. Hudson-Gofers 3
Oroszország–Dél-Korea 36–22 (19–13)
Ld: Hmirova, Bliznova 6-6, Levina 5, Bodnyeva 4, Turej 4/2, ill. Szun Hi Vu 7, Im Jeng Csoj 4/1
Hollandia–Spanyolország 27–34 (15–18)
Ld: Van der Wissel 6, Visser 5, Van der Heijden 4, Abbingh 3, ill. Mangue, Aguilar, Martin 6-6, Alberto, Pena 5-5, Alonso 3
C-CSOPORT
Románia–Tunézia30–28 (14–15)
Ld: Fiera 8, Nechita 6, Chirila 5/1, Bradeanu, Ardean-Elisei 4-4, ill. Kuildi, Sebbah, Marzuk 5-5, Tumi 4
Franciaország–Japán 41–22 (18–13)

Ld: Ayglon 6, Dembélé 5, Dancette, Kamto Njitam 4, Baudouin 4/2, ill. Fudzsi 6, Uegaki 4

Brazília–Kuba 37–21 (17–11)
D-CSOPORT
Dánia–Uruguay36–10 (20–6)
Ld: Kristiansen 7/1, Nörgaard 6, Kroghsede 5, Fisker, L. Jörgensen, S. Jörgensen 3-3, ill. Falco 3
Svédország–Argentína 37–11 (19–7)
Ld: Boson, Fogelström 5-5, Roberts, Wiel Fredén 4-4, Gulldén 4/3, ill. Mendoza 3/1
Horvátország–Elefántcsontpart 36–20 (20–10)
Ld: Penezic 7/2, Zebic 6/1, Horvat 4, ill. Mambo 5, Gondo 4