Császár, Harsányi és Mikler vezérletével: megvan az első!

2013.01.12. 18:47
Harsányi nem maradt adós a gólokkal (Fotó: AFP)
A Mocsai Lajos szövetségi kapitány által irányított magyar férfi kézilabda-válogatott az Egyiptom elleni kilencgólos győzelemmel mutatkozott be a Spanyolországban zajló világbajnokság csoportkörében. Az első félidei remeklés után ránk ijesztett ugyan az ellenfél, de így sem volt kérdőjeles a mérkőzés végkimenetele. Következő ellenfelünk hétfőn Ausztrália.

A MÉRKŐZÉS PERCRŐL PERCRE FRISSÜLŐ ONLINE TUDÓSÍTÁSÁT ITT OLVASHATJA!

A lelátón abszolút túlsúlyban vannak a magyar drukkerek – Zalaegerszeg, Balatonlelle, Sándorfalva, Balatonboglár, Beregszász, Villány, Balatonfüred, Kartal, Dusnok feliratú zászlókat látni –, viszont a pár százas, talán ezres nagyságrendű összlétszám így is szinte elveszik a gigantikus csarnokban. De legalább a kamerával szemközti oldal nem tátong az ürességtől... A tiszta piros szerelésben játszó magyarok vezethették az első támadást, kapunkban Mikler Roland állt.

SPANYOLORSZÁG 2013, FÉRFI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG
D-CSOPORT, 1. FORDULÓ
MAGYARORSZÁG–EGYIPTOM 32–23(17–9)
Madrid, 3000 néző. V: Nacsevszki, Nikolov (macedónok)
MAGYARORSZÁG: MIKLER – HARSÁNYI G. 7, NAGY L. 4, CSÁSZÁR 8 (2), Zubai Sz. 2, Nagy K. 1, Iváncsik G. 3. Cs: SCHUCH 1, LÉKAI 4, Mocsai 2, Ancsin, Vadkerti A.
EGYIPTOM: Szakr – Ramadan 2, el-Ahmar 5 (1), Ibrahim 2, Sabib 2, Mohamed 1, Juszef 1. Cs: BAKIR, Hendavi (kapusok), Amer 1 (1), HASEM 2, RAZEK 4, Haggag 2, Elbaszjuni, Szanad 1
Az eredmény alakulása. 7. perc.: 4–0. 11. p.: 5–4. 15. p.: 8–4. 21. p.: 11–6. 29. p.: 17–8. 36. p.: 18–12. 43. p.: 22–16. 48. p.: 23–20. 52. p.: 26–20. 56. p.: 28–21
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 4/2
A csoport korábbi eredményei: Spanyolország–Algéria 27–14, Horvátország–Ausztrália 36–13

1. félidő

1–5. perc Technikai hiba nálunk, ellőt labda az ellenfélnél, így indult a találkozó, majd Nagy Lászlóé volt az első gól, aki kíméletlenül vágta a labdát az egyiptomi kapuba. Jobbátlövőnk az ellenfél védelmének rendezetlenségét használta ki, csakúgy, mint kisvártatva Nagy Kornél. Miközben harmadik egyiptomi támadás maradt ki – Mikler védett másodszor –, ellenfelünk kispadján a cserekapus mezszámát ragasztották le, és írtak rá vastag filccel új számot. Az etapot Harsányi Gergely gólja zárja, ugyancsak gyors lefolyású támadás végén (3–0).

6–10. perc Ellenfelünk megnyitotta a védekezését, két zavarójuk is kilépett, erre sok mozgással, valamint Nagy László betörésével és góljával válaszoltunk. Ők meg kikérték az első idejüket a 7. percben, négygólos hátrányban. Egyiptom büntetőből mozdult el a holtpontról. Mikler hiába védett egymás után kétszer, az összeszedett kipattanót eladtuk, az ellenfél nem kegyelmezett. Miként Harsányi sem a szélről (5–3).

11–15. perc Beállóból, majd támadásban eladott labdából is gólt kaptunk, magához tért az ellenfél: a 0–4-es kezdés után 4–1-et hozott össze. Miklernek nehéz gólt dobni, 67 százalékos a hatékonysága. Császár Gábor átlövése után Harsányi a szélről ejtett, ismét megléptünk. Támadásban sokat mozogtunk labda nélkül, viszont a kaput kevesen támadták (8–4).

16–20. perc Nagy László gyorsan helyrehozta lépéshibáját, a következő támadásban kilőtte a felső sarkot 9 méterről. Támadásban néha érthetetlenül kapkodtunk, de a falunk stabilan zárt. Bár irányítottuk a mérkőzést, Mocsai Lajos időt kért a 18. percben, négygólos vezetésünknél (10–6).

21–25. perc Az egyiptomiak kapust, mi irányítót cseréltünk – eddig a védekezés-támadásban Iváncsik Gergő és Schuch Timuzsin váltotta egymást –, érkezett Lékai Máté, Nagy László meg újabb bombagólt lőtt. Lékai gyorsan megszerezte az első gólját, majd labdaszerzés után Harsányi egy kontra után már saját maga negyedik találatát. Nagy László közben harmadszor blokkolt átlövést, a következő próbálkozást meg is kapta a bokája mellé, ez már a kapunkban kötött ki (13–8).

26–30. perc Császár egy kapu fölé lőtt labda, majd ellépett akció után a mérkőzés első magyar büntetőjét gólra váltotta. És még emberelőnyhöz is jutottunk, amit 2–0-ra nyertünk meg. Harsányi kontrát, Iváncsik Gergely szélre lehúzott passzt értékesített. A hajrában újra emberfórhoz jutottunk két percre. Lékai betörése után – amúgy gól lett – Nagy Kornél hozott össze egy két percet érő egyiptomi büntetőt, ám Mikler ezt is védte! Viszont a félidő zárszava Egyiptomé volt, sok idegeskedésre a szünetben azonban ez sem adott okot: gyors, kontrákra építő játékunkkal és kiugró kapusteljesítménnyel biztosan vezettünk (17–9).

2. félidő

31–35. perc Mikler nem fagyott le a szünetben, rögtön egy védéssel kezdett. Császár pedig egy góllal, amelyet már emberelőnyben lőttünk. Ellenfelük hetesből érte el első gólját a szünet után, a játék képe sokat nem változott. A védekezésben ezúttal kispadhoz közelebb lévő szélső, Harsányi cserélt Schuch Timuzsinnal. Nagy Kornél kitámasztás miatt összeszedte a második két percét, amelyet némi hezitálás után osztottak ki neki. Mindez az ápolásokkal vontatottá tette a találkozót, nem volt folyamatos a játék, pörgős a tempó (18–11).

36–40. perc Jól lassítottuk a játékot, emberhátrányban is jól védekeztünk, sőt Lékai révén még gólt is szereztünk. Mikler sokadik védését láthattuk, majd beszállt a kispadról védekezni Mocsai Tamás is. A kinyitott egyiptomi védekezéssel szemben sokat kellett egy az egyeznünk, ami kevésbé ízlett, mint a lerohanás. Támadásban döcögött a szekerünk (20–14).

41–45. perc Zubai Szabolcs harcolt ki büntetőt és pluszban kétperces büntetést, Császár a második büntetőjét vágta be. Viszont átlövésből, majd labdaszerzés utáni ziccerből is az emberhátrányos Egyiptom lőtt két gólt, nagyon jól jött Harsányi ébresztővel felérő találata. Ellenfelünknek 14 perc sem kellett ahhoz a kilenc gólhoz a szünet után, amihez az első félidőben harmincra volt szükség. Mikler picit elfáradt, előtte a fal sem összpontosított megfelelően, támadásban viszont nagyon takarékra helyeztük magunkat (22–19).

46–50. perc Váltottunk, védekezésben megnyitottuk a falat, Iváncsik Gergely volt a zavarónk. Harsányi szélről húzott be egyet, mint egy falat kenyér, úgy kellett ez a találata is... Neki már a hetedik... Lékai betöréssel harcolt ki emberelőnyt, ezzel azért kifogtuk a szelet a vérszemet kapó egyiptomiak vitorlájából (24–20).

51–55. perc Ancsin Gábor, ahogy beállt, rögtön ki is mehetett két percre – elég szigorú ítélet volt –, Mikler az első próbálkozást fogta. Emberhátrányban is ziccerig tudtunk passzolgatni, Mocsai Tamás betörése pedig gólt ért. Fél perc múlva hasonló figurát adtunk el, ezt a ziccert már kapu fölé vágta Bundesliga-légiósunk. Kimaradt egyiptomi hetes után Császár keze villant: remekül lőtt közbe (27–21).

56–60. perc Császár volt a végjáték magyar főszereplője, kedvét és erejét sem veszítve szórta meg az ellenfelet, amely tisztességgel helytállt. A hajrá a miénk volt: Mocsai Tamás a szélről, Schuch a beálló helyéről volt eredményes, mindkettőt rendezetlen védelem ellen szereztük. A zárszót Zubai mondta ki szépségdíjas találattal (32–23).

SOK KÖNNYŰ GÓLT DOBTUNK EGYIPTOMNAK - ZUBAI

FÉRFI KÉZILABDA-VB, SPANYOLORSZÁG
1. FORDULÓ
A-CSOPORT, GRANOLLERS
Németország–Brazília 33–23 (12–10)
Legjobb dobók:
Weinhold 7, Schmidt 5, Theuerkauf, Groetzki 4-4, ill. Pacheco, Patrianova, Cardoso 4-4
Argentína–Montenegró 28–26 (13–12)
Ld: D. Simonet 7, F. Fernández, P. Simonet 5-5, Vieyra 4, ill. Roganovics 6, Melics, Szevaljevics 4-4, Grbovics 3
Franciaország–Tunézia 30–27 (13–14)
Ld:
Fernandez, Abalo 6-6, N. Karabatic 5, Barachet 4, ill. Bannur 7, Szanaj 5, Dzsalluz 4
B-CSOPORT, SEVILLA
Macedónia–Chile 30–28 (12–10)
Ld: K. Lazarov 8, Manaszkov 6, Sztoilov, Mojszovszki 4-4, ill. R. Salinas 8, E. Feuchtmann 5, Martínez 4
Oroszország–Izland 30–25 (14–13)
Ld:
Gorbok 6, Csipurin 5, Atman, Zsitnyikov 4-4, ill. Sigurdsson 7, Pálmarsson 6, Ólafsson 5
Dánia–Katar 41–27 (19–13)
Ld: Eggert, Lindberg 8-8, Mortensen 7, Markussen 4, ill. Abdelhak, al-Rajesz 4-4
C-CSOPORT, ZARAGOZA
Szerbia–Dél-Korea 31–22 (13–9)
Ld:
Ilics 7, Vujin 5, Prodanovics 4, ill. Om Hjo Von 6, Kim Dong Csol 5, Dzsong Ji Kjong 3
Szlovénia–Szaúd-Arábia 32–22 (17–15)
Ld: Marguc 6, L. Zvizej, Dolenec 5-5, ill. al-Obajdi, al-Abdulali 5-5, al-Habib 4
Lengyelország–Fehéroroszország 24–22 (14–9)
Ld: Lijewski 7, Jaszka, Wisniewski, M. Jurecki, B. Jurecki, Kubisztal 3-3, ill. Sz. Rutenka 9, Silovics 3